Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
760
Reaction score
949









Μηνύματα
343
Reaction score
872

Από τα καλύτερα της χρονιάς. Πολύ καλός ρυθμος και εξαιρετικά διαφωτιστικό όσον αφορά το κομμάτι για τη σχέση social media - πολιτικής- δημοσιογραφίας
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202

The Man In The High Castle 8/10

Απλά καταπληκτική.
4 εξαιρετικές σεζόν.

Κρίμα που δεν τις έδωσαν μια ακόμα σεζόν.
Η ιστορία φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και το γεγονός ότι βασίζεται στο αντίστοιχο έργο του Philip K. Dick ακόμα περισσότερο.
Μπορείς να μας πεις αν η ιστορία ολοκληρώνεται κανονικά; Αλλιώς, και δεδομένου ότι την έχω πατήσει... βρίζοντας κανα-δυο φορές με άλλες σειρές που κόπηκαν στη μέση, καλύτερα να διαβάσω το βιβλίο...
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Η ιστορία φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και το γεγονός ότι βασίζεται στο αντίστοιχο έργο του Philip K. Dick ακόμα περισσότερο.
Μπορείς να μας πεις αν η ιστορία ολοκληρώνεται κανονικά; Αλλιώς, και δεδομένου ότι την έχω πατήσει... βρίζοντας κανα-δυο φορές με άλλες σειρές που κόπηκαν στη μέση, καλύτερα να διαβάσω το βιβλίο...
Μας δίνουν τέλος για όλους τους ήρωες κανονικά.

Η σειρά αποφασίστηκε να σταματήσει μετά την 3η σεζόν και απλά τρεξαν λίγο παραπάνω την 4η.

Η σειρά βασίστηκε στο βιβλίο και είναι αρκετά διαφορετική από το βιβλίο.
Τουλάχιστον αυτό έχω διαβάσει, δεν έχω διαβάσει το βιβλίο.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Η ιστορία φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και το γεγονός ότι βασίζεται στο αντίστοιχο έργο του Philip K. Dick ακόμα περισσότερο.
Μπορείς να μας πεις αν η ιστορία ολοκληρώνεται κανονικά; Αλλιώς, και δεδομένου ότι την έχω πατήσει... βρίζοντας κανα-δυο φορές με άλλες σειρές που κόπηκαν στη μέση, καλύτερα να διαβάσω το βιβλίο...
Δεν κόβεται στην μέση, αλλά
προς το τέλος χάνουν το δρόμο λίγο. Η τελευταία σαιζόν για εμένα είναι λίγο κατώτερη των προσδοκιών και επίσης
επιλέγω να ξεχάσω τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
αρχείο λήψης (1).jpeg


- roadmovie με κοινωνικές προεκτάσεις τύπου Τζάρμους , ( λιγότερο underground βέβαια ) , πολύ ωραία τοπία , φυσικές ανθρώπινες ερμηνείες , μπόλικη μελαγχολία και πεσιμισμός ... βλέπεται ευχάριστα ...

... όχι και για Oscar ... 7,0/10
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
The Secrets We Keep

Πολύ ωραία ταινία, καλές ερμηνείες, η Noomi Rapace όπου παίζει μ΄ αρέσει πολύ, έχει ένα δικό της στυλ - σφραγίδα.
Η ιστορία θυμίζει έντονα την ταινία "Ο θάνατος κι η κόρη"
Μόνο το τέλος είναι διαφορετικό, σχεδόν αναπάντεχο.
Ταινία για μια φορά, αλλά αξίζει με το παραπάνω.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top