Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




Μηνύματα
1.511
Reaction score
1.841
IMG_20230209_204549176_HDR.jpg


Το πιάτο μου δεν σκέφτηκα να το βγάλω, έπεσα με τα μούτρα. Το ψωμί το θέλουμε φρέσκο (βασικά τρώμε ελάχιστο τρία μικρά την εβδομάδα) οπότε ψωνίζουμε, κόβουμε φέτες και μπαίνει κατάψυξη. Σήμερα λοιπόν αγοράστηκαν, κόπηκαν φέτες και ΟΛΑ τα ψίχουλα από τις κόρες μαζεύτηκαν και κατέληξαν στο πιάτο μου να γίνουν ένα με το ζουμί, αξία ανεκτίμητη !
 

Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.203
Αυτά υποθέτω είναι λουκάνικα. Με πατάτες και πιπεριές αν διακρίνω καλά στο φούρνο.
Θα ήταν καλύτερα αν τα λουκάνικα τα έβαζες ολόκληρα να ψηθούν και να τα κόψεις στο τέλος αφού έχουν ψηθεί πριν αρχίσουν να σκάνε.
Απόψή μου βέβαια.
 



Μηνύματα
1.511
Reaction score
1.841
Αυτά υποθέτω είναι λουκάνικα. Με πατάτες και πιπεριές αν διακρίνω καλά στο φούρνο.
Θα ήταν καλύτερα αν τα λουκάνικα τα έβαζες ολόκληρα να ψηθούν και να τα κόψεις στο τέλος αφού έχουν ψηθεί πριν αρχίσουν να σκάνε.
Απόψή μου βέβαια.

Με πράσα είναι, (Motorola camera rules) τα συγκεκριμένα λουκάνικα είναι εντελώς άπαχα και τα κόβει η σύζυγος για να δώσουν όσο το δυνατόν περισσότερη γεύση.
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.230
Reaction score
41.873
Καλά.
Πάντως ισχύει , τα λουκάνικα δεν τα κόβουμε.
Μία μέρα που θα ψήνεις θα έρθω κρυφά και θα σε χαραξω τα λουκάνικα :lolsign:

Ξεκινάω κοιλιακούς για τη φωτογράφηση....
Κάνε και ραχιαίους, βοηθάει στο σωσίβιο :biggrin:
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.230
Reaction score
41.873
Κακός κυρ Γιάννης :tongue:

Ένα θέμα τόχς με τα λουκάνικα, γιαυτό σε έκανα καζούρα. :biggrin:
Εννοείτε ότι έχς δίκιο αλλά εφόσον το λουκάνικο έχει άντερο και όχι αυτές τις συνθετικές π@παριες που βάνουν πλέον παντού. Τις περισσότερες φορές σκάει από τη θερμοκρασία και τρέχουν όξω τα ζουμιά.
Μόνο στο χωριόμ και από Αρεόπολη πλέον βρίσκω λουκάνικα της προκοπής.

Υ.Γ άμα έχς καμιά άκρη εδώ Αθήνα που δεν χρειάζεται να ξενιτευτω πολύ από το Κερατσίνι και αξίζει θα ήμαν ευγνώμων.
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.916
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top