Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Μηνύματα
704
Reaction score
2.305
Σολωμός με πατάτες και καρότα στον ατμό, σαλάτα μαρούλι με φρέσκο κρεμμυδάκι και ντοματίνια συνοδεία μοσχοφίλερου.

View attachment 210427
και μετά από ένα διαλειμματάκι για ένα φραπεδάκι στο μπαλκόνι....(διότι είμαστε και Σαλονικιοί που έλεγε και ο Λαζόπουλος)...και λίγο παγωτάκι από FREGIO.


1619365797080.jpg
 







Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Μπάμιες , μπουρανί, σπανακόρυζο , τραχανάς , αμάν ρε πουλάκι μου , φάε κάτι να σε πιάσει!
Καμιά μοσχαρίσια ας πούμε!
Κανά κοντοσούβλι , πρόβατο-χοιρινό .
Κάτι τέλος πάντων , σε άλλο χρώμα εκτός του πράσινου-κίτρινου.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.315
Reaction score
42.049
Μα τρώω κύριε Μάρκου τα πάντα εκτός από ψάρια και χοιρινό.
Ψάρια επειδή τα συχαίνομαι και χοιρινό επειδή απαγορεύεται.
Γενικά πάντως τρώω πολύ πράμα μέσα στη μέρα.
Αυτό που είδες παραπάνω με ψωμί και γραβιέρα επιπλέον εξατμίστηκε ήδη...
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
Αυτη λοιπον η κοινοτυπη, κλασσικη και βιομηχανική πιτσα που μπορειτε αφοβα να κοροιδεψετε κι εσεις οπως κι εγω οταν την πρωτοειδα, σε κλασσικο λαδερο ταψακι και την απαραδεκτη οψη και τα κλασσικα χαλια υλικα, εχει την πιο απιστευτη ζυμη και την πιο φοβερη σαλτσα που τρωω τα τελευταια χρονια σε πιτσα, τραγανη και πενταμοστιμη.
Και τζαμπα, ουτε 6 ευρω η οικογεν και ουτε 7 η γιγας

κοροιδεψτε καικραξτε αφοβα!

73C060BC-EB42-4ADC-8594-8845FA56730B.jpeg
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.760
Reaction score
83.606
Αυτη λοιπον η κοινοτυπη, κλασσικη και βιομηχανική πιτσα που μπορειτε αφοβα να κοροιδεψετε κι εσεις οπως κι εγω οταν την πρωτοειδα, σε κλασσικο λαδερο ταψακι και την απαραδεκτη οψη και τα κλασσικα χαλια υλικα, εχει την πιο απιστευτη ζυμη και την πιο φοβερη σαλτσα που τρωω τα τελευταια χρονια σε πιτσα, τραγανη και πενταμοστιμη.
Και τζαμπα, ουτε 6 ευρω η οικογεν και ουτε 7 η γιγας

κοροιδεψτε καικραξτε αφοβα!

View attachment 210619
Την "καναδέζικη" πίτσα στο ταψάκι δεν την αλλάζω με τίποτα.

Οι λεπτές Ιταλικές είναι συνοδευτικό πιάτο κι ενώ μου αρέσουν αρκετά δεν μου λείπουν.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
Την "καναδέζικη" πίτσα στο ταψάκι δεν την αλλάζω με τίποτα.

Οι λεπτές Ιταλικές είναι συνοδευτικό πιάτο κι ενώ μου αρέσουν αρκετά δεν μου λείπουν.
Δε ξερω, ενω με τη γυναικα μου τη λεμε να φαμε «τη βρωμοπιτσα» γιατι ειναι κλασσικη οτι να ναι, στο μαγαζι ειναι αξεστοι στυλ ακομα πιτσαρια με τοιχογραφιες Βενετιας του 90, αλλα εχει μια γευση η ρημαδα, απιστευτη. Καλες φυσικα κι οι ιταλικες δε το συζηταω αλλα δεν ξερω, αν δεν παω σε πραγματικα καλη πιτσαρια πχ κεντρο, πολυ συχνα προτιμαω αυτη τη βρωμια
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.760
Reaction score
83.606
Δε ξερω, ενω με τη γυναικα μου τη λεμε να φαμε «τη βρωμοπιτσα» γιατι ειναι κλασσικη οτι να ναι, στο μαγαζι ειναι αξεστοι στυλ ακομα πιτσαρια με τοιχογραφιες Βενετιας του 90, αλλα εχει μια γευση η ρημαδα, απιστευτη. Καλες φυσικα κι οι ιταλικες δε το συζηταω αλλα δεν ξερω, αν δεν παω σε πραγματικα καλη πιτσαρια πχ κεντρο, πολυ συχνα προτιμαω αυτη τη βρωμια
:thumbsup:

Σε καταλαβαίνω.

Από δύο πίτσες, ίδιες ποιοτικά, σε ταψάκι και λεπτή ιταλική, πάντα θα προτιμήσω την πρώτη.

Τη λεπτή την παίρνω στα ιταλικά εστιατόρια για πρώτο, αντί για ψωμί.
 

Μηνύματα
3.124
Reaction score
10.331
Αυτη λοιπον η κοινοτυπη, κλασσικη και βιομηχανική πιτσα που μπορειτε αφοβα να κοροιδεψετε κι εσεις οπως κι εγω οταν την πρωτοειδα, σε κλασσικο λαδερο ταψακι και την απαραδεκτη οψη και τα κλασσικα χαλια υλικα, εχει την πιο απιστευτη ζυμη και την πιο φοβερη σαλτσα που τρωω τα τελευταια χρονια σε πιτσα, τραγανη και πενταμοστιμη.
Και τζαμπα, ουτε 6 ευρω η οικογεν και ουτε 7 η γιγας

κοροιδεψτε καικραξτε αφοβα!

View attachment 210619
Και το όνομα αυτής ;
Δεχόμεθα και πμ :whistling:
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Την "καναδέζικη" πίτσα στο ταψάκι δεν την αλλάζω με τίποτα.

Οι λεπτές Ιταλικές είναι συνοδευτικό πιάτο κι ενώ μου αρέσουν αρκετά δεν μου λείπουν.
Ποιά είναι η καναδέζικη στο ταψάκι?
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.654
Reaction score
94.632
Ποιά είναι η καναδέζικη στο ταψάκι?
Η Καναδέζικη είναι αυτή με την χοντρή ζύμη.

Η Ιταλική είναι με την λεπτή ζύμη.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.628
Μηνύματα
2.868.483
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top