Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802

Μέτριο 4/10...


Αν τα βράδια δεν σας παίρει ο ύπνος εύκολα,δοκιμάστε να τη δείτε.
Σε 10 λεπτά θα είστε κομμάτια...
Βαρετό,αργό,ανούσιο 1/10.

Μέτριο 4/10...


Αν τα βράδια δεν σας παίρει ο ύπνος εύκολα,δοκιμάστε να τη δείτε.
Σε 10 λεπτά θα είστε κομμάτια...
Βαρετό,αργό,ανούσιο 1/10.

Ναι ρε γμτ, πολύ βαρετή παρόλο που έχει καλές ερμηνείες.
Δεν μπόρεσα να την τελειώσω την παράτησα κάπου στη μέση κάποια στιγμή θα τη δω ολόκληρη ή θα τη συνεχίσω.
 
  • Like
Reactions: jag




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Ναι, πολύ σωστά έχεις δίκιο, περίμενα να έχει δράση και κάποιο σασπένς, πάντως θα το ξαναδώ γιατί το είδα μέχρι τη μέση από κει και μετά δεν ξέρω τι έχει γίνει.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
The Irishman, 8,5+/10
Μόνο το τέλος με κούρασε λίγο.


Το Σάββατο είχε καλέσει η σύζυγος 3 φίλες της για να το δουν παρέα, συνοδεία φαγητού και κρασιού. Όλες τους ανεκτικές σε κάθε μορφή τέχνης. Αφού τις καλωσόρισα πήγα στο κρεβάτι για τάμπλετ και ύπνο. Την άλλη μέρα ρώτησα τη σύζυγο για εντυπώσεις. Η μία φίλη, η πιο κουλτουριάρα, κοιμήθηκε κάπου στη μέση, οι άλλες δύο το έριξαν στο κρασί για να μετριάσουν τη βαρεμάρα και η δικιά μου στο φαγητό. Με προειδοποίησε να μη δω ούτε το trailer.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Λογικό μου φαίνεται αφού σε αυτή την ηλικία ο Ντε Νίρο ο Πατσίνο ο Πέσι θα έπρεπε να ήταν σε κάποιο εξωτικό νησί και να απολάμβαναν τους κόπους τους και όχι να μας ταλαιπωρούν, βέβαια δεν την έχω δει (θα τη δω όμως) - υποθετικά μιλάω - αλλά λίγοι μεγάλοι ηθοποιοί συνεχίζουν σε τέτοιες ηλικίες να κάνουν καλές ταινίες και να κρατούν το ενδιαφέρον, ένας από αυτούς είναι και ο τεράστιος Κλιντ Ίστγουντ με την πρόσφατη ταινία του "The Mule" τεσπα, έπρεπε να σταματήσει εσπευσμένα η προβολή και να μπει "Ο Ταξιτζής" με τον Ντε Νίρο και τον Σκορσέζε πάλι για να ξυπνήσει η κουλτουριάρα. :p
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
The Irishman, 8,5+/10
Μόνο το τέλος με κούρασε λίγο.

Το Σάββατο είχε καλέσει η σύζυγος 3 φίλες της για να το δουν παρέα, συνοδεία φαγητού και κρασιού. Όλες τους ανεκτικές σε κάθε μορφή τέχνης. Αφού τις καλωσόρισα πήγα στο κρεβάτι για τάμπλετ και ύπνο. Την άλλη μέρα ρώτησα τη σύζυγο για εντυπώσεις. Η μία φίλη, η πιο κουλτουριάρα, κοιμήθηκε κάπου στη μέση, οι άλλες δύο το έριξαν στο κρασί για να μετριάσουν τη βαρεμάρα και η δικιά μου στο φαγητό. Με προειδοποίησε να μη δω ούτε το trailer.

According to Nielsen, 751,000 U.S. viewers on the Nov. 27 premiere date (or roughly 18% of the viewers for the day) watched the movie in its entirety.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.972
τρεισήμισι ώρες είναι όμως ρε γμτ
Προσωπικά,

όταν παίζουν τόσο καλοί ηθοποιοί και σκηνοθετεί ένας απ' τους καλύτερους σκηνοθέτες,

μου αρέσει πολύ η ταινία να έχει μεγάλη διάρκεια!
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Προσωπικά,

όταν παίζουν τόσο καλοί ηθοποιοί και σκηνοθετεί ένας απ' τους καλύτερους σκηνοθέτες,

μου αρέσει πολύ η ταινία να έχει μεγάλη διάρκεια!


Συμφωνώ, θα τη δω πιθανόν αυτό το Σ/Κ και θα γράψω την κριτική μου εδώ, δεν είναι λόγια του αέρα, είναι ΔΕΣΜΕΥΣΗ! :p
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Προσωπικά,

όταν παίζουν τόσο καλοί ηθοποιοί και σκηνοθετεί ένας απ' τους καλύτερους σκηνοθέτες,

μου αρέσει πολύ η ταινία να έχει μεγάλη διάρκεια!

Πολλοι από εμάς την ξεκίνησαν με πολλές προσδοκίες...

Μια ώρα και εισοσιεξι λεπτα ....δεν συνέβη τίποτα που να με εντυπωσιάσει!Ευτυχως διακόψαμε λόγω ενός τηλεφωνήματος ....και δεν νομίζω να επιστρέψω.Δεν με πειράζει που έκαναν τον Ντε Νιρο πρασινομάτη...η Πως καμπούρα του ογδόνταχρόνου ηθοποιού δεν μπορεί να καλύφθει διακριτικά με τεχνικά μέσα.Ο Αλ Πατσίνο ήταν σχεδόν αγνώριστος ...,κι εμένα αυτή η ιστορία μου είναι αδιάφορη.
Καλυτερα να δει κανείς ντοκυμαντέρ για την εποχή εκείνη,ευτυχώς κυκλοφορούν στα σωστά κανάλια.

Η ταινία βρίσκεται στο Νετφλιξ και παράλληλα παιζεται στους κινηματογράφους.Πως εξηγείται αυτό από εσάς?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Η ταινία βρίσκεται στο Νετφλιξ και παράλληλα παιζεται στους κινηματογράφους.Πως εξηγείται αυτό από εσάς?
Η κινηματογραφική προβολή ήταν απαίτηση του Scorcese. Επίσης, με αυτόν τον τρόπο μπορεί να θέσει υποψηφιότητα για Όσκαρ.
 


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Η ταινία μου άρεσε πολύ.
Είχε χαρακτήρα και ατμόσφαιρα τις τότε εποχης.
Ωραία υπόθεση .
Φοβερή σκηνοθεσία,απίστευτη ηθοποιία,δεν με απαγοητευσαν ούτε μια στιγμή .
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.240
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top