Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μπαβετ από μοσχάρι Αυστραλίας.
Απίστευτο κρέας. Και χορτοφάγος πείθεται.

View attachment 172449
Εγκλωβίστηκα άσχημα στη δουλειά σήμερα, τεράστιο χειρουργείο (6 1/2 ώρες) και μετά ιατρείο και δεν μπόρεσα να συμμετέχω. Έφτασα σπίτι κομμάτια κατά τις 10.
:(
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
.....πετρετζικης-οσο πιο συμπαθης τοσο πιο-αχωνευτος : λαζανια-παστιτσιο-λαζανια-λαζανια-παστιτσιο τελευταια, και απο σημερα βραδυ ομελετες μεχρι να τελειωσουν και τα αυγα.
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.368
.....πετρετζικης-ο-αχωνευτος λαζανια-παστιτσιο-λαζανια-λαζανια-παστιτσιο τελευταια, και απο σημερα βραδυ ομελετες μεχρι να τελειωσουν και τα αυγα.
- "1984" εκεί ; . . . :whistling:
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.310
Είναι η ώρα αυτή, ώρα δύσκολη που πεινάς, που πεινάς πολύ, πάρα πολύ όμως... Κοιτάς τι σκ@τα να φας... Και εντέλει πάνω στη τρέλα παίρνεις αυτά.

MVIMG_20200710_152533.jpg


Μετά πάντα το μετανιώνεις αλλά τουλάχιστον δεν πεινάς.
Οι πατάτες όλες σούτ φυσικά
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.310
Αν δεν είχε αρπάξει το κεμπάπ κιόλας θα ήταν λίγο καλύτερα τα πράματα, από κάτ ως τόσο έχει μια πίτα, πολύ κρεμμύδι και πολύ τζατζίκι (θκιάμ επισήμανση)
Όσον αφορά τις πατάτες, δεν είναι πατάτα αυτό το πράμα, είναι κουφιες μέσα, άγευστη, είναι λες και τις κατασκεύασαν σε κάποιο εργαστήριο...
Κάτι σκλιά που έχω εδώ, δεν τις τρώνε.. 🤣
 






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Οι πατάτες όλες σούτ φυσικά
Σε πολλά μαγαζιά οι πατάτες είναι πολύ κακης ποιότητας, πρόκειται συνήθως για προτηγανισμενες κατεψυγμένες καιδεξερωγωτιάλλο.
Εγώ τους λέω σε τέτοιες περιπτώσεις, αντί για πατάτες να βάζουν τζατζίκι.
Όπου έχει πατάτες, τις βγάζουν όλες και στη θέση τους τζατζίκι.
Μια χαρά είναι μετά.

Εδώ που μένω, έχει ένα κορυφαίο γύρο, πραγματικά. Τον φτιάχνει ο ίδιος, πολύ σπέσιαλ.
Έχει μια ταβέρνα αρκετά μεγάλη, και συνήθως με πολύ κόσμο.
Μια δυο φορές έκατσα να φάω εκεί, το μετάνιωσα, μύριζαν μετά όλα μου τα ρούχα, τηγανήλα αυτή που κολλάει και δε βγαινει...

Από τότε πακέτο, μου φέρνει συχνά μια μερίδα γύρο, αλλά όχι πατάτες μεγάλε, όπου βάζεις πατάτες το αντικαθιστας με τζατζίκι.

Και είναι όντως σπέσιαλ ο γύρος.

Οι πατάτες ούτε για τα σκυλιά..
(Ίσως για τα παιδιά, αυτά τις γουστάρουν)


ΥΓ. Υπ'οψιν πως μου αρέσουν πολύ οι πατάτες, τρελαίνομαι για πατάτες. Τις προτιμώ με τη φλούδα, τις baby. Σλουρπ..
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.310
Έλα να το πεις στην πεθερά
Φωνάζει από μακριά ότι το μαγείρεψε νοικοκυρά μεγάλης ηλικίας, όλα τα φαγητά τα μαγειρεύουν στο φουλ για πιο γρήγορα και τα λιώνουν ή τα καίνε άμα εκείνη τη ώρα λέει κάτι σημαντικό η μενεγακη στη εκπομπή της...
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top