Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Είδα ξανά, για δεύτερη φορά, την τριλογία των Hobbit. Όποιος δεν τα έχει δει ας τα δει η ας τα ξαναδεί, ειναι πραγματικά τρομερές ταινιες.. από έμενα 8/10
 
Last edited:


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Α, δεν αγχώνομαι και ξέρω ακριβώς τι θα συμβεί:
Θα παρακολουθήσω 3-4 επεισόδια, θα κρεμάσω, θα με παίρνει ο ύπνος, θα ξυπνάω με αισιοδοξία και θα επιστρέφω εκεί που τον πήρα μα σε 10 λεπτά θα ξανακοιμάμαι (δις-τρις), θα αρχίζει τη γκρίνια την επομένη το Ντολμαδάκι και θα μου κάνει recap μην τύχει και ξαναδεί τίποτα και χάσει ειρμό, θα χαλαρώσω και θα κοιμάμαι όλο και νωρίτερα, θα ξενυχτάει γιατί θα τηνε πιάσει τρέλα, θα τη ρωτήσω στο τέλος τι έγινε και θα μου πει "όλα καλά, κερδίσαμε"! :biggrin:
Θυμάσαι το Dallas;

Ε, βάλε περισσότερα σόγια, ντύσε τους όλους με μεσαιωνικά ρούχα, κάνε και 2-3 σκηνές δράσης για το ξεκάρφωμα, και ...αυτό ήταν!

"Είδα" 3-4 τυχαία επεισόδια επειδή το έβλεπε η δικιά μου και ήταν αρκετά.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.513
Reaction score
30.884
Ας ξεκινήσουμε αυτή την μπούρδα, το παραμυθάκι, άκου δράκοι, που λύσσαξε ο @spylab. :p
Αρκετά κρατηθήκαμε.
Εγω εχω λυσαξει για το Boardwalk Empire :) αλλα οπως ειπε και ο nemesis σε ζηλευω :redface:
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
vandi.jpg

The Last Seduction


Η διζυγωτική δίδυμη της Βανδή αποφασίζει ότι δεν ανέχεται: Ι) μύγα στο σπαθί της ΙΙ) παλάμη να φλερτάρει με το μάγουλό της οπότε και κάνει επανάσταση.

Με no-nonsense διαδικασίες επιλέγει τις μαριονέτες της, οι οποίες φυσικά είναι άντρες διότι οι άντρες είναι ηλίθιοι και ξεκινάει το κουκλοθέατρο.

Είναι η ίδια περίπτωση με Dexter ή GoT στα οποία οι «σεναριογράφοι» ήθελαν ένα αποτέλεσμα και οι χαρακτήρες απαρνούνται την ίδια τους την προσωπικότητα για να φτάσουμε σε αυτό;

Νot really, τέτοιοι ανθρωποι (εγώ δεν ξέρω, ένας φίλος μού εχει πει -- από χωριό δεν τον ξέρετε!) βρίσκουν ποιους μπορούν να δαγκώσουν. Μειώνει το κατόρθωμα; Όσο μειώνει την αξία ενός con artist το ότι πούλησε τον Πύργο του Άιφελ δις.

Οπτικά θα μπορούσε να είναι μία αδιάφορη ταινία που παίζει στον ΑΝΤ1 μία Κυριακή το βράδυ ενώ κάποιος προσπαθεί (προσπαθώ, οκ, ποιον να πείσω ότι το έκανε ένας φίλος) να γράψει την περίληψη του «Μοιρολόγι της Φώκιας»* και για μια μικρολεπτομέρεια η Βανδή δεν προτάθηκε για όσκαρ αλλά για όσα υποτιθέμενα αρνητικά έχει κάτι τοσο low budget έχει και καλά, ήτοι η εξέλιξη της πλοκής απέχει έτη φωτός από ένα συμβατικό blockbuster παραμυθάκι.

Προτείνεται.

* πόσα μανιτάρια είχε κουμπώσει η καθηγήτρια για να ζητήσει περίληψη σε ένα μικρο διήγημα που συνοψίζεται σε μία πρόταση ενώ ταυτόχρονα το ίδιο είναι μία συμπυκνωμένη περίληψη;!
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Θυμάσαι το Dallas;

Ε, βάλε περισσότερα σόγια, ντύσε τους όλους με μεσαιωνικά ρούχα, κάνε και 2-3 σκηνές δράσης για το ξεκάρφωμα, και ...αυτό ήταν!

"Είδα" 3-4 τυχαία επεισόδια επειδή το έβλεπε η δικιά μου και ήταν αρκετά.
Αχ, Αλέξανδρε, τα γυμνά και το σεξάκι παρέλειψες. Τώρα κατάλαβα το ποίημα της υψηλής θέασης. :wink:

Κοιμήθηκα στη μέση του δεύτερου, είδε τέσσερα και μου στέλνει μηνύματα να μην τύχει και δεν τα δω πριν έρθει.. :biggrin:
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
..."One must choose: die…or lie?"... αν ομιλούμε για ...cinematography...
https://www.imdb.com/title/tt0054821/

..."Made it Ma! Top of the world!"... πρότυπο των μετέπειτα ..."ψυχωτικών" ηρώων...(ίσως...)
https://www.imdb.com/title/tt0042041/

...“Life is so f@@@@@g good I can taste it in my spit”... and business is good...(βιογραφικό για...007)
https://www.imdb.com/title/tt0375912/
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Την πλησιάζω.

Και καλά ο Boromir, ήταν ανέκαθεν ηλίθιος. Εδώ μιλάμε για στρατιά ηλιθίων. :roflmao:
Καταπίνω τις εξυπνάδες, είναι καταπληκτικό! 😍 Πάμε για δεύτερη σαιζόν απόψε.
 



Μηνύματα
2.395
Reaction score
3.598

5.9/10

Βλέπεται, οριακά ..αν καταφέρετε να διατηρήσετε το ενδιαφέρον σας μετά την πρώτη ώρα..

Έχουμε και τον πρώτο (?) gay υπερήρωα που έχει μάλιστα και γιο με τον άντρα του...
Ωραία... 💩

Avengers θα λέμε και θα κλαίμε... >:(
 
Last edited:


Μηνύματα
2.395
Reaction score
3.598

7/10

Ωραία ιδέα.
Για βράδυ, ότι πρέπει...

Έχει τα πάνω και τα κάτω της, κάπου χάνεται λίγο η υπόθεση αλλά γρήγορα επανέρχεται.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top