Τι είδαμε, τι θα δούμε

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
3-4 χρόνια πριν, με κούρασε και το παράτησα στην τελευταία σαιζόν. Το Ντολμαδάκι το είδε όλο.
Το Better Call Saul μου άρεσε πολύ περ'σσότερο. :p
Μέχρι κι εγώ το έχω στις καλύτερες σειρές ever. Κι ας είναι κούραση σε μερικά επεισόδια.
Αντιθέτως, το Better Call Saul το βαρέθηκα από την αρχή και το σταμάτησα στο 3ο ή 4ο επεισόδιο.


Τώρα βλέπω τα νέα επεισόδια του Ozark. Έχω κολλήσει από την αρχή με τη σειρά.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Τώρα βλέπω τα νέα επεισόδια του Ozark. Έχω κολλήσει από την αρχή με τη σειρά.
Το είδα και βαρέθηκα. Δεν θα δω τη νέα.
Μου άρεσε πολύ η ρεντνεκίτσα. :roflmao:
 





Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Υπάρχει στο Νετφλιξ ένα πακέτο υπό τον τίτλο Criminal.
Αφορά διαδικασίες ανάκρισης σε συγκεκριμένο χώρο, κλειστή κινηματογράφηση χωρίς εξωτερικά γυρίσματα.
Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον, με ρεσιτάλ ερμηνειών από τους εκάστοτε ανακρινόμενους και ταυτόχρονα με κατάδειξη των σχέσεων των ατόμων που απαρτίζουν τις ανακριτικές ομάδες.

Ειδα και τη σειρά bodyguard.
Έξη επεισόδια, καταπληκτικοί χρόνοι αφήγησης, ωραίες ερμηνείες στη φάση που το στόρυ του αστυνομικού αυτού θρίλερ εξελίσσεται.
Τα μαμησε στο τέλος, χάνοντας την Μπαλλα, αλλά αξίζει να το δει κάποιος.
 
Last edited:





Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Τελείωσα τις:
- Archive81 Μου άρεσε αρκετά θα πω 7/10
- Midnight Mass επίσης μου άρεσε και θα πω 7/10
- Katla Eπίσης επίσης επίσης, μου άρεσε αρκετά και πάλι 7/10

Γενικά όλα μου φάνηκα πρωτότυπα και γιαυτό με κράτησαν. Είχαν μυστήριο και περίμενες αγωνιωδώς να δεις τι τρέχει και που θα καταλήξουν τα πράγματα.
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Persian Lessons 2020 στο Open air Festival γερμανικού κινηματογράφου

Με τον χαρισματικό Αργεντινό Nahuel Pérez Biscayart και τον Lars Eidinger σε Σκηνοθεσια του Ουκρανού Vadim Perelman.Κωμικοτραγική και θαυμάσια ασυνήθιστη ιστορία γυρισμένη στο Μinsk σε 33 μέρες.

Η ταινία βασίζεται Πανω σε μια διήγηση του Wolfgang Kohlhaase με τον τίτλο « Επινόηση μιας γλώσσας « ( Erfindung einer Sprache ) και το σενάριο είναι του Ilya Zofin.

6,8/10

View attachment 178293



Persian Lessons’: Film Review
Director Vadim Perelman treads a fine line between history and invention in this Holocaust survival tale, whose power comes from its two lead performances.





Μαθήματα Περσικών



Η Σοφία Μουτίδου αποφάσισε να εγκαινιασει το νέο τομέα του καναλιού της - «Προτεινόμενη ταινία Παρασκευή βράδυ « με αυτή την όμορφη ταινια!

Υπαρχει Α και Β μέρος : Α. γι αυτούς που δεν την έχουν δει και Β. για όσους την έχουν δει …


 




jag

Μηνύματα
9.253
Reaction score
27.554
Μέτριο 4,5/10
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top