Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
ω ρε φίλε... :o
πραγματικά δε θέλω να σκέφτομαι τι έχει να γίνει αν εκείνο το πυρέξ (ή το ποτήρι με τη μπίρα)
εκτελέσει ελεύθερη πτώση.
τρόμος...
living on the edge ένα πράγμα 😆
το βιβλίο, πώς είναι;








- είναι πολύ διαφορετικό από την στάνταρ θεματολογία του , ( θαλασσινη περιπέτεια ) . . . το πρώτο του νομίζω . . . και πιο χειμαρώδης του σύνηθες
 













Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
IMG_20210516_112213.jpg


- τραχανάς χοντρός ξινός με ψιλοκομμένο κοτόπουλο σούβλας ...

... επιστρέφοντας τό βράδυ από την κόλαση , τό αγόρασα και έφαγα τό μισό με τά χέρια , μέσα στο αυτοκίνητο , έξω από το μαγαζί ...

... σφραγισμένη νά μήν χάνεται η γεύση ...

IMG_20210516_114551.jpg


... :drinks:
 




P

panag 505

Guest
costas EAR
το τσιπουρίδι είναι ο ορισμός του κλουβίσιου σορρυ φίλε αν στο χαλάω, το άλλο δεν καταλαβαίνω τι είναι σαν πετάλι φαίνεται χωρίς να είναι πάντως οπτικά πανέμορφα. το γράφω ένεκα της τιμής......
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.650
Τσιρος καλέ..

Κοίτα, πρόκειται για μικρή ταβέρνα δίπλα στο κύμα. Απ'εξω αραγμενες ψαροβαρκες, και δεξιά αριστερά, προβλήτες για ψαράδικα.

Πήγα στο ψυγείο αφού πρώτα με διαβεβαίωσε ότι δεν είναι ιχθυοτροφείου. Είχε ένα τεμάχιο κοντά στο κιλό, κι ένα κοντά στο 1,5 κιλό, μου φάνηκε μικρό του κιλού, ζύγισε το άλλο 1,7 λέω οκ βάλτο. Πιο μικρά δεν είχε, τα είχε δώσει. Μετά είχε μια συναγρίδα 2 κιλη κι ένα ακόμα πιο μεγάλο σε άλλο ψυγείο, ούτε το είδα. Δεν είχε άλλα ψάρια, μόνο κάτι ψιλά για τηγάνι.

Λες να ήταν ιχθυοτροφείου; Μπορεί, δε τον κόβω κιόλας. Ωστόσο το έφαγα χωρίς λαδολέμονο, ήταν σκέτο όνειρο.
Άνοιξα κεφάλι, έφαγα μάτια μυαλά, όλα σούπερ σκέτο άρωμα λέμε, και ψάρι στάνταρ τρώω με μαχαιροπίρουνο, ποτέ δε λερώνω χέρι, ούτε αφήνω να μου το καθαρίσουν..
Έχουμε και μια α εμπειρία..

Τιμή, 50 το κιλό. Φτηνό δε το λες.
Ευχαρίστως θα ξαναπάω.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top