Τι είναι θάνατος;

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Όχι ρε φίλε, δεν αφήνουμε ούτε στην ακραία τυχαιότητα να υπάρξει ξανά ένας S.
μετα από τοσα αντιβιωτικα ολο και καποια μεταλλαξη θα έχει ....χαχαχαχαχαχααχ
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.907
Reaction score
77.524
Κβαντικη θεωρια στα πεθαμενατζιδικα νηματα δεν το περιμενα .....:gotcha::lolsign:
εμ τι να κάνουμε...δεν έχει σε όλα απάντηση ο κομμουνισμός:roflmao::roflmao:
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.588
Reaction score
31.001
Mark Twain (1835–1910)
«Δεν φοβάμαι τον θάνατο. Ήμουν νεκρός για δισεκατομμύρια χρόνια πριν γεννηθώ και δεν αισθάνθηκα την παραμικρή ενόχληση από αυτό»
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Παλαιότερα πίστευα και εγώ στην ισότητα και τη δικαιοσύνη ενώπιον του αναπόφευκτου.
Τελευταία έχω αναθεωρήσει.
Αν δεις τις περιποιήσεις και τη φροντίδα που έχει ένας εύπορος ετοιμοθάνατος σε σχέση με άλλους που πεθαίνουν σαν τα σκυλιά, διαπιστώνεις ότι ακόμα και εκεί βασιλεύει η ανισότητα.

Κατά τα άλλα, ο θάνατος δεν είναι το τέλος της ζωής αλλά κομμάτι της ζωής. Ζούμε επειδή πεθαίνουμε και αν δεν πεθαίναμε δε θα ζούσαμε.

Ο θάνατος νοηματοδοτεί τη ζωή.
 



Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Παλαιότερα πίστευα και εγώ στην ισότητα και τη δικαιοσύνη ενώπιον του αναπόφευκτου.
Τελευταία έχω αναθεωρήσει.
Αν δεις τις περιποιήσεις και τη φροντίδα που έχει ένας εύπορος ετοιμοθάνατος σε σχέση με άλλους που πεθαίνουν σαν τα σκυλιά, διαπιστώνεις ότι ακόμα και εκεί βασιλεύει η ανισότητα.
Δηλαδη ενας πλουσιος πεθαινει καλύτερα ? Μηπως η αποψη αυτη ειναι μια προβολή για την ζωη που δεν εζησε ο φτωχός ?
Κατα τα άλλα φροϋδικο σε βρισκω :)
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Δηλαδη ενας πλουσιος πεθαινει καλύτερα ?
Ναι.
Εξυπακούεται ότι δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις θανάτου από ατύχημα, ανακοπή καρδιάς και άλλες ξαφνικές και ανύποπτες αιτίες.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.907
Reaction score
77.524
- αξιοπρεπέστερα
δεν πεθαίνει...ζει αξιοπρεπέστερα μέχρι τον θάνατο
μόλις έρθει ο θάνατος δεν προλαβαίνει να σκεφτεί η ζωή...έχει ήδη φύγει
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Αυτός που πεθαίνει, με το θάνατό του ξεπληρώνει κάθε του χρέος.


Γουίλιαμ Σέξπιρ
να σου λειπουν αυτα ...τα χρεη μενουν στους επομενους .ρωτα να μαθεις τοι γινεται στις εφορίες .:p
[DOUBLEPOST=1504615635][/DOUBLEPOST]
Ναι.
Εξυπακούεται ότι δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις θανάτου από ατύχημα, ανακοπή καρδιάς και άλλες ξαφνικές και ανύποπτες αιτίες.
Απλά στα χρονια νοσηματα ζει καλύτερα μεχρι να πεθανει .Μην μπερδευεις τον θανατο με τον δρομο προς αυτον .Ενας φτωχος που του κραταει το χερι η κορη του ισως "φευγει" πολύ καλύτερα από καποιον περιστοιχισμενο από ανυπόμονους μεγαλοκληρονομους
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.466
Reaction score
50.669
δεν πεθαίνει...ζει αξιοπρεπέστερα μέχρι τον θάνατο
μόλις έρθει ο θάνατος δεν προλαβαίνει να σκεφτεί η ζωή...έχει ήδη φύγει
- το ίδιο λέμε . . . αναφέρομαι στις τελευταίες ώρες του , μετά όλοι ίσοι . . . ελπίζω δηλαδή
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.466
Reaction score
50.669
να σου λειπουν αυτα ...τα χρεη μενουν στους επομενους .ρωτα να μαθεις τοι γινεται στις εφορίες .:p
- το γνωρίζω δυστυχώς , ίσως γ΄ αυτό την εφορία της περιοχής μου την χρησημοποιούν και σαν τζάκι . . . την ''ανάβουν'' 1 - 2 φορές τον μήνα :whistling:
 
  • Like
Reactions: Pin

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
να σου λειπουν αυτα ...τα χρεη μενουν στους επομενους .ρωτα να μαθεις τοι γινεται στις εφορίες .:p
[DOUBLEPOST=1504615635][/DOUBLEPOST]
Απλά στα χρονια νοσηματα ζει καλύτερα μεχρι να πεθανει .Μην μπερδευεις τον θανατο με τον δρομο προς αυτον .Ενας φτωχος που του κραταει το χερι η κορη του ισως "φευγει" πολύ καλύτερα από καποιον περιστοιχισμενο από ανυπόμονους μεγαλοκληρονομους
Έγραψα παραπάνω ότι αντιμετωπίζω το θάνατο ως κομμάτι της ζωής. Δεν μπορώ να περιορίσω την έννοια, την αντίληψη του θανάτου επακριβώς στη στιγμή που συμβαίνει το μοιραίο και να αφήσω όλα τα άλλα εκτός.
Κάποιος μαθαίνει ότι πάσχει από καλπάζουσα μορφή καρκίνου και έχει δύο μήνες ζωή μπροστά του. Ο έχων και κατέχων θα εξασφαλίσει για τον εαυτό του καλύτερο κατευόδιο από το φουκαρά.

Το υπόλοιπα που αναφέρεις είναι περιπτωσιολογίες που δεν μπορούν να συζητηθούν διεξοδικά σε μία γενική συζήτηση περί θανάτου αλλά μόνο εξατομικευμένα.

Υ.Γ. Θυμήθηκα ότι υπάρχουν κάτι ψωνάρες που έχουν δώσει το κουφάρι τους να φυλάσσεται ατόφιο σε ειδικό υγρό μέχρι να βρεθεί στο μέλλον ο τρόπος που θα τους επαναφέρει. Κάψιμο ρεεεεεεε!!!:D
 
Last edited:

ika

News
Μηνύματα
14.083
Reaction score
13.022
Θάνατος είναι αυτό που μου ψιθυρίζει στο αυτί: «Ζήσε» μου λέει, «έρχομαι».
"Βιργίλιος"
 
  • Like
Reactions: vet

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.401
Reaction score
79.603
Η ζωή ειναι υπερεκτιμημένη.
Δεν ειναι τίποτα παραπανω απο την απαραίτητη ψευδαίσθηση για την μεταφορά και διαιώνιση των γονιδίων.
Μην δίνετε σημασία.

Πάρτε ενεργά.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.869.679
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top