Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Είδα το Rocketman.
Αναφέρεται στην ζωή του Έλτον Τζον.
Δεν το περίμενα ο πιτσιρικάς που έπαιζε στο Kingsman, να παίξει τόσο ταιριαστά τον ρόλο του Έλτον Τζον τόσο καλά και τόσο πειστικά.
Ακόμη και με τα χρόνια που περνούσαν του έκαναν τα μαλιά ανάλογα και την την φαλακρίτσα του ίδια όπως τον ξέρουμε πριν αρχίσει να φοράει τις περούκες.
Και μιούσικαλ είναι και δραματικό και με δόσεις χιούμορ.
Πολύ ωραίο.


Είδα επίσης το Killers Anonymous.
Eίδα Garry Oldman και χάρηκα, αλλά βαρέθηκα στο πρώτο 10λεπτο.
Μια συνεδρία από δολοφόνους να διηγούνται τις δολοφονίες τους.
Έσκασα μέχρι να τελειώσει.
Όλη η ταινία γυρισμένη σε ένα δωμάτιο, άντε δύο και στην ταράτσα ενός κτιρίου, με μερικά δευτερόλεπτα από εξωτερικά πλάνα.
Μιλούσαν ακατάσχετα και ήμουν στο μεταίχμιο ύπνου - ξύπνιου.
Εντελώς αδιάφορη (για μένα) δεν μου άφησε τίποτα.
Ο φίλος μου που ήταν μαζί μου και το βλέπαμε παρέα, έριξε κάτι ροχαλητάκια και όταν τελείωσε η ταινία με έβρισε, με καληνύχτισε και έφυγε.
Απογοήτευση.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Dead men don't die.
Νηστισιμη ντοματοσουπα..... Χωρίς λάδι.
Ούτε κωμωδία, ούτε δράμα, ουτε περιπέτεια . Ούτε αστεία, ούτε σοβαρη, ούτε παρωδια.
Πλοκή... ξηλωμενη, και άδοξο τέλος. Αλήθεια αυτός ο... ορεσιβιος είχε κάποιο λόγο ύπαρξης;
Κρίμα για τα γνωστά ονόματα που συμμετέχουν.
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Η μαύρη λίστα μ έχει παρασύρει τόσο, όσο οι διό πρώτες Seasons των The Americans και το Homeland.

Παρ όλα αυτά εχω να παρατηρήσω τα εξής: Η ΕλίζαΜπεθ Κιν δεν τρώει,δεν πίνει,δεν καπνίζει,ξέρει όλα τα τηλεφωνικά νούμερα και τους κωδικούς απ έξω,πάντα υπάρχει ένα κινητό σε μια γωνία για να επικοινωνήσει - ακόμα κι όταν βρισκεται σε φυγή- και τα καταφέρνει τέλεια δίχως να κουβαλάει χρήματα επάνω της....

Tο „ Hey!“ φαίνεται να είναι ένας ιδανικός τρόπος να χαιρετά κανείς τον σύντροφο που υποτίθεται πως αγαπάει από απόσταση...

Τελος πάντων της τα συγχωρώ όλα, ακόμα και την απλησια, διότι η ζωή της είναι η δουλειά της ....και ο Ρεντ ο μέντορας της!

Αισίως παίζεται η έβδομη σαιζόν Ήδη .

 

Μηνύματα
601
Reaction score
1.372
1571438361036.png
The realm η El reino η Ο εκπτωτοs........Οπωs και να'χει,προκειται περι εξαιρετου πολιτικου θριλλερ,με γοργη και σπηντατη σκηνοθεσια,που δεν σ'αφηνει να βαρεθειs και να μπερδευτειs,μεσα στιs πολιτικαντικεs ιντριγκεs.Εκπληκτικοs ο Antonio de la Torre 7.5/10

 
Last edited by a moderator:


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Παράσιτα του Μπονγκ Τζουν Χο.

Αστείο, αλλόκοτο, αλληγορικό και ακραίο.

Ο σκηνοθέτης μεταπίπτει από είδος σε είδος με την ίδια άνεση που μπαινοβγαίνει στο σαλόνι του σπιτιού του.

Μόνο σε νοτιοκορεάτη θα μπορούσε να ανήκει η συγκεκριμένη ταινία.

Με κόλλησε στον τοίχο!

Ο σαρωτικός Φοίνικας των τελευταίων Κανών.

MV5BOWVmODY4MjYtZGViYS00MzJjLWI3NmItMGFmMDRkMzI1OTU3XkEyXkFqcGdeQXVyNTQ0NTUxOTA@._V1_.jpg
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Too Old to Die Young τού Nicolas Winding Refn

Σειρά 10 επεισοδίων, 13 ώρες σύνολο.




Κατάλληλο κυρίως για άτομα που πιστεύουν ότι το Only God Forgives και το The Neon Demon είναι από τις πιο υποτιμημένες ταινίες της δεκαετίας.

Too old to fall for this / 10
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Booksmart , 7+

Βλέπεται ευχάριστα η ταινία. Οι νεαρες πρωταγωνίστριες όμως είναι απίθανες, κάποιες σκηνές είναι για σεμινάριο.

Αγαπημένη μου, ήδη από την πρώτη γνωριμία στο unbelievable, νομίζω είναι το επόμενο μεγάλο αστέρι. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια εκφραστικότητα, μπορεί να παίξει μόνο και με το «πέταγμα» του βλέφαρο της.
Kaitlyn Denver κύριοι και κύριες.
Post automatically merged:

Περιμενω πολλά και από τη Shailene Woodley.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Προχθές είδα το Joker στον κινηματογράφο. Ακόμα βρίζω... :biggrin:
μην λες τετοια και θα το δω σημερα !!!
Post automatically merged:

επειδη θα το δω αργα και στην gold μπορεις να τον παρεις, να την πεσω λες ; :biggrin:
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Προχθές είδα το Joker στον κινηματογράφο. Ακόμα βρίζω... :biggrin:
Και μία πιο λεπτομερής ανάλυση:

Ήξερα στο περίπου τι πάω να δω, είχα διαβάσει για τις εξαίρετες ερμηνείες και τα μηνύματα (άρα κουλτούρα κι Άγιος ο Θεός) και γελούσα με τα κείμενα των κριτικών που τον έπαιζαν από συγκίνηση την ώρα της θέασης.

Όμως ήταν ακόμα χειρότερο...

Πράγματι, ο Joaquin Phoenix είναι "ένα" με τον χαρακτήρα που υποδύεται. Το έχει πάρει πατριωτικά και του βγαίνει. Εγώ, τι φταίω, όμως, να υπομένω για 2 ώρες έναν ψυχασθενή με ηλίθιο γέλιο που του φταίει "η πουτνα η κενωνία";
Κι ο @bretsos μπορεί να μαγειρεύει τέλεια τις μπάμιες αλλά δεν πρόκειται να τις φάω γιατί με αηδιάζουν. 8-)

Όσο για τα μηνύματα, θα το πω απλά: Είναι σαν να μας πασάρει ο δημιουργός ότι για να "φτιάξουν" τα πράγματα πρέπει να γίνουμε ένοπλοι Ρουβίκωνες! Αυτό το θεωρώ παράνοια γιατί ανήκω στο αντίθετο στρατόπεδο που λέει ότι για να μειωθούν τα προβλήματά μας, πρέπει να μαζέψουμε όλους τους εν δυνάμει άρρωστους Ρουβίκωνες και να τους στείλουμε ...στον Ήλιο.

Δύο ελπίδες είχα για παρηγοριά που τελικά δεν μου βγήκαν:

1η, περίμενα ότι ο Todd Phillips του Hangover δεν θα μπορούσε να γίνει τόσο ακραίος.
2η, λόγω της DC Comics σχέσης του χαρακτήρα, ήλπιζα ότι θα υπάρχει μία σχετική μεγαλοπρέπεια.

Πήρα τα @@ μου και στα δύο! :lolsign:


Υ.Γ. Το ακόμα πιο γελοίο της υπόθεσης είναι οι προβληματισμένοι θεατές. Σοκαρίστηκαν από τα μηνύματα της ταινίας άνθρωποι που ξέρω χρόνια και πρεσβεύουν στη ζωή τους ακριβώς τα αντίθετα. Ενοχικοί μαλά... , εεεε, συγγνώμη, ευαισθητούληδες, από αυτούς που υιοθετούν ένα εξωγηινάκι στον εξωπλανήτη του 51 του Πηγάσου και ισοφαρίζουν την κοινωνική τους συμμετοχή. ΟΥΡΤ!!!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εγώ δεν μπόρεσα να την ''αναλύσω'' έτσι, αλλά xfader με κάλυψες απόλυτα!!!
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Οσο βλεπω τετοιες δηλωσεις βαρυγδουπες γιατι πιστευω οτι ολο και περισσοτεροι θα την δουν..;
Αν και η αποκαλυψη μαλλον ειναι τα παρασιτα...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Οσο βλεπω τετοιες δηλωσεις βαρυγδουπες γιατι πιστευω οτι ολο και περισσοτεροι θα την δουν..;
Αν και η αποκαλυψη μαλλον ειναι τα παρασιτα...
Ή ταινία θα πήγαινε καλά στην Ελλάδα, αλλά ήρθε το συμβάν με την αστυνομική παρέμβαση και της έδωσε ώθηση x10. Γιαγιάδες που η μόνη τους επαφή με τον κινηματογράφο τέλειωσε στον Μπάρκουλη, συζητούν με λεπτομέρειες το Joker.



 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.115
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top