Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Τελικά έφαγα κάτι πατατάκια και ήπια και μια μπίρα.
Τις έβαλα σε τάπερ για αύριο το μεσημέρι....
View attachment 259961

πολυ καλα!!
Δεν πεταμε τιποτα οταν προκειται για το φαΐ αυτο, ψωμακι μη ξεχασεις για το ζουμακι!!
και κατι τελευταιο, τις πατατες να τις βάνεις λιγο πχιο χοντροκομμένες, αλλιως βραζουν γρηγορότερα και γινονται νιανιά, δεν ωραια αίσθηση...
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
πολυ καλα!!
Δεν πεταμε τιποτα οταν προκειται για το φαΐ αυτο, ψωμακι μη ξεχασεις για το ζουμακι!!
και κατι τελευταιο, τις πατατες να τις βάνεις λιγο πχιο χοντροκομμένες, αλλιως βραζουν γρηγορότερα και γινονται νιανιά, δεν ωραια αίσθηση...
Master, τις έκοψα έτσι μικρές για να βράσουν την ίδια ώρα. Τελικά είχα δίκιο, δεν έγιναν νιανια... Την προηγούμενη φορά που τις έκοψα μεγάλες, διαλύθηκαν οι precius....
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Λέω να ανοίξουμε ένα νήμα με τίτλο My precious, εκεί θα μοιραζόμαστε μυστικά και συνταγές αποκλειστικά για αυτό το υπέροχο φαγάκι!!

Ομελέτα σήμερα με πιπεριά και γαλοπούλα, τα αυγά είναι φυσικά απ'τις θκιέσμ κότες!

IMG_20220810_140034.jpg
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Λέω να ανοίξουμε ένα νήμα με τίτλο My precious, εκεί θα μοιραζόμαστε μυστικά και συνταγές αποκλειστικά για αυτό το υπέροχο φαγάκι!!
Πολύ καλή ιδέα, και να βάζετε μπάμιες αποκλειστικά εκεί.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Λέω να ανοίξουμε ένα νήμα με τίτλο My precious, εκεί θα μοιραζόμαστε μυστικά και συνταγές αποκλειστικά για αυτό το υπέροχο φαγάκι!!
Υπάρχουν κι άλλα φόρουμ...
:fuckyou:
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
και κατι τελευταιο, τις πατατες να τις βάνεις λιγο πχιο χοντροκομμένες, αλλιως βραζουν γρηγορότερα και γινονται νιανιά, δεν ωραια αίσθηση...
Και μετά θα χαλάσει η υπέροχη τριχωτή υφή στις μπάμιες...
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Φύτεψα τους σπόρους μπάμιας που μου έδωσαν και …ιδού!( Οι δυο πρώτες φωτογραφίες.Οι άλλες είναι από τους «συγγενείς«της.)
image.jpg
image.jpg


249A48F0-64FD-4767-8CF2-027FB5193586.jpeg

BA49593F-DBCA-495D-8017-050ABC3B0471.jpeg

@ Μπορεί να μου γραψει κάποιος,αν αυτό το χόρτο που φυτρώνει δίπλα στις μπαμιες τρώγεται?
Μήπως δεν είναι μπάμιες και είναι φασολάκια ???!!!


Y.Γ.Κάθε φορά που γράφω τη λέξη «μπάμια» βγαίνει σαν « λίγδα «. Αν νομίζεις - ΕΣΥ - πως είναι αστείο αυτό….τι να σου πω….
 
Last edited:



Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Πάω να ανοίξω το τάπερ.... Φέτα και φρέσκο ψωμί...

EDIT από xfader: Κι εγώ πάω τουαλέτα αλλά δεν το γράφω. 8-)
Έλα πες τι φες να φάω για να μη σου φέρνει αναγούλα?

EDIT Επίσης,ειχα τροποποιήσει λίγο το κείμενο. Αν θέλεις το αφήνεις όπως ήταν please.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Φύτεψα τους σπόρους μπάμιας που μου έδωσαν και …ιδού!( Οι δυο πρώτες φωτογραφίες.Οι άλλες είναι από τους «συγγενείς«της.)
View attachment 260004 View attachment 260005

View attachment 260006
View attachment 260007
@ Μπορεί να μου γραψει κάποιος,αν αυτό το χόρτο που φυτρώνει δίπλα στις μπαμιες τρώγεται?
Μήπως δεν είναι λίγδες και είναι φασολάκια ???!!!
Αν μπορώ να καταλάβω είναι η γλίστρα-γλιστρίδα και ναι Τρώγεται
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μπορεί να μου γραψει κάποιος,αν αυτό το χόρτο που φυτρώνει δίπλα στις μπαμιες τρώγεται?
μοιαζει με γλυστριδα απο τη φωτο δεν μπορω να πω ... παχια φυλλα και χοντροποι βλαστοι , αν ειναι οντως, τρωγεται ωμο με λαδι και ξυδι ή σε αλλη σαλατα
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top