Τι είδαμε, τι θα δούμε







rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Παράξενο, πρωτότυπο, που σε στιγμές θυμίζει Truman Show και σε άλλες Ready Player One χωρίς να κλέβει τίποτα από τα δύο. Τελειώνει και λες "τι είδα τώρα;" αλλά περνάει η ώρα και σου άρεσε περισσότερο απ' όσο στην αρχή.

7/10 ίσως και λίγο παραπάνω, δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Θα το ξαναδώ και βλέπουμε. Έτσι κι αλλιώς μόνο για το χιούμορ του Reynolds αξίζει μια δεύτερη θέαση.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
Παράξενο, πρωτότυπο, που σε στιγμές θυμίζει Truman Show και σε άλλες Ready Player One χωρίς να κλέβει τίποτα από τα δύο. Τελειώνει και λες "τι είδα τώρα;" αλλά περνάει η ώρα και σου άρεσε περισσότερο απ' όσο στην αρχή.

7/10 ίσως και λίγο παραπάνω, δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Θα το ξαναδώ και βλέπουμε. Έτσι κι αλλιώς μόνο για το χιούμορ του Reynolds αξίζει μια δεύτερη θέαση.
5 λεπτά άντεξα.
 


Μηνύματα
360
Reaction score
554
No Time to Die: 8/10

Εχθές σε θερινό σινεμά. Πεθάναμε από το κρύο αλλά άξιζε. Η ταινία δεν με* απογοήτευσε σε κανένα σημείο. Είχε όσες υπερβολές θα έπρεπε να έχει για James Bond. Είχε χιούμορ είχε ωραίες ερμηνείες. Νομίζω μ άρεσε πιο πολύ απο Spectre και Skyfall.
 

Μηνύματα
2.316
Reaction score
354
5 λεπτά άντεξα.
Εγώ μισή ώρα. :D
Θα ήταν λιγότερο, αλλά περίμενα μέχρι να φάω την πίτσα.
Είπα ότι θα το συνεχίσω κάποια άλλη στιγμή γιατί είχε καλή βαθμολογία, αλλά δεν έχω αξιωθεί ακόμα.
Πολύ παιδικό για μένα.
Ίσως αν ήμουν gamer, να με ενθουσίαζε.
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
1633080126470.png



Η ταινία θεωρήθηκε «νοσηρή» για τα δεδομένα της εποχής. Σόκαρε, προκάλεσε αντιδράσεις, ενώ πολλοί έλεγαν ότι «αηδίασαν». Αποσύρθηκε λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία της. Έμεινε για πολλά χρόνια κλεισμένη στο συρτάρι του Πάουελ μέχρι που τελικά αναγνωρίστηκε. Αναδείχθηκε σε μια από τις καλύτερες σλάσερ ταινίες, η οποία άνοιξε τον δρόμο στους σύγχρονους κινηματογραφιστές ταινιών τρόμου, ένα cult αριστούργημα...








1633080404060.png


1633080483661.png
 



jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.394
Είδα κανα μισάωρο απο το καθένα και θεωρώ πως είναι καλύτερα να τα αποφύγετε:
The Guilty 2021- σούπερ βαρετό
The Ice Road (2021)-ψέυτικο
Minamata 2020-αχ τζόνι πως σε έκαναν έτσι
Werewolves within (2021)-παλέυεται, θα του δώσω μια 2η ευκαιρία :p
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Σε λίγες ώρες μπαίνω σε αίθουσα κινηματογράφου πάλι μετά από αρκετα χρόνια.

14,50€ το άτομο και 5€ για την online κράτηση θέσεων δίχως τα χρυσα ποπ κορν και το ελιξίριο της ζωής σε υγρή μορφή.

Αναρωτιεμαι με την ευκαιρία,ποσοι θα έσπασαν τους κουμπαράδες τους για να πάνε σινεμά με τα παιδιά τους….
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
14,50€ το άτομο και 5€ για την online κράτηση θέσεων
:eek:

Και καλά τα 14,5€, πες ότι είναι Γερμανία και είναι ακριβά τα εισιτήρια. Αυτά τα 5€ της online κράτησης τι φάση; Σε τιμωρούν που τους απαλλάσσεις από τον κόπο;
 

Μηνύματα
853
Reaction score
2.952
Άμα είναι ΙΜΑΧ είναι νορμαλ τιμές.
Έκλεισα και εγώ για το DUNE χθες 27£ (δυο άτομα)και δώρο τον online φόρο λόγο προσφοράς.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top