Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.313
Βαριέμαι αλλά την προετοιμασία πριν το ανακάτεμα στο πιάτο μου θα την κάνω.... :spiteful:
View attachment 264822
Σε παρόμοια περίπτωση, όταν είχα πρωτογνωρίσει τη σύζυγό μου, είχε κάνει μακαρονάδα κι όταν καθίσαμε στο τραπέζι, ζήτησα ψωμί. Με ρωτάει έκπληκτη "Τρως ψωμί με τα μακαρόνια;" κι απάντησα "Τρώω ψωμί με τα πάντα!". :roflmao:
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.050
Σε παρόμοια περίπτωση, όταν είχα πρωτογνωρίσει τη σύζυγό μου, είχε κάνει μακαρονάδα κι όταν καθίσαμε στο τραπέζι, ζήτησα ψωμί. Με ρωτάει έκπληκτη "Τρως ψωμί με τα μακαρόνια;" κι απάντησα "Τρώω ψωμί με τα πάντα!". :roflmao:
Κι εγώ. Ψωμί και μπύρα με τα πάντα. :laugh:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Σε παρόμοια περίπτωση, όταν είχα πρωτογνωρίσει τη σύζυγό μου, είχε κάνει μακαρονάδα κι όταν καθίσαμε στο τραπέζι, ζήτησα ψωμί. Με ρωτάει έκπληκτη "Τρως ψωμί με τα μακαρόνια;" κι απάντησα "Τρώω ψωμί με τα πάντα!". :roflmao:
Κακώς, ειδικά με τα μακαρόνια πολύ κακώς.
Με το ψωμί δεν είμαι και πολύ φίλος, παρόλο που καταναλωνω πολλά φαγητά κατσαρόλας, λαδερά κλπ το ψωμί που τρώω το μήνα δεν ξεπερνά τα 3 κιλά.
Στα λαδερά προτιμώ συνήθως παξιμάδια.
 





Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.166
Reaction score
27.600
Γιατί να φάμε γιουβαρλάκια; :whistling:
Διότι δεν υπάρχει τίποτε άλλο μέσα στην σπηλιά που για κακή σου τύχη βρέθηκες εγκλωβισμένος τέσσερις μέρες τώρα και για καλή σου τύχη έχει μια κατσαρόλα γιουβαρλάκια αυγολέμονο βελουτέ.
Και ψωμί.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.313
Κακώς, ειδικά με τα μακαρόνια πολύ κακώς.
Με το ψωμί δεν είμαι και πολύ φίλος, παρόλο που καταναλωνω πολλά φαγητά κατσαρόλας, λαδερά κλπ το ψωμί που τρώω το μήνα δεν ξεπερνά τα 3 κιλά.
Στα λαδερά προτιμώ συνήθως παξιμάδια.
Με τα παξιμάδια δεν μπορείς να κάνεις παπάρες, ρε παπάρα! :roflmao:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.113
Reaction score
26.570
Λοιπόν.

Ρισπεκτ.

View attachment 264756



View attachment 264757


Σεβιτσε βουβάλι Κερκίνης, 40 ημερών ωρίμανσης, με γάλα τίγρης (εγώ αρμεξα την τίγρη)

View attachment 264758

Η καρδιά του διαφράγματος

View attachment 264761

Πάμε τώρα στα σκληρά..

Εκτός καταλόγου, ταρταρ. Γιατί έτσι.

View attachment 264762


Και σωστά ανακατεμένο

View attachment 264763
Αφόρτιστα έμειναν... :biggrin:


Ποιός μπορεί να φάει γιουβαρλάκια χωρίς καθόλου ψωμί; :biggrin:
Μόνο αν είναι τυλιγμένα μέσα σε λάχανο.
 


Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Μπρετς αύριο θα είμαι Σαλαμυκονο για τοπογραφικό. Παίζει κανενας δυνατός φούρνος, ξέρεις εσύ, για μένα...;;;
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Μπρετς αύριο θα είμαι Σαλαμυκονο για τοπογραφικό. Παίζει κανενας δυνατός φούρνος, ξέρεις εσύ, για μένα...;;;

Στα παλούκια έχω κορυφαίο μαγειρείο άμα σε ενδιαφέρει να κάτσεις να φας σε τραπέζι σαν άνθρωπος πολύ φθηνά και νόστιμα
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top