Τι είδαμε, τι θα δούμε




Μηνύματα
146
Reaction score
445
« η μπαλαντα της τρυπιας καρδιας» , 2020

( πολυ βρισιδι ρε παιδι μου, πολυ μπινελίκι...:( )
Το ειδα και εγω και μπορω να πω οτι απο την ωρα π εφυγε η κυρα γιατι ειχε πολυ μπινελικι γελασα αρκετες φορες
 



gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135

Με τον φοβερό Omar Sy.
Παρόλο που κάθε φορά ξέρεις τι θα γίνει παρακάτω, είναι τόσο καλογυρισμένο και ''χαρισματικό'' που το είδα σχεδόν μονορούφι. Εν αναμονή του Season 2.




Κόμικς ενηλίκων, που πραγματεύται την περίεργη, ψυχολογικά, μετάβαση στην ενηλικίωση. Σατιρικό/αυθάδες αλλά προφανώς βιωματικό, ενδέχεται να σας ταξιδέψει πολλά χρόνια πίσω.
4 season, με τις 3 πρώτες να φεύγουν νεράκι, στην 4η δείχνει σημάδια κόπωσης με μερικές ξεκάρφωτες σκηνές.
 

Μηνύματα
639
Reaction score
1.152
Ένα πολύ ωραίο ντοκιμαντέρ για την εξέλιξη της Disco στην Ευρώπη στα μέσα των 70s.
Δεν είχα ιδέα για τη συνεισφορά της Ευρώπης, ότι ας πούμε τα τραγούδια Love to love you και I feel love της Donna Summer δημιουργήθηκαν από Ευρωπαίους σε Ευρωπαϊκά στούντιο, ούτε ότι οι Village People και το YMCA είναι προϊόν Γάλλων μουσικών και παραγωγών!
Μπορείτε να το δείτε στο Ertflix και στον Cosmote TV



 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.464
News Of the World 8/10 .Ο Τομ Χανκς ειναι παντα καλος,η μικρη(Helena Zengel)ομως που συμπρωταγωνιστει μαζι του ειναι απιστευτη,μου θυμιζε οπτικα την χορευτρια (Maddie Ziegler) επισης ταλενταρα,που ειχε η sia σε δυο βιντεοκλιπ της ,αλλα ειναι αλλη. Η ταινια μας μεταφερει στην αμερικη μετα το τελος του εμφυλιου πολεμου,οπου ο πρωταγωνιστης εχει ως κυρια απασχοληση την αναγνωση των νεων του κοσμου σε χωρια της Αμερικης, τα οποια δεν ειχαν προσβαση σε εφημεριδες.
 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.721
News Of the World 8/10 .Ο Τομ Χανκς ειναι παντα καλος,η μικρη(Helena Zengel)ομως που συμπρωταγωνιστει μαζι του ειναι απιστευτη,μου θυμιζε οπτικα την χορευτρια (Maddie Ziegler) επισης ταλενταρα,που ειχε η sia σε δυο βιντεοκλιπ της ,αλλα ειναι αλλη. Η ταινια μας μεταφερει στην αμερικη μετα το τελος του εμφυλιου πολεμου,οπου ο πρωταγωνιστης εχει ως κυρια απασχοληση την αναγνωση των νεων του κοσμου σε χωρια της Αμερικης, τα οποια δεν ειχαν προσβαση σε εφημεριδες.
8 στα 10 λιγο αργο χωρις ιδιαιτερες κοιλιες !

Κατεβασα και το βιβλιο
25817493.jpg
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Μου ήρθε όρεξη να δω Cape Fear. Και τα 2, back to back. :tongue: Κάτω απ' το κουβερτέλι.



 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Μου ήρθε όρεξη να δω Cape Fear. Και τα 2, back to back. :tongue: Κάτω απ' το κουβερτέλι.



Η καλύτερη συνταγή!
Είχα κάνει το ίδιο πριν μερικά χρόνια, είδα το παλιό και μετά το νέο.
Αλλά αμφότερα σε DVD >:( 😭
Τότε αυτό ήταν το μέσο.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Mosul (2019)

View attachment 191259

Απροσδόκητα καλό πολεμικό δράμα, σχετικά με τη δράση μιας αυτονομημένης επίλεκτης ομάδας των ειδικών δυνάμεων της ιρακινής αστυνομίας στην κατεστραμμένη πόλη της Μοσούλης, λίγο πριν την υποχώρηση του ISIS.
Πολύ καλογραμμένο σενάριο που μεταφέρει όλες τις πτυχές της κατάστασης: τις περίπλοκες ισορροπίες μεταξύ των εμπλεκομένων, τη σκληρότητα των μαχών σε αστικό πεδίο και το ανθρωπιστικό δράμα. Τα καταφέρνει περίφημα και στα τρία, καθώς αποφεύγει τους πλατειασμούς, τις γελοίες πολεμικές χορογραφίες που έχουμε δει αλλού, αλλά και το γλυκανάλατο μελό.
Η σκηνοθεσία και το μοντάζ είναι σε καλά επίπεδα, ενώ πρώτης γραμμής είναι και οι ερμηνείες από τους δυο βασικούς πρωταγωνιστές. Όλοι οι ήρωες είναι ντόπιοι -δεν υπάρχουν καθόλου Αμερικανοί, κι αυτό είναι κάτι καλό.
Δείτε το, αν σας αρέσουν τα πολεμικά δράματα!
Απειλές για τη ζωή τους δέχονται οι συντελεστές της ταινίας από τους ισλαμιστές.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
The empty man

5 / 10
κι αυτο για την σχετικα υποβλητικη μουσικη και την μυστικιστικη , αν μπορω να πω, ατμοσφαιρα που δημιουργει κατα τη διαρκεια του εργου.

κλασσικα θα λεγα, οσο πιο περιεργα και ωραια χτιζει την υποθεση και λες τι φαση τωρα τι γινεται, τοσο πιο φολα τελος εχουν ολες αυτες οι ταινιες!
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Love and Monsters (2020) - IMDb
Αν και αρχικα προκατελειμενος αρνητικα, ωστοσο καλουτσικη ταινια. Ηχητικα εφε ειναι εντυπωσιακα. Το πολυκαναλο δινει τα ρεστα του!
Fatman (2020) - IMDb
Μετριουτσικο, αλλα δε βαριεσαι, βλεπεται!
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top