Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;







bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Φαντάστηκα θα έχει κάποια σάλτσα να βουτήξει τις πατατούλες και τα σαντουιτσάκια μέσα.
Δλδ ότι θα μπορούσε να είναι τραχανάς που θα βουτούσα τα σαντουιτσακια μέσα ούτε που σε πέρασε από το μυαλό... 🤣
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Aaaλλα και τουρτίτσα σήμερα ο ΤΕΟ.!
Ξεσπάθωσες μιλάμε.
Μπεσαμέλ ή κρέμα ρε μάστορα?
Οι ντολμάδες κρέμα έχουν από πάνω.
 

Μηνύματα
4.849
Reaction score
25.682
Γιάννη ή τούρτα για τα γενέθλια του μικρού μου γιού στα 23 πλέον .Να φανταστείς εγώ με 168 πόντους έχω 105 κιλά στα 57 μου.Όπως κατάλαβες με δίαιτα είμαι-έγινα έτσι:download:
 


Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Γιάννη ή τούρτα για τα γενέθλια του μικρού μου γιού στα 23 πλέον .Να φανταστείς εγώ με 168 πόντους έχω 105 κιλά στα 57 μου.Όπως κατάλαβες με δίαιτα είμαι-έγινα έτσι:download:
@bretsos συνάδελφος ο κύριος τεο ε?
 

Μηνύματα
4.849
Reaction score
25.682
Ευχαριστώ ,αλλά όχι και ο bretsos συνάδελφός....Αυτός τρώει το καταπέτασμα και είναι στιλάκι.Άσε που ντρέπομαι να ομολογήσω το επάγγελμα μου .....Αλλά ας είναι: γυμναστής λοιπόν :o
 

Μηνύματα
3.045
Reaction score
10.110
Μπεσαμέλ ή κρέμα ρε μάστορα?
Οι ντολμάδες κρέμα έχουν από πάνω.
[/QUOTE]


μπεσαμελ
Roux με αλεύρι, φρέσκο βούτυρο, μοσχοκάρυδο,αλάτι,πιπέρι,γάλα και σμι από τους λαχανοντολμάδες Και τέλος αυγό.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ευχαριστώ ,αλλά όχι και ο bretsos συνάδελφός....Αυτός τρώει το καταπέτασμα και είναι στιλάκι.Άσε που ντρέπομαι να ομολογήσω το επάγγελμα μου .....Αλλά ας είναι: γυμναστής λοιπόν :o
Κύριε Τεο, δεν εννοούσα αυτό... Εννοούσα πως είμαστε στα ίδια κιλά εγώ και εσείς!
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.187
Reaction score
27.662
Μια που σήμερα ήταν βροχερός ο καιρός με λίγο κρύο, ότι πρέπει για φασολάδα.
Ελαφρώς χυλωμένη και με λίγο σκόρδο.

a.jpg


Και μαζί φυσικά όλα τα απαραίτητα παρελκόμενα και αξεσουάρ που πρέπει να συνοδεύουν την φασολάδα πάντα.
Ταραμάς, ελιές, τυρί φέτα, μισή ρέγγα καπνιστή και καυτερές πιπεριές σε λαδόξυδο κι αυτές από του Wizzy τον μπαξέ.
Το τσίπουρο μου τελείωσε και την βόλεψα με μισό μπουκαλάκι ούζο. Μια χαρά ήταν κι αυτό.

b.jpg
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.357
Ευχαριστώ ,αλλά όχι και ο bretsos συνάδελφός....Αυτός τρώει το καταπέτασμα και είναι στιλάκι.Άσε που ντρέπομαι να ομολογήσω το επάγγελμα μου .....Αλλά ας είναι: γυμναστής λοιπόν :o
Εντάξει είσαι λίγο υπερβολικός πατρίδα!
Απο το πρωί τι έχω φάει? , τίποτα... Για κάτσε να σκεφτώ...
Ξύπνησα και έφαγα 2 κομμάτια κέικ σοκολάτα μαζί με κατσικίσιο γάλα, έκανα ένα μπάνιο και τσάκισα ένα πιάτο τραχανά με λίγο ψωμάκι και ένα αυγό.
Προάριστο δεν έφαγα γιατί δεν πρόλαβα... Ααα για στάσου, έφαγα 2 κομμάτια γαλατοπιτα (πουπεκι)
Μετά γύρσα σπίτι και επειδή Πεινούσα έφαγα 2 πιάτα φασουλάδα με λίγο γραβιέρα, φετούλα και μια γαβάθα σαλατούλα, ξέρς από αυτές τις περιποιημένες.
Μετά από κάνα δγιό ώρες με τρέχαν πέρα δώθε και σκόνταψα πάνω σε μια νοικοκυρά, ξέρς από αυτές που καμαρώνουν πως η πίτα που φτιάχνουν είναι η καλύτερη, τι να κάνω, να τη προσβάλω? , πήρα ένα κομμάτι σπανακόπιτα.
Τώρα που άραξα θα τσακισω αυτό που εσιαξα μαναχός, με ωραία σαλτσούλα, τυρί, πεπεριά και ψητό κοτόπουλο, να μη πχιω και μια μπύρα να γλιστρήσει, εεε θα Πχιό... :drinks:

MVIMG_20201130_213956.jpg
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.598
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top