Τι θυμήθηκα τώρα

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
... την εποχή που όταν σου έκαναν τράκα , και άνοιγες καινούργιο πακέτο ... έβγαζες την παρθενιά ( τό πρώτο τσιγάρο ) , τό έβαζες πάλι μέσα ανάποδα , και τό καπνιζες τελευταίο
 






Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Ήταν 2 τόμοι, και τους έχω ακόμα! θα με βάλεις να ανεβώ στο πατάρι τώρα που το είπα στα εγγόνια!!!
- ακόμα θυμάμαι την μυρωδιά τους , θυμάσαι πού είχε σχέδιο diy κατσαρολιτσας από χαρτί πού φυσικά δεν καιγόταν λόγω τού νερού ; ... Για όσο βέβαια αυτό υπήρχε μέσα
 


Μηνύματα
2.194
Reaction score
2.715
Εγώ θυμάμαι που παίζαμε στα 80s με τα φυσοκαλαμα..πετυχαιναμε κόσμο από τις πολυκατοικίες (ήμασταν πολλοι) και δεν ξερανε από που τους ερχότανε το χάρτινο χωνακι.
Υπήρχαν και χειροποίητα φυσοκαλαμα αλλα για ευκολία παίρναμε τις σημαίες πχ της ΝΔ ή του Πασοκ(ανάλογα τι υπήρχε στα σπιτια) και βουαλα με το πλαστικό μερος της σημαίας ήμασταν έτοιμοι.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
- ή μάλλον , ''ποτέ δεν ξέχασα'' . . .

View attachment 177948

View attachment 177949

View attachment 177950

View attachment 177951

Χέλι, καβουρι και ούζο Τρικενέ στο "Α' βοηθειών".
Πρέπει να πάω στο χωριό....
Mr Spock "ψαγμένο" σε βρισκω.... :thumbsup:
 

jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Εγώ θυμάμαι που παίζαμε στα 80s με τα φυσοκαλαμα..πετυχαιναμε κόσμο από τις πολυκατοικίες (ήμασταν πολλοι) και δεν ξερανε από που τους ερχότανε το χάρτινο χωνακι.
Υπήρχαν και χειροποίητα φυσοκαλαμα αλλα για ευκολία παίρναμε τις σημαίες πχ της ΝΔ ή του Πασοκ(ανάλογα τι υπήρχε στα σπιτια) και βουαλα με το πλαστικό μερος της σημαίας ήμασταν έτοιμοι.
Η φτιαχναμε μικρες σφεντονες απο φουρκετες και ριχναμε μικρα διχαλα απο καλωδια
fourketa-mauro.jpg
 


Μηνύματα
2.194
Reaction score
2.715
με στοκο να δεις τσουξιμο :devilish:;)
Αλλοι βάζανε βελονα μπροστά αλλα ευτυχώς ποτε δεν τα πετούσαν.
Αυτό που μου χει μείνει είναι ο τοπ στόχος που είχα πετύχει.
Από 4ο όροφο. Περνούσε η όμορφη της γειτονιάς με πολύ όμορφα μεγάλα μπαλκόνια και το βελακι μου πήγε ανάμεσα τους. Της ήρθε απότομα και επειδή δεν κατάλαβε τι ήταν έβγαλε τα μπαλκόνια έξω να δει τι είναι.
Επίσης μεγάλη επιτυχία και τα σκορδάκια.
Τα πετούσαν και μπαμμμ.
Για πιο σοβαρές καταστάσεις τα δυναμιτακια.
 



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
- ακόμα θυμάμαι την μυρωδιά τους , θυμάσαι πού είχε σχέδιο diy κατσαρολιτσας από χαρτί πού φυσικά δεν καιγόταν λόγω τού νερού ; ... Για όσο βέβαια αυτό υπήρχε μέσα
Τα βρήκα, και τα ξαναέχασα! μου τα άρπαξαν απο τα χέρια τα εγγόνια, και είναι και τέσσερα, και έγινε το έλα να δείς! με βάζανε να τους φτιάξω την ''κατσαρολίτσα απο χαρτί'' (αλλά την κοπάνησα βεβαίως βεβαίως!), και να τους εξηγήσω τα σχέδια!
 

Attachments


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Εγώ θυμάμαι που παίζαμε στα 80s με τα φυσοκαλαμα..πετυχαιναμε κόσμο από τις πολυκατοικίες (ήμασταν πολλοι) και δεν ξερανε από που τους ερχότανε το χάρτινο χωνακι.
Υπήρχαν και χειροποίητα φυσοκαλαμα αλλα για ευκολία παίρναμε τις σημαίες πχ της ΝΔ ή του Πασοκ(ανάλογα τι υπήρχε στα σπιτια) και βουαλα με το πλαστικό μερος της σημαίας ήμασταν έτοιμοι.
Του ΠΑΣΟΚ ήταν καλύτερα και ακριβότερα. Γιατί μπορούσαμε.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top