Τι κεντρικουλι εχομεν στην σερβαντα ???

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.218
Reaction score
78.821
Προφανώς λοιπόν δεν έχει ούτε το ίδιο spinorama.
Πρέπει να έχει παρόμοιο σπινόραμα, ιδανικά το ίδιο.
Όντας στο κέντρο του δωματίου, έχει διαφορετικές πρώτες ανακλάσεις απο τα L-R, οπότε εκεί η σημασία των of axis δεν είναι τόσο απόλυτη, αλλά τουλάχιστον η on axis πρέπει να είναι πολύ παρόμοια.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.715
Reaction score
7.491
Αν εισαι Αθηνα, θα μπορουσαμε να κανουμε μια δοκιμη μιας και το δικο μου το εχω παροπλισει.
με τι παιζεις τωρα δηλαδη βρε λεβεντη ?δεν σου κανει κλικ το συγκεκριμενο?
 

Μηνύματα
1.202
Reaction score
2.009
με τι παιζεις τωρα δηλαδη βρε λεβεντη ?δεν σου κανει κλικ το συγκεκριμενο?
Phantom... για οποτε παιζω λογω μωρου.
Το τελευταιο διμηνο, ζητημα να επαιξε το συστημα 8 ωρες συνολο.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
20
Εγώ θα παίρναν κάνα τέτοιο ή τέλος πάντων κάτι από τον ίδιο κατασκευαστή και θα το βάζα πάνω απ το σαμπ. Με τέτοια αρχιτεκτονική θα μπορεί να παίζει λογικά αξιοπρεπώς τόσο στον οριζόντιο όσο και στον κατακόρυφο.
View attachment 265509
Εγω αυτό θα έκανα!

Και αν δεν τα πουλάνε μονά, πάρε δυο και ψησε ένα φίλο να βάλει και αυτός ένα στο σύστημα του 😉😬
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Mου ειπε ενας φιλος που διαβασε καπου κατι και εβαλε στον μπροστα δεξι τροχο 15αρα ζαντα (γιατι δεν΄΄ εβρισκε΄΄ ουτε στο ιδιο καρε,) ,αντι 16αρα και το ΄'εφερε΄΄ με το λαστιχο και με ζυγοσταθμιση ηρθε τελεια !!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.336
Reaction score
27.601
Mirage OM-C2 Center Channel Speaker

Dual Chamber Shielded Omnipolar 2-Way with Five Drivers:
Front: 1" Titanium Tweeter, One 5 1/2" Polypropylene Mid-Bass Driver, One 5 1/2" Passive Radiator
Back: 1" Titanium Tweeter, One 5 1/2" Polypropylene Mid-Bass Driver

Nominal Impedance: 8 Ohms
Sensitivity: 91 dB/w/m
Manufacturer's FR Specs: 38 Hz - 22 kHz ± 3 dB

38475-3__88358.jpg
38475-4__65446.jpg
38475-8__23319.jpg
38475-9__90482.jpg
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.841
Reaction score
4.565
Νταξ επειδή κουραστήκαμε με τα πενταμισαρια! Να δουμε και κανένα ηχείο με 8αρια (και οχι 8αρη) γουφερς.

Performa 3 C208
1664948228276.png


1664948259036.png


Ενώ στη "φτήνια" μπορείς να τη βγάλεις και με ενα 1723 center απο την Arendal

1664948460882.png


Τα παραπάνω απλά για οφθαλμόλουτρο. Πιστευω οτι για να έχει επιτυχία αυτό που προσπαθεις να κάνεις πρέπει να εισαι επιπέδου μπουτχιας, καθώς και να κολλήσεις μονιμα ενα πισι πανω, για οτι dsp πρέπει να τρέχει για να φτάσεις κάπου. Πουλησε τα ολα!

ΥΓ το golden ear μου αρεσε πολύ! Το έχει ο @Dimifoot αυτό αν θυμάμαι καλά.
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.715
Reaction score
7.491
Νταξ επειδή κουραστήκαμε με τα πενταμισαρια! Να δουμε και κανένα ηχείο με 8αρια (και οχι 8αρη) γουφερς.

Performa 3 C208
View attachment 265589

View attachment 265590

Ενώ στη "φτήνια" μπορείς να τη βγάλεις και με ενα 1723 center απο την Arendal

View attachment 265591

Τα παραπάνω απλά για οφθαλμόλουτρο. Πιστευω οτι για να έχει επιτυχία αυτό που προσπαθεις να κάνεις πρέπει να εισαι επιπέδου μπουτχιας, καθώς και να κολλήσεις μονιμα ενα πισι πανω, για οτι dsp πρέπει να τρέχει για να φτάσεις κάπου. Πουλησε τα ολα!

ΥΓ το golden ear μου αρεσε πολύ! Το έχει ο @Dimifoot αυτό αν θυμάμαι καλά.

Na σου πω την αληθεια και εγω κατι με 8αρια ψαχνω .....εμ να φυγω απο τα 6,5ιντζα που ηδη εχω και να παω στα 5ιντζα βρε παιδια? ειπα μεχρι 2,500 χιλιαρικα θα τα δωκω ...ειμαι fun του κεντρικου και το θεωρω το κυριοτερο ηχειο και μετα τα subs !
 

Μηνύματα
4.455
Reaction score
7.719
Na σου πω την αληθεια και εγω κατι με 8αρια ψαχνω .....εμ να φυγω απο τα 6,5ιντζα που ηδη εχω και να παω στα 5ιντζα βρε παιδια? ειπα μεχρι 2,500 χιλιαρικα θα τα δωκω ...ειμαι fun του κεντρικου και το θεωρω το κυριοτερο ηχειο και μετα τα subs !
Στην μουσική θα πρέπει κανείς να μελετήσει τι περιεχόμενο καλείται να αναπαραγάγει το κεντρικό στις διάφορες πολυκαναλες μίξεις.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.218
Reaction score
78.821
Αυτο εχεις βρε και δεν μιλας????λεγε μαρη πως παιζει.....
Περίπου όπως και τα L-R. Αρκετά καλά.
Στην θέση σου θα έμενα με το BW μέχρι να βγάλει η Fluid.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.715
Reaction score
7.491
Περίπου όπως και τα L-R. Αρκετά καλά.
Στην θέση σου θα έμενα με το BW μέχρι να βγάλει η Fluid.
Η Fyne εννοεις εεε?Δυστυχως για τη μεγαλη της σειρα δεν εχουν κανει καμια ανακοινωση ρε γαμωτο....εννοειται πως και εγω αυτο θεωρω το σωστοτερο βρε φιλος...








Τι διαολο......ολοι σχεδον με phantom λειτουργια ειστε στο σπιτι?????ρε γραψτε με τι ακουτε.......ρε σεις....μην βαριεστε....
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.336
Reaction score
27.601
Τι διαολο......ολοι σχεδον με phantom λειτουργια ειστε στο σπιτι?????ρε γραψτε με τι ακουτε.......ρε σεις....μην βαριεστε....
Το Mirage που ανέβασα είναι αυτό που έχω, όχι αυτό που σου προτείνω. Δεν γίνεται άλλωστε, η εταιρία δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια. 🙂
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.715
Reaction score
7.491
Το Mirage που ανέβασα είναι αυτό που έχω, όχι αυτό που σου προτείνω. Δεν γίνεται άλλωστε, η εταιρία δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια. 🙂
εχουν γραφτει πολλα καλα παντως στο παρελθον γιαυτην την σειρα ηχειων Αλεξη.....thank you sir!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.336
Reaction score
27.601
εχουν γραφτει πολλα καλα παντως στο παρελθον γιαυτην την σειρα ηχειων Αλεξη.....thank you sir!
Όλα μου τα ηχεία είναι της ίδιας OM σειράς.
 

Μηνύματα
1.202
Reaction score
2.009
Παντως για goldenear που κοιτας και συμφωνα με το budget που εχεις, εγω θα κοιταζα και το supercenter reference.
Περίπου όπως και τα L-R. Αρκετά καλά.
Στην θέση σου θα έμενα με το BW μέχρι να βγάλει η Fluid.
Με ενα forcefield 3 γινεται triton one περιπου.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.715
Reaction score
7.491
Παντως για goldenear που κοιτας και συμφωνα με το budget που εχεις, εγω θα κοιταζα και το supercenter reference.


Με ενα forcefield 3 γινεται triton one περιπου.
Αυτο εγραψα οτι με ενδιαφερει και μενα στο ξεκινημα του post μου αγορι....το μελεταω αυτες τις μερες απλα εξακολουθω να προβληματιζομαι μιας και δεν ξερω πως θα ειναι η συνεργεια με τα front ηχεια μου....δες αυτα που εχω μπροστα ..........https://www.fyneaudio.com/product/f502sp/
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.596
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top