Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
146
Reaction score
445






MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Leviathan (2014)



Κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο του Πούτιν ή πως η Ρωσία από τη βότκα και τον κομουνισμό πήγε στη βότκα, τους ολιγάρχες και τα τσιράκια τους.

Ένας κοινός πολίτης κάπου στις εσχατιές της ρωσικής γης, μπαίνει στο στόχαστρο ενός διεφθαρμένου δημάρχου με πολιτικές και εκκλησιαστικές διασυνδέσεις, που θέλει να πάρει τη γη και το σπίτι του για ένα κομμάτι ψωμί. Παράλληλα, έχει να αντιμετωπίσει τα προσωπικά του προβλήματα που έρχονται κατά κύματα...

Σκληρός ρωσικός ρεαλισμός και μια παραβολή στο μύθο του Ιώβ, δε θα αρέσει καθόλου στους θρησκόληπτους. Ταιριαστό και υπέροχο το ψυχρό σκηνικό των ακτών του Αρκτικού Ωκεανού όπως και η μουσική του Φίλιπ Γκλας που ντύνει την αρχή και το τέλος της ταινίας.

Το είχα πολύ καιρό να περιμένει στην άκρη, λόγω του θέματος που φαινόταν πολύ στενάχωρο. Κακώς, πολύ κακώς, μπορώ να πω τώρα. Δικαιολογημένα πολυβραβευμένο, μην το χάσετε.
 





Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202

6/10
Οταν βλέπω τον Βιν να πρωταγωνιστεί σε τέτοιου είδους ταινίες ξέρω οτι πρόκειται περί φόλας αλλά σήμερα είπα να ρισκάρω να τη δω γιατί ξέμεινα και σας πληροφορώ ήταν αξιοπρεπέστατη.Μπόλικη δράση,υπήρχε υπόθεση και μάλιστα πολύ καλή,εντυπωσιακές σκηνές-εφέ γενικά το ευχαριστήθηκα.Είχε κάτι φοβερά κοντινά πλάνα που τον χτυπούσαν οι σφαίρες στα μούτρα και το πρόσωπο του επουλωνόταν με εντυπωσιακά κοντινά εφέ σε σημείο που (θα πω βαριά κουβέντα) νόμιζα οτι θα ξαναζήσω την ανατριχίλα της θέασης του Terminator 2 (1991)Η σκηνή με τη νταλίκα που διπλώνει στο τούνελ γιατί να είναι τόσο μικρή????!!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------


9/10
Ένα θρίλερ που δεν περίμενα με τίποτα να βγει τόσο καλό.
Υπόθεση τρομερή,δράση & αγωνία στα τέρματα,μου έκοψε τη χολή πάνω από 10 φορές και το βασικότερο που εύχομαι να έχουν όλα τα θρίλερ.............μη προβλέψιμη υπόθεση...
 
Last edited:

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578

8/10

Ψυχολογικό θριλερ με πολυ σασπένς και αγωνία.
Απρόβλεπτη με πολλές εκπλήξεις,

Εξαιρετική η Elizabeth Moss δίνει κι εδώ ρέστα μετά το φοβερό Handmaid's Tale.

Δείτε τη οπωσδήποτε.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
22
Τελικά είπα και εγώ να αφιερώσω αρκετό χρόνο σήμερα για 2 ταινιούλες. Ξεκίνησα πρώτα παρέα με τη σύζυγο βλέποντας αυτή https://m.imdb.com/title/tt8544498/ η οποία είναι αρκετά καλή και κατέληξα παρέα με τον υιό μου να βλέπουμε αυτή https://m.imdb.com/title/tt6673612/ η οποία επίσης είναι καλή ως οικογενειακή κωμωδία.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Knives out 6/10 αυτα παθαινεις οταν βαζεις αγγλο να κανει βλαχοαμερικανο σε αποτυχημενη΄'ταινια Αγκαθα Κριστι..''.
Κριμα τετοιο καστινγκ... ενω ....
The Invisible Man 9/10 η εκπληξη δεν γραφω τιποτε αλλο...ηδη εχω χαλασει την εκπληξη δηλαδη

Για να μην λεω οτι τεχνιτες ειναι οι ισπανοι μονο.... ;)
 

Μηνύματα
146
Reaction score
445

8/10

Ψυχολογικό θριλερ με πολυ σασπένς και αγωνία.
Απρόβλεπτη με πολλές εκπλήξεις,

Εξαιρετική η Elizabeth Moss δίνει κι εδώ ρέστα μετά το φοβερό Handmaid's Tale.

Δείτε τη οπωσδήποτε.
Θρίλερ από τα παλιά
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578

Άν έχετε παιδάκια, δείτε τη μαζί τους.
Αν όχι, προσπεράστε γρήγορα.


8/10

Πολλές φορές υπερβαίνει πολλά πράγματα.
Καμμένες καταστάσεις και υπερβολές.
Θυμηθείτε ότι είναι κόμικ....
Η 1η και 2η σεζόν έχει και αρκετό γέλιο.
 
Last edited:





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top