Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
O κόκορας πάει ταμαμ με μπάμιες... :whistling:
O κόκορας πάει ταμαμ με μπάμιες... :whistling:


Δεν έχω φάει ποτέ αλλά πιστεύω πως θα είναι αηδία, οι μπαμιούλες τρώγονται μόνες τους το καλοκαίρι, δεν νομίζω να ταιριάζουν με κρέατα, ο καθείς βέβαια όπως του αρέσει. :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Δεν έχω φάει ποτέ αλλά πιστεύω πως θα είναι αηδία, οι μπαμιούλες τρώγονται μόνες τους το καλοκαίρι, δεν νομίζω να ταιριάζουν με κρέατα, ο καθείς βέβαια όπως του αρέσει. :geek:
Τι σου έταξε το κεφάλαιο για να γράψεις αυτές τις ανακρίβειες?
Κρίμα και νόμιζα πως είσαι σύμμαχος στο πόλεμο που έχει κηρυχθεί κατά της λαχταριστης μπάμιας :biggrin: :roflmao:
Με κρέας και γαλακτοκομικά είναι ο αγαπημένος συνδυασμός.
Επίσης μπιφτέκια με μπάμιες και γιαούρτι πρόβειο με τη πέτσα...όνειρο :drinks:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Αρχικά να πω ότι Π Ε Ι Ν Α Ω Ω Ω Ω

Όσο για τα φούιτ αστειεύομαι, έχει καιρό να μου συμβεί.
Όσο για τα δέντρα που λες ότι τα κόβουν, όχι δεν έχω προσέξει κάτι, γιατί?
Για τα υπόλοιπα τα έχουμε συζήτηση στη ανάλογη ενότητα του ποδηλάτου, πάνε μια βόλτα από εκεί και θα καταλάβεις ακριβώς πόσο επικίνδυνο είναι...








@bretsos, διάβασα για το ατύχημα που είχες, τι να πω... πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο, ο τύπος που σε χτύπησε θα πρέπει να ήταν πολύ ηλίθιος, ευτυχώς που πήγαν όλα καλά, εντυπωσιακή και η γρήγορη ανάρρωση πράγμα που οφείλεται ως επί το πλείστον στην γερή κράση αποτέλεσμα εκγύμνασης και σωστής διατροφής με όσπρια, διαλεχτά κρεατικά, αγνούς τραχανάδες και λαχταριστές ΜΠΑΜΙΕΣΣΣΣ ! :rofl:
Post automatically merged:

Τι σου έταξε το κεφάλαιο για να γράψεις αυτές τις ανακρίβειες?
Κρίμα και νόμιζα πως είσαι σύμμαχος στο πόλεμο που έχει κηρυχθεί κατά της λαχταριστης μπάμιας :biggrin: :roflmao:
Με κρέας και γαλακτοκομικά είναι ο αγαπημένος συνδυασμός.
Επίσης μπιφτέκια με μπάμιες και γιαούρτι πρόβειο με τη πέτσα...όνειρο :drinks:



Βρε συ, γούστα είναι αυτά απλά εγώ προτιμώ να τις τρώω συνήθως σκέτες, κόκορα δεν θα έφτιαχνα ποτέ με μπάμιες μαζί, ξεχωριστά θα δοκίμαζα αλλά και πάλι νομίζω πως δεν ταιριάζει το πουλί με τις μπάμιες, κανένα πρόβλημα να φάω μισό κόκορα και μετά από πέντε ώρες μία πιατέλα με θεσπέσιες μπάμιες!! :drinks:
 
Last edited:

D

Deleted member 23222

Guest
@bretsos, διάβασα για το ατύχημα που είχες, τι να πω... πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο, ο τύπος που σε χτύπησε θα πρέπει να ήταν πολύ ηλίθιος, ευτυχώς που πήγαν όλα καλά, εντυπωσιακή και η γρήγορη ανάρρωση πράγμα που οφείλεται ως επί το πλείστον στην γερή κράση αποτέλεσμα εκγύμνασης και σωστής διατροφής με όσπρια, διαλεχτά κρεατικά, αγνούς τραχανάδες και λαχταριστές ΜΠΑΜΙΕΣΣΣΣ ! :rofl:
Post automatically merged:






Βρε συ, γούστα είναι αυτά απλά εγώ προτιμώ να τις τρώω συνήθως σκέτες, κόκορα δεν θα έφτιαχνα ποτέ με μπάμιες μαζί, ξεχωριστά θα δοκίμαζα αλλά και πάλι νομίζω πως δεν ταιριάζει το πουλί με τις μπάμιες, κανένα πρόβλημα να φάω μισό κόκορα και μετά από πέντε ώρες μία πιατέλα με θεσπέσιες μπάμιες!! :drinks:
Ταιριάζει, και πολύ μάλιστα.
Αν δοκιμάσεις μάλλον θα κολλήσεις...
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
@bretsos, διάβασα για το ατύχημα που είχες, τι να πω... πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο, ο τύπος που σε χτύπησε θα πρέπει να ήταν πολύ ηλίθιος, ευτυχώς που πήγαν όλα καλά, εντυπωσιακή και η γρήγορη ανάρρωση πράγμα που οφείλεται ως επί το πλείστον στην γερή κράση αποτέλεσμα εκγύμνασης και σωστής διατροφής με όσπρια, διαλεχτά κρεατικά, αγνούς τραχανάδες και λαχταριστές ΜΠΑΜΙΕΣΣΣΣ !
Πέστα γιατί εγώ έχω καταντήσει γραφικός...είδατε κύριοι και θεραπευτικές ιδιότητες οι μπάμιες :roflmao:
Είμαι ζωντανό παράδειγμα :biggrin:
 

D

Deleted member 23222

Guest
Ένα από τα αγαπημένα μου πιάτα (αν κι έχω πολλά τέτοια).
Το συνήθισα στη Μ.Α, όπου η κουζίνα τους θεωρώ ότι είναι η καλύτερη έκδοση Μεσογειακής διατροφής...

19C11088-5CAC-4E0D-8E2E-49A1A85BB852.jpeg

F73E2A9D-733D-48ED-82B0-F56C0C532E76.jpeg
 
Last edited by a moderator:







bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Πολύ φαγητό πάλι σήμερα!!
Μακαρόνια από τα ψές περασμένα λίγο από το grill και μια σαλάτα λάχανο με μαύρους & πράσινους κόκκους :drinks:
20191202_161145.jpg


Αύριο το πρωί θα πάω στο βουνό να μάσω τσουκνίδια και γουμαράγκαθα να φτιάξω μια σούπα να πάνε κάτω τα φαρμάκια!!
 




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Πολύ φαγητό πάλι σήμερα!!
Μακαρόνια από τα ψές περασμένα λίγο από το grill και μια σαλάτα λάχανο με μαύρους & πράσινους κόκκους :drinks:
View attachment 145857

Αύριο το πρωί θα πάω στο βουνό να μάσω τσουκνίδια και γουμαράγκαθα να φτιάξω μια σούπα να πάνε κάτω τα φαρμάκια!!




Πάρε και δυο σακούλες να τις γεμίσεις χόρτα. :p
Πω ρε συ, κάποτε ο Υμηττός μύριζε θυμάρι, τώρα δεν μυρίζει τίποτα. :(
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top