Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Καλαμάρια τηγανητά, γυαλιστερές, χταπόδι ξυδάτο, αχινοί, χταπόδι με κοφτό, μπαρμπούνια, φάβα, γαρίδες σαγανάκι κλασικά χωριάτικη, ταραμοσαλάτα και για το ξεκάρφωμα πατάτες τηγανητές και μοσχαρίσια μπριζόλα.

20200302_133803.jpg
20200302_133808.jpg
20200302_133749.jpg
20200302_133816.jpg
 




christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Ουκ εν τω πολλώ το ευ!
Συντροφε Χαρη στης αρχες του 1977 μολις εχει κυκλοφορησει η΄΄καντατα για τη Μακρονησο΄΄
και σε καποια εκδηλωση του ΚΚΕ τον πλησιασε τον θανο μικρουτσικο ενας κυριος
γυρο στα εβδομηντα και του ειπε΄΄συντροφε με αυτο τον δισκο να προσεχεις τους αστους
Οταν τον ρωτησε τι εννοει του απαντησε πως καποια αντιτυπα πρεπει να ειχαν υποστει
δολιοφθορα γιατι στο δικο του αντιτυπο στα πρωτα τρια λεπτα ακουγεται μονο ενα γρατζουνισμα
Ο Γρηγορης φαρακος που ειχε ακουσει ολη τη συνομιλια γυρισε στον Θανο και του ειπε
΄΄ο συντροφος εννοει γρατζουνισμα το κουαρτετο εγχορδων΄΄ :smile: :drinks:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Συντροφε Χαρη στης αρχες του 1977 μολις εχει κυκλοφορησει η΄΄καντατα για τη Μακρονησο΄΄
και σε καποια εκδηλωση του ΚΚΕ τον πλησιασε τον θανο μικρουτσικο ενας κυριος
γυρο στα εβδομηντα και του ειπε΄΄συντροφε με αυτο τον δισκο να προσεχεις τους αστους
Οταν τον ρωτησε τι εννοει του απαντησε πως καποια αντιτυπα πρεπει να ειχαν υποστει
δολιοφθορα γιατι στο δικο του αντιτυπο στα πρωτα τρια λεπτα ακουγεται μονο ενα γρατζουνισμα
Ο Γρηγορης φαρακος που ειχε ακουσει ολη τη συνομιλια γυρισε στον Θανο και του ειπε
΄΄ο συντροφος εννοει γρατζουνισμα το κουαρτετο εγχορδων΄΄ :smile: :drinks:
Το ηθικόν δίδαγμα Χρήστο μου?
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Το ψαχνω ακομα χαρη μου.......
Οταν με καλουσαν στο δευτερο γραφειο το φεβρουαριο του 1974 18χρονων-στην αθηνα-
Γιατι οι αρχιρουφιανοι των ιωαννινων εργαζοτανε κανωντας υπερωριες
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.848
μερες το ατμ μου λεει προσωρινα δεν μπορουμε να σας δώσουμε ρευστο..(εχω υπόλοιπο αφησει για λιγο τροφη , συναυλιες και αλκοολ τσιγαρα ισως παρω και κανα δισκο)
οποτε θα φαω τα νυχια μου και μια χιψτερομπαρα που βρηκα στο ντουλαπι..
20200303_132604.jpg

ΥΓ: σε μελλοντικο σχεδιο προς υλοποιηση βρισκεται η επιχειρηση "μαιμου στη κουζινα", οπου και θα ξεκινησω να μαγειρευω μετα απο καμποσα χρονια αποχης απο αυτη τη διαδικασια.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
ΥΓ: σε μελλοντικο σχεδιο προς υλοποιηση βρισκεται η επιχειρηση "μαιμου στη κουζινα", οπου και θα ξεκινησω να μαγειρευω μετα απο καμποσα χρονια αποχης απο αυτη τη διαδικασια.
- από τις πλέον δημιουργικές και άμεσα ''αμειβόμενες'' συνήθειες
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.848
... απλα βρηκα ενα μαγαζι με ενδιαφεροντα (βιολογικα) προιοντα στη Νεα Σμυρνη. Οποτε τιποτα σπουδαιο απλα θα καταργησω το σουπερ μαρκετ 1 φορα το μηνα, και το καθημερινο delivery.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.246
Reaction score
41.909
... απλα βρηκα ενα μαγαζι με ενδιαφεροντα (βιολογικα) προιοντα στη Νεα Σμυρνη. Οποτε τιποτα σπουδαιο απλα θα καταργησω το σουπερ μαρκετ 1 φορα το μηνα, και το καθημερινο delivery.
Ντελίριο είναι το ντελίβερι, ζήτημα να παραγγέλνω 10 φορές το χρόνο και πάντα το μετανιώνω με τη σαπίλα που πλερώνω.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.848
.. ναι ειναι συνηθεια... ελαχιστες φορες εχει τυχει να γευτω μαγειρευτο φαγητο για να μπορω να συγκρινω. Ο τροπος διαβιωσης δεν το πολυεπιτρεπει το πχιοτικο.....
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.246
Reaction score
41.909
Κατανοώ ότι δεν υπάρχει χρόνος, ότι για κάποιους φαντάζει δύσκολο και ακατόρθωτο το μαγείρεμα αλλά ρε συ το καθημερινο ντελίβερι με παραλλαγές είναι ''κατάντια''
Έχω περάσει πιτσιρικάς αυτή τη Κατάντια και ξέρω ακριβώς πως είναι, τότε ήταν και κάπως πιο ποιοτικό το ντελίβερι, πλέον για πολλούς λόγους είναι άθλιο...
 





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.736
Reaction score
83.507
Ντελίριο είναι το ντελίβερι, ζήτημα να παραγγέλνω 10 φορές το χρόνο και πάντα το μετανιώνω με τη σαπίλα που πλερώνω.
Εγώ δεν ασχολούμαι με delivery γιατί κρύο ή έστω και χλιαρό φαγητό δεν τρώω. Από ζεστό και πάνω.
Επίσης ό,τι συσκευάσεις ζεστό πανιάζει, άρα πάλι δεν ακουμπάω.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.219
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top