Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.660
Όλα τα μουχλιασμένα τυριά μ΄ αρέσουν κι εμένα πολύ σε όλους τους συνδυασμούς.
Και παίρνω πολύ τακτικά.

Κάποτε πριν πολλά χρόνια στην Ελευσίνα είχαμε πάει σε ένα μαγαζί που αν θυμάμαι καλά λεγόταν "Ο φονιάς" ή κάπως έτσι.
Μεταξύ άλλων μας πρότεινε ένα πιάτο με καβούρια και ρώτησε αν θέλουμε ροκφόρ στην σάλτσα.
Του είπα να βάλει παντού και μπόλικο.
Οπότε έβαλε και στα μύδια και σε όλα τα άλλα που παραγγείλαμε και είχα τρελαθεί με αυτό το μαγαζί και τους μεζέδες, αλλά δεν ευδοκίμησε η τύχη να ξαναπάω εκεί.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Τα μουχλιασμένα και βρωμερά τυριά, τα τρώω όλα ανεξαιρέτως, μετά μανίας, είτε σκέτα, είτε με μπύρα, είτε με μαλτ, είτε με κρέας, είτε με ψάρι, είτε σε σαλάτα, είτε σε σάντουιτς, είτε με οτιδήποτε.

Ακόμα και μπιαμια γεμιστή με ροκφόρ ας πούμε, θα την απολαύσω.
Ναι, εντάξει, ξέραμε ότι είσαι ανώμαλος (βλ. πολυκάναλο ηχοσύστημα με 52 δορυφόρους και 46 subwoofers, ιπτάμενα βιολιά, έρποντα εκκλησιαστικά όργανα κτλ), ε, μόλις το επιβεβαίωσες!
 








melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Άτιμη κενωνια, άλλους τους ξεβγάζεις στα καλά μαγαζιά και τρώνε ψάρια πάνω στο καθαρό κυματακι κάτω από το αλμυρίκι 😎 και άλλους τους ξεβγάζεις στα καμμένα βούρλα να τρώνε μπάμιες και κοντοσούβλι πρόβατο δίπλα στο βουρκωδες κυμα.

4FA6E91A-5980-4571-ADCB-8874FA93B481.jpeg
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Άτιμη κενωνια, άλλους τους ξεβγάζεις στα καλά μαγαζιά και τρώνε ψάρια πάνω στο καθαρό κυματακι κάτω από το αλμυρίκι 😎 και άλλους τους ξεβγάζεις στα καμμένα βούρλα να τρώνε λίγδες και κοντοσούβλι πρόβατο δίπλα στο βουρκωδες κυμα.

View attachment 260935
2 πραματα δεν εχω δοκιμασει ακομη στην ζωη μου, να φαω κοντοσουβλι διπλα στο κυμα και χταποδακι πανω στο βουνο :biggrin:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
2 πραματα δεν εχω δοκιμασει ακομη στην ζωη μου, να φαω κοντοσουβλι διπλα στο κυμα και χταποδακι πανω στο βουνο :biggrin:
τα φέρνει καμιά φορά η παλιοζωή και έρχονται τα πάνω κάτω, τονουσου!
 








Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.512
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top