Τι θα πιούμε σήμερα;







Μηνύματα
760
Reaction score
949
Απτά πιο Value for money ρουμια,πολύ τίμιο για τα λεφτά του,τα τελευταία χρόνια δεν θυμάμαι πότε στο σπίτι να υπάρχουν λιγότερα από 1 μπουκάλια απόθεμα.... Έξοχη επιλογή
 







melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
πόσο παλιά πάει το κολλινιάτικο γνωρίζουμε?
Δεν είναι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς.

η ποικιλία έρχεται από τα πολύ παλιά χρόνια, σχεδόν εξαφανισμένη, ο συγκεκριμένος παραγωγός την αναβιωσε και δεν ξέρω αν κάποιος άλλος την καλλιεργεί επισης.

Η οινοποίηση είναι πρόσφατη όποτε δεν υπάρχουν ιστορικά στοιχεία για παλαίωση, το μέλλον θα δείξει.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δεν είναι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς.

η ποικιλία έρχεται από τα πολύ παλιά χρόνια, σχεδόν εξαφανισμένη, ο συγκεκριμένος παραγωγός την αναβιωσε και δεν ξέρω αν κάποιος άλλος την καλλιεργεί επισης.

Η οινοποίηση είναι πρόσφατη όποτε δεν υπάρχουν ιστορικά στοιχεία για παλαίωση, το μέλλον θα δείξει.
Βασίλη είναι σχεδόν κόπια με αυτό που σου είχα βάλει στο μαγαζί να πιεις( The uniq Mavrostyfo): Ασχέτως με αυτά λόγω χαρακτηριστικών ( χρώμα , τανίνες, οξύτητα και σώμα, αλατότητα και ορυκτότητα ) παλαιώνει και μάλλον μαμεί και δέρνει επίσης. Νομίζω ο φίλος ρωτάει το πόσο παλιά ειναι σαν ποικιλία. Εγώ προσωπικά δεν την γνώριζα, δεν εχω ξανακούσει τέτοια ορολογία αλλά ερωτεύτηκα σημερα🤪🤪
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Πολύ αγαπημένο μου Κώστα!
Σχέτο φρούτο, ηδονικό μπουκέ!
Sherry bomb είναι, γλυκοπιοτο.
Ο συνδυασμός μπερμπον-σέρι είναι απολαυστικός.

This whisky’s back story is as complex as its flavor. It’s first matured for ten years in ex-bourbon American oak barrels. While it aged, the Dalmore team seasons European and American oak casks with a blend of Oloroso and Pedro Ximénez sherries. After ten years, the juice is transferred to these barrels for an additional three years.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top