Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Για απόψε έχουμε κοτόπουλο biryani και κολοκυθοκεφτέδες - έχει κέφια η σύζυγός μου! :roflmao:
Φωτογραφίες εφόσον προλάβει να τα φτιάξει.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- ο μπακάλης μου , μου είπε ένα κορυφαίο antivegan σχόλιο σχετικά με τίς πρασινάδες ...

" Δεν θέλω νά τρώω τό φαγητό τού φαγητού μου "

... Ένα μήνα πιστεύω συντονιστής εδώ , και θά "καθάριζε" :roflmao:
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Για απόψε έχουμε κοτόπουλο biryani και κολοκυθοκεφτέδες - έχει κέφια η σύζυγός μου! :roflmao:
Φωτογραφίες εφόσον προλάβει να τα φτιάξει.
Τελικά, πρόλαβε να κάνει μόνο τους κολοκυθοκεφτέδες, οι οποίοι - ψημένοι στο φούρνο - βγήκαν κολοκυθοburgers. Μια μικρή τορτίγια, cherry tomatoes, λίγη πρασινάδα με πολύ λίγο λάδι και βαλσάμικο ξύδι και σε δεύτερο bowl, γιαούρτι με σκόδρο (wannabe τζατζίκι - για αυτό πήγαινε, αλλά δεν είχαμε αγγουράκια).

Μια χαρά ήταν!

viber_image_2021-09-12_23-50-13-080.jpg
 









wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Τι είναι αυτό ρε Γιώργο;
Κάνε μια περιγραφή.
Μιχάλη, το έγραψα λίγο πιο πάνω
Για απόψε έχουμε κοτόπουλο biryani
Είναι αυτό. Μιας και σου αρέσουν τα καυτερά, στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Την προηγούμενη φορά που το έφτιαξε η σύζυγός μου, ήθελα ένα κουβά νερό για να μπορέσω να το φάω, χτες το έκανε λιγότερο καυτερό και το απόλαυσα.

Το είχε κάνει ξανά και τα Χριστούγεννα (εάν θυμάμαι καλά, δεν θυμάμαι εάν ανάρτησα φωτογραφίες), όπου είχε κάνει την, ας πούμε, αυθεντική συνταγή: στρώνεις σε ένα pyrex εναλλάξ στρώσεις ρυζιού και κοτόπουλου, κλείνεις το σκεύος με ζύμι για ψωμί και το βάζεις στο φούρνο. Ψήνεται η ζύμη και το φαγητό ταυτόχρονα. Ήταν κορυφαίο, αλλά θέλει ώρα για να το φτιάξεις, οπότε χτες και την προηγούμενη φορά, προτίμησε "εναλλακτική" συνταγή - πιο απλή στην παρασκευή και πιο σύντομη στο χρόνο ετοιμασίας και ψησίματος του φαγητού.
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top