Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Το τασάκι όλα τα λεφτά :lolsign:
απο μια κονσερβα εγινε, και σταδιακα του κολλαγα μαυρα αυτοκολλητα, με πενσα του ανοιξα θεσεις για τσιγαρο.. και ειναι το μονο τασακι που χρησιμοποιειται σπιτι... ακομα και στη σπανια περιπτωση που εχω καποια επισκεψη ... αυτο το τασακι χρησιμοποιειται.. (παροτι διαθετω καμποσα τασακια καβατζωμενα, πχ διακρινεται στη φωτο ενα τασακι hotel alexios ιωαννινα απο τα 90ς) 8-)
α ναι καπνιζω συνεχεια...
 





Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Σήμερα θα είμαι χρηστικός.
IMG_20200605_151737.jpg


Τονακι από την λαϊκή αγορά
με σκορδακι και αλατοπιπερο.
Πολύ πρωί χωρίς να εχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου και φευγεις με πολύ φρέσκο ψάρι.
IMG_20200605_151717.jpg

Συνοδευτικα.. Ψωμάκι με προζύμι από το το The Bakers. Κρεμμύδια βατικιωτικα και ελιές Καλαμων.
Έξτρα παρθένο αθερμιγο ελαιόλαδο από την Ηλεια παντού. Για κρασί λευκό Σαμαρτζή τα δυο ποτάμια. Κάτι κολοκυθάκια λαδοριγανη φαγώθηκαν μέχρι να ψηθεί το ψάρι...
 






Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σήμερα θα είμαι χρηστικός.
View attachment 168436

Τονακι από την λαϊκή αγορά
με σκορδακι και αλατοπιπερο.
Πολύ πρωί χωρίς να εχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου και φευγεις με πολύ φρέσκο ψάρι.
View attachment 168440
Συνοδευτικα.. Ψωμάκι με προζύμι από το το The Bakers. Κρεμμύδια βατικιωτικα και ελιές Καλαμων.
Έξτρα παρθένο αθερμιγο ελαιόλαδο από την Ηλεια παντού. Για κρασί λευκό Σαμαρτζή τα δυο ποτάμια. Κάτι κολοκυθάκια λαδοριγανη φαγώθηκαν μέχρι να ψηθεί το ψάρι...
Θα ήμουν ευχαριστημένος ακόμα και χωρίς το ψάρι, με όλα τα υπόλοιπα!
Σαλάτα σπανάκι ρόκα μανούρι.

View attachment 168511

Πεϊνιρλί με σουτζούκι

View attachment 168510

Κεμπάπ

View attachment 168509
Από πού είναι αυτά ρε παιδί;
Δε μου φέρνουν για σπιτικές παρασκευές, σωστά;
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.401
Reaction score
93.994
Από πού είναι αυτά ρε παιδί;
Δε μου φέρνουν για σπιτικές παρασκευές, σωστά;
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Καλός ο πρόεδρας!
Τον έχω δοκιμάσει σε Μελίσσια και Χολαργό.

Καιρός είναι να ανοίξει και ένα υποκατάστημα που θα λέγεται ο Γενικός Γραμματέας για να παίρνω τον χαμένο τον @Dretman και να πηγαίνουμε! :biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Καλός ο πρόεδρας!
Τον έχω δοκιμάσει σε Μελίσσια και Χολαργό.

Καιρός είναι να ανοίξει και ένα υποκατάστημα που θα λέγεται ο Γενικός Γραμματέας για να παίρνω τον χαμένο τον @Dretman και να πηγαίνουμε! :biggrin:
Έλα εδώ! Κερνάω! :)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top