Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μεθαύριο αστακομακαρονάδα στον Γιαννάκαρο.
Συγνωμη κυριε ροζε , μια τρωτε μια δε τρωτε ή ειναι με ραντεβου οι ταβερνες εκια περα ?
Τώρα που έληξε ο συναγερμός του Zizik, ας βάλω μερικά πιάτα από το Αλμυρίκι που τρώγαμε ανέμελοι, μέχρι που έπεσε το σύρμα για τη φωτιά στις Αφίδνες.

View attachment 220213 View attachment 220214 View attachment 220215 View attachment 220216 View attachment 220218
το πρωτο πιατο ειναι δυο σαρδελες με μισο παντζαρι ?
 












bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.027
Τις βλέπω και έχω να προσθέσω τη φετούλα

View attachment 220369
Μετά τη ηδονή που ένιωσα βρίσκω το κουράγιο να γράψω ετούτες τις γραμμές. :)
Εκτός φυσικά από τη κλασική χωριάτικη με μπόλικη φέτα που συνόδευαν τις my precious, είχα επίσης μπόλικο ωμό σκόρδο (ξέρς αυτό που καίει) το οποίο απογείωσε τη όλη γευστική εμπειρία!! :party:
 





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.584
@xfader
Το έχουν διορθώσει το φαγητό στα Friday's;
Τελευταία φορά που πάτησα ήταν τουλάχιστον προ 5ετιας (Κεφαλάρι). Σα να ήμουν στα goodys ήταν..
Είμαι πελάτης (στο Κεφαλάρι) από τότε που άνοιξε στα τέλη των 90s. Τότε πήγαινα πάνα από 3 φορές τη βδομάδα (μέχρι που τα έφτιαξα με τη μετρ. :biggrin: ). Έχει περάσει από διάφορες φάσεις αλλά ποτέ δεν με απογοήτευσε.

Το θετικό είναι ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκιο. Έχω επιστρέψει αρκετές φορές πιάτα επειδή δεν ήταν όπως τα ήθελα (ψήσιμο, κομμάτι κρέατος κλπ). Πάντα πρόθυμοι με κεράσματα και συγγνώμες.

Για πολύ καιρό είχα κόψει τα burgers γιατί δεν μου άρεσε το μπιφτέκι. Τα τελευταία δύο χρόνια το βελτίωσαν αισθητά.

Το μόνο πρόβλημα που έχει τελευταία είναι η καθυστέρηση στο σέρβις επειδή ξεκίνησε συνεργασία με το efood και δεν προλαβαίνουν.
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.098
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top