Τι θα πιούμε σήμερα;


D

Deleted member 38719

Guest
kanakiani, Ναι, από τα καπνιστά είναι η δεύτερη μου επιλογή, λίγο πιο "ελεύθερο" σε γεύση (ωραία το περιγράφεις) και πιο... οικονομικό. Βασικά προτιμώ τo lagavulin 16 αρκετά πιο "σφικτό" αλλά το αφήνω για τις πιο ιδιαίτερες στιγμές μου!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.487
kanakiani, Ναι, από τα καπνιστά είναι η δεύτερη μου επιλογή, λίγο πιο "ελεύθερο" σε γεύση (ωραία το περιγράφεις) και πιο... οικονομικό. Βασικά προτιμώ τo lagavulin 16 αρκετά πιο "σφικτό" αλλά το αφήνω για τις πιο ιδιαίτερες στιγμές μου!
Άλλα καπνιστά έχεις δοκιμάσει;
 

D

Deleted member 38719

Guest
Άλλα καπνιστά έχεις δοκιμάσει;
whisky καπνιστό :drinks: από δική μου επιλογή , τα Ardbeg 10, αρκετά βαρύ, το Oban 10 -φυσικά-, υπέροχο! νομίζω κάποιο cardhu 18 αν δεν κάνω λάθος - δεν μου άρεσε.... και το Nikka πολύ ιδιαίτερο αλλά ελαφρύ σε καπνό...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
λαπροαγκ......
κουραν της γκλενφιντιχ
ντελβενι
μπαλβενι
γκλενροθς
(οταν επινα το νερο της φωτιας)
 


D

Deleted member 38719

Guest
Νομίζω είναι φανταστικό, για καπνιστό πάντα..

Κι αυτό μου άρεσε πολύ όμως!

View attachment 121536
κοίτα Κώστα, επειδή τα πίνω σκέτα, ίσως με κάποια συνοδεία να μου γαργαλούσε τον ουρανίσκο διαφορετικά... και εν είμαι απόλυτος, θα ξανά δοκιμάσω, βέβαια!
 




Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
kanakiani, Ναι, από τα καπνιστά είναι η δεύτερη μου επιλογή, λίγο πιο "ελεύθερο" σε γεύση (ωραία το περιγράφεις) και πιο... οικονομικό. Βασικά προτιμώ τo lagavulin 16 αρκετά πιο "σφικτό" αλλά το αφήνω για τις πιο ιδιαίτερες στιγμές μου!
Εγώ από ουίσκυ δεν έχω γνώσεις και εμπειρία οπότε θα δοκιμάσω και αυτό αφού το συστήνεις, απλά έχω ξεχωρίσει καμια δεκαριά από κάποιες λίγες "δοκιμές". Π.χ. Το γιαπωνέζικο Νίκα , το τάλισκερ, κάποιο μπούσμιλ, τουλαμόρ κλπ.
Περισσότερο ευχαριστιέμαι κορυφαία ρούμια και τσιπουράκλες ( παλαιωμένες και μη ).
Φέρε μου εμένα ένα καλό σωστά παραγμένο τσίπουρο από μοσχάτο , να έχει πατηθεί χωρίς τα κοτσάνια και να γίνει απευθείας στην πρώτη ύλη απόσταξη χωρίς να πάρουν κρασί πρώτα και ότι γουστάρεις χαχα.
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.258
Reaction score
41.921
Μπυρίτσα σήμερα!!
Μια από τις αγαπημένες :drinks:

20190329_233325-01.jpeg


Ο μεζές ως τόσο ετοιμάζεται!!
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Μιας και ανέβηκε μπύρα, για τις νήσος τι γνώμη έχετε; Τις θεωρείται τόσο ουάου που τις μνημονεύουν έτσι; Μήπως τελικά εγώ είμαι ο παραξενος και δεν μου κάνουν κάτι ιδιαίτερο;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.258
Reaction score
41.921
Μιας και ανέβηκε μπύρα, για τις νήσος τι γνώμη έχετε; Τις θεωρείται τόσο ουάου που τις μνημονεύουν έτσι; Μήπως τελικά εγώ είμαι ο παραξενος και δεν μου κάνουν κάτι ιδιαίτερο;
Μια χαρά είσαι, καθόλου παράξενος.
Μαζί με τις πλάστιγγα από τα χειρότερα νερομπούλια που έχω δοκιμάσει...
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Μια χαρά είσαι, καθόλου παράξενος.
Μαζί με τις πλάστιγγα από τα χειρότερα νερομπούλια που έχω δοκιμάσει...
οκ φίλος. Απλά εγώ το εξέφρασα πιο ελεγκάνς..:D:D
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
οι καλυτερες φρεσκιες απαστεριωτες που δοκιμασα, ειναι η ΙΟΝΙΑΝ, μια Κερκυραικη , δε θυμαμαι ονομα και μια φρεσκια με κοκκινο χαμηλο μπουκαλι με ιζηματα μεσα καπου απο Γρεβενα? και η Ζεος για την τιμη της δεν κακη
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.339
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top