Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Όλο τον κατάλογο παράγγειλε, έπιανα τους σερβιτόρους και ακύρωνα στα μουλωχτά
Την ερχομενη πεμπτη στανταρ, βγηκαμε με τη γυναικα χωρις παιδι, εμ φερτε κι εσεις καμια γυναικα να χει παρεα..
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Απο την τρομπέτα πρέπει να εκσφενδονίζεται ο covid με μεγάλη ταχύτητα, ακομα και το παλιό στέλεχος να είναι και να εχεις κανει τρία εμβόλια κολλάς άνετα
:lolsign:
Άκουσα ότι βάζουνε ηχοπερατές μεμβράνες μΑΡενέη με τζιπάκια. Εγώ, άμα δω πνευστά, λέω στο γκαρσόνι να μού φέρει και μια γαβάθα τσιπς.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Ας βάλω και εγω μερικά πιάτα... δικά μας ή ετοιματζίδικα, όλα καλά ήταν :D

IMAG0553.jpg IMAG0554.jpg IMG_20210712_221406.jpg
Bill & Billie's Carbonara α λα Ιταλικά... στο περίπου, με ζαμπόν & μπέικον τσιγαρισμένα στο ζουμί τους παρέα με σκελίδα σκορδάκι, βασιλικό, κρέμα γάλακτος, μαύρο πιπέρι (τριμμένο) και στην σάλτσα λιωμένα τυριά παρμεζάνα, πεκορίνο και gouda.
Bill & Billie's Spicy Tortellini al' Amatriciana με τορτελίνια, κόκκινη σάλτσα με ξεροψημμένο τραγανό μαϊντανό, νιφάδες κρεμμώδης παρμεζάνας, πανσέτα και χοιρινό απάκι σβησμένα με κρασάκι.

IMG_20210713_210349.jpg IMG_20210713_210356.jpg
Από τα χεράκια της σεφ ξαδερφής μου, Panorama Skiathos, linguini με σολωμό σβησμένο με κρασάκι, κομμάτια ντομάτας, πιπεριάς, μπαχαρικά και μυρωδικά παρέα με βρώσιμα λουλουδάκια.
Παπαρδέλες τεράστιες, παραδοσιακό ραγού... χορταστικότατο το άτιμο!
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Όλα αυτά θα ονειρεύομαι στην δουλειά που πάω τώρα :D

IMG_20210713_215937.jpg IMG_20210713_215940.jpg
Γλυκά από τα χέρια της ξαδέρφης Σεφ @ Panorama Skiathos... σοκολατόπιτα με παγωτό βανίλια και σως παγομένης σοκολάτας... μπανόφι στο ποτήρι μου :D με την καραμέλα σε κρεμμώδη μορφή εντός :D

IMG_20210717_221825.jpg
Επειδή είμαστε ζυμαρικάδες... αυθεντική... with a twist, Ιταλική καρμπονάρα με αυγό, λάδι τρούφας, και κομμάτια μπέικον και guanciale... στο επίσης εκπληκτικό Ricchi e Poveri στην Σκιάθο.

IMG_20210718_223646.jpg IMG_20210718_223933.jpg
Και για τα κρεατικάκια μας... σταυλίσια... και μοσχαρίσια ταλιάτα όνειρο... στο καταπληκτικό, must visit restaurant των Μετέωρων/Καλαμπάκας, "Meteoron Panorama" (just google it!)

Καλή σας όρεξη! Εγω θα την βγάλω πάλι με κανένα club sandwich στην δουλειά δίπλα στα τρυπάνια.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Που τα βρίσκουμε αυτά και πως ονομάζονται ; Εκτός εάν έχει φωτογραφίες ο κατάλογος .
Τάκος στην Θέρμη. Κουμπάρος.

Κανταϊφάκια τυριών
Καρπάτσιο χταπόδι
Λαυράκι σεβίτσε
Πεστροφοσαλάτα
Τσιπούρα Καρπάτσιο
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Τάκος στην Θέρμη. Κουμπάρος.

Κανταϊφάκια τυριών
Καρπάτσιο χταπόδι
Λαυράκι σεβίτσε
Πεστροφοσαλάτα
Τσιπούρα Καρπάτσιο
Η τσιπούρα ήταν ποίηση, αφρός.
Κορυφή από κάθε άποψη.
Τρομερό πιάτο.

Ανέλπιστα νόστιμο και δροσιστικό το πιάτο με τα κανταΐφάκια τυριών.

Το μπουρδετο με κουτσομουρες δε πρόλαβε φωτογράφισης, όπως και κείνο το πιάτο με τις γαρίδες εν λευκό ταραμά σε μορφή μπουρεκιου.

Γενικά ο σεφ στο μαγαζί είναι πολύ δυνατός. Αξιος.

Την επόμενη φορά θέλω οπωσδήποτε το σούσι τους.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Χθες το βράδυ κύλισα στο βούρκο της ακολασίας (= παράγγειλα φαγητό από έξω)... :biggrin:

Κυπριακό σουβλάκι κοτόπουλο με συνοδεία από τηγανητές πατάτες με πάπρικα.
IMG_20211202_212334.jpg


Σήμερα έχει προπόνηση 1.5 ώρας, μπας και "κάψω" κάτι!:roflmao:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Η τσιπούρα ήταν ποίηση, αφρός.
Κορυφή από κάθε άποψη.
Τρομερό πιάτο.

Ανέλπιστα νόστιμο και δροσιστικό το πιάτο με τα κανταΐφάκια τυριών.

Το μπουρδετο με κουτσομουρες δε πρόλαβε φωτογράφισης, όπως και κείνο το πιάτο με τις γαρίδες εν λευκό ταραμά σε μορφή μπουρεκιου.

Γενικά ο σεφ στο μαγαζί είναι πολύ δυνατός. Αξιος.

Την επόμενη φορά θέλω οπωσδήποτε το σούσι τους.
Πεμπτη.-
 


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Χθες το βράδυ κύλισα στο βούρκο της ακολασίας (= παράγγειλα φαγητό από έξω)... :biggrin:

Κυπριακό σουβλάκι κοτόπουλο με συνοδεία από τηγανητές πατάτες με πάπρικα.
View attachment 231672

Σήμερα έχει προπόνηση 1.5 ώρας, μπας και "κάψω" κάτι!:roflmao:
Τιναφτορε;;
Μετακομίζω τώρα😋
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Τιναφτορε;;
Μετακομίζω τώρα😋
Το κυπριακό σουβλάκι είναι σχεδόν διπλάσιο από το ελληνικό (ίσως και μεγαλύτερο, σε περιπτώσεις) και συνιστά στοιχείο αναγνώρισης τουριστών εξ Ελλάδος. :)
Έρχονται, παραγγέλνουν 3-4 σουβλάκια το άτομο, γελάει λίγο ο σερβιτόρος/σουβλατζής, καλόκαρδα πάντα κι αφού ακολουθήσει ο κλασσικός διάλογος "Από Ελλάδα είστε;" "Ναι", περνάει στο "παρασύνθημα" όπου εξηγεί τη διαφορά στο μέγεθος, για να καταλήξει στο γεγονός ότι ένα σουβλάκι για έναν ενήλικο (normal σωματικής διάπλασης) είναι αρκετό - εάν το παραγγείλει ο @Kotsidis John, θα περισσέψει, εάν το παραγγείλει ο @mitsubae, θα θέλει και δεύτερο.:roflmao:
 




Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top