Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;








Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.716
Να ομολογήσω εδώ πως η καλή Αθηναϊκή είναι πολύ αγαπημένο μου φαγητό παρά τη γενική μου αντιπάθεια για τη μαγιονέζα. 🥰

Να παραδεχθώ επίσης οτι αν κι έχω να φάω απο τότε σχεδόν, η Μιλανέζα που μας σέρβιραν τρεις Παρασκευές το μήνα στο σχολείο ήταν το αγαπημένο μου φαγητό κι ένα απο τα λίγα που έτρωγα όλο.
Την αναπολώ με λαχτάρα, αλλά δεν κάνω το λάθος να δοκιμάσω σήμερα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.580
Να ομολογήσω εδώ πως η καλή Αθηναϊκή είναι πολύ αγαπημένο μου φαγητό παρά τη γενική μου αντιπάθεια για τη μαγιονέζα. 🥰

Να παραδεχθώ επίσης οτι αν κι έχω να φάω απο τότε σχεδόν, η Μιλανέζα που μας σέρβιραν τρεις Παρασκευές το μήνα στο σχολείο ήταν το αγαπημένο μου φαγητό κι ένα απο τα λίγα που έτρωγα όλο.
Την αναπολώ με λαχτάρα, αλλά δεν κάνω το λάθος να δοκιμάσω σήμερα.

Η μαγιονέζα είναι και για μένα no-no.

Από πολύ μικρός απέφευγα τα "λασποειδή" ανακατεμένα φαγητά. Ειδικότερα όσα τα σέρβιραν σε σχήματα από φόρμες.
Αντιθέτως, ο πατέρας μου τα λάτρευε όλα αυτά. Θυμάμαι να με τρέχει στον Κωστογιάννη , στην οδό Ζαΐμη ή στον Μπόκαρη, στην Κηφισιά, για τα πιάτα της ημέρας. Ευτυχώς υπήρχαν και ψητά. :biggrin:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Ημανε έτοιμος να σου γράψω πόσο μερακλής είσαι, μέχρι που είδα τον καφέ δίπλα στα φουντωμενα κάρβουνα.
Αυτο μάστορα, είναι ιδιωνυμο αδίκημα.
Που να ακουσεις το χειροτερο. Εχω κοψει μαχαρι το αλκοολ απο τον Οκτωβριο του 2020.
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.269
Η μαγιονέζα είναι και για μένα no-no.

Από πολύ μικρός απέφευγα τα "λασποειδή" ανακατεμένα φαγητά. Ειδικότερα όσα τα σέρβιραν σε σχήματα από φόρμες.
Αντιθέτως, ο πατέρας μου τα λάτρευε όλα αυτά. Θυμάμαι να με τρέχει στον Κωστογιάννη , στην οδό Ζαΐμη ή στον Μπόκαρη, στην Κηφισιά, για τα πιάτα της ημέρας. Ευτυχώς υπήρχαν και ψητά. :biggrin:
Ω ρε φίλε τι μου θύμισες τώρα με τον Κωστογιάννη.
Και εμείς πηγαίναμε, και αργότερα πήγαινα και με την Κυρά.
Πολύ καλό φαγητό ποιοτικό και καλή κάβα.
Πολύ στενοχωρήθηκα που έκλεισε.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.580
Ω ρε φίλε τι μου θύμισες τώρα με τον Κωστογιάννη.
Και εμείς πηγαίναμε, και αργότερα πήγαινα και με την Κυρά.
Πολύ καλό φαγητό ποιοτικό και καλή κάβα.
Πολύ στενοχωρήθηκα που έκλεισε.
Δύο από τους σερβιτόρους του που είχαν φύγει από πολύ παλιά, είχαν ανοίξει το "Σπύρος-Αντώνης" στα Άνω Πατήσια που δουλεύει ακόμα και το έχουν τα παιδιά τους. Δεν έχει σχέση με τις παλιές "δόξες" αλλά είναι σχετικά καλό.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.618
Η μαγιονέζα είναι και για μένα no-no.

Από πολύ μικρός απέφευγα τα "λασποειδή" ανακατεμένα φαγητά. Ειδικότερα όσα τα σέρβιραν σε σχήματα από φόρμες.
Αντιθέτως, ο πατέρας μου τα λάτρευε όλα αυτά. Θυμάμαι να με τρέχει στον Κωστογιάννη , στην οδό Ζαΐμη ή στον Μπόκαρη, στην Κηφισιά, για τα πιάτα της ημέρας. Ευτυχώς υπήρχαν και ψητά. :biggrin:
- τα ντολμαδάκια του κωστογιαννη , τά θυμάσαι ;
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.018
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top