Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
- minas , .......δεν είσαι τολμηρός .
κανένα φαγητό δεν είναι αηδία . - όλα είναι στο μυαλό μας - , ή μας αρέσει η δεν μας αρέσει , .....άλλο αυτό .
πες μου τώρα , τρώμε παρέα από ενα βαρβάτο χάμπουργκερ και αμέσως μετά χτυπάμε και από ενα oreo !
ποιά η διαφορά ; οτι τα απολαύσαμε ξεχωριστά ;

καλά , αυτό πρωτα ...και μετα oreo .
.
View attachment 229566

-
Ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς :)
Δεν δήλωσα τολμηρός, απλά ότι δεν έχω ταμπού στο φαγητό, που νομίζω ότι σχετίζεται με την κριτική που ακολούθησε.
Και προφανώς όταν χαρακτηρίζω κάτι ως αηδία, σημαίνει ότι δεν αρέσει σε εμένα, όχι ότι δεν αρέσει σε εσένα. Εξίσου προφανώς όλα είναι στο μυαλό μας, εξ' ου και η φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα".
Και επειδή το συνέκρινες, δεν έχω κανένα πρόβλημα να φάω μία μπουκιά μπέργκερ, μία μπουκιά όρεο και μετά άλλη μία μπουκιά μπέργκερ. Αλλά να φάω μία μπουκιά μπέργκερ με όρεο, εγώ το βρίσκω... αηδία.

edit: Για πληρότητα, μόλις παρατήρησα ότι το είχες ανεβάσει εσύ. Εάν είναι δική σου δημιουργία, δεν είχα κανέναν σκοπό να σε προσβάλω, και εάν το έκανα ζητώ συγγνώμη. Σε κάθε περίπτωση, ελπίζω να σου αρέσει ο συνδυασμός, και μπορεί να τον δοκιμάσω κάποτε, έστω για αυτή τη μία φορά ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.575
Έχω να φάω τέτοιο από τότε που είχα πολύ μαλλί και πήγαινα φροντιστήριο ξένων γλωσσών.

Το είδα ψωνίζοντας διάφορα κριτσινια, και ψόφησα στο γέλιο, δεν ήξερα ότι κυκλοφορεί ακόμα, ε, πήρα ένα κι ο Θεός βοηθός.

IMG_20211115_212852.jpg


😜🤣😂😁







ΥΓ
Τώρα πάει δε πάει, με το σκατς δηλαδή, είμαι στο τρίτο πιάτο από τα παρακάτω, κσι σκέφτηκα να βγάλω φωτογραφία αφού έφαγα τα μισά στο πιάτο..


IMG_20211115_221834.jpg
 
Last edited:
















bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.290
Reaction score
42.007
Με τριμένη μπάμια είναι;
Θα μπορούσε, όχι με τριμενες όμως αλλά ολόκληρες με φέτα, κρεμμύδι, μανιτάρια, η συγκεκριμένη είναι με χόρτα, σπανάκι, ανθότυρο και λίγο κατσικισια φέτα
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.897
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top