Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Μαϊμού θες μια μέρα από κοινού να κάτσουμε στο ιδγιο τραπέζι και να ανεβάσουμε μια φώτο. Εσύ μακαρόνια με κιμά και εγώ μπάμιες, θα τσι τρελάνουμε ούλους :biggrin:
καθε 5 λεπτα θα ανεβαζουμε φωτο πχιατου με λεζαντα "συμβαινει τωρα"
Τώρα θέλω να με πεις αλήθεια, έχς καμιά καλή γειτόντσα, εσύ τη κανονίζεις και αυτή σε σιάχνει το αγαπημένο σου φαΐ?
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο :idk:
φετο ειπα να μαγειρευω σπιτι - εκτως σπιτιου παραγγελνω οτι θα μπορουσα να φτιαξω και εγω ο ιδιος σπιτι - κατα κανονα
Η γειτόνισσά του είναι 80 ετών! :biggrin:
απο τα 40της που τη ξερω ιδια ειναι ...δεν αλλαζει... 8-)
Μπορεί να ισχύει το '' η γριά η κότα έχει το ζουμί'' :lolsign:
δεν ειμαι τοσο του κοτοπουλο σουπα... 8-)
 




Μηνύματα
1.485
Reaction score
1.750
Το πιο τίμιο κρέας, ας βγει κάποιος να πει πως δεν του έτυχε σόλα κρέας χοιρινό/μοσχάρι, να φεύγει η γνάθος από το μάσημα.
Υπήρξε ημέρα που πραγματικά βούρκωσα από τέτοια περίπτωση, Σαββατοκύριακο στο κάμπινγκ με πενιχρό εισόδημα τότε, το βράδυ του Σαββάτου έψησα και δεν τρωγόταν , έμεινα νηστικός περιμένοντας την Κυριακή το μεσημέρι να βγάλω ένα γούστο. Και όμως έτυχε......να φάω πιτόγυρο το μεσημέρι καθώς ούτε εκείνο (έψησα και την Κυριακή) δεν τρωγόταν. Εάν δεν ζητούσε η οικογένεια άλλου είδους κρέας μόνο κοτόπουλο θα έτρωγα.
 




TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.072
Μπάμιες. Για πρώτη φορά τις μαγείρεψα στον φούρνο. Τις πέτυχα με την πρώτη, ως και τα πιτσιρίκια τις καταβρόχθισαν. Πήρα μια νέα ποικιλία κοντόχοντρες που ο μπάρμπα Στάθης αποκαλεί Αλεξάνδρειας.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.364
Χθεσινό βραδινό: Κοτόπουλο μπούτι, στο wok, με πράσινες και κίτρινες πιπεριές, κολοκυθάκια, σε σάλτσα μελιού και μουστάρδας (honey & mustard sauce) με πουρέ από πατάτες ψημένες στο φούρνο.

IMG_20230130_213010.jpg


Έφαγα δύο πιάτα χθες (fuck diet!). Έμεινε ελάχιστο για σήμερα το μεσημέρι, το απόλαυσε η σύζυγός μου. :)
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.109
Εδώ θα διαβάσετε περιληπτικά όλες τις τελευταίες τάσεις εκ των ΗΠΑ.

Το δικό μου συμπέρασμα που ήδη υπάρχει από άλλους τομείς: Σε κάθε προσπάθεια που μπαίνουν παράμετροι ψιλο-άσχετες με το αντικείμενο, το τελικό αποτέλεσμα είναι συμβιβασμός και ικανοποιεί μόνο αν δεν υπάρχει πρότερη εμπειρία ή αν οι άλλες παράμετροι είναι το εξαρχής ζητούμενο και ψάχνουμε που θα τις εφαρμόσουμε.


 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Πάλι ρε συ μακαρόνια με κιμά? :oops:
Μια κανονικη μεριδα 🐒 View attachment 279848
Προτείνω μακαρόνια με μπάμιες, τις σιάχνω με μπόλικο ζουμάκι και τις απλώνω ευλαβικά πάνω από τα μακαρόνια, τυράκι και το γευστικό αποτέλεσμα είναι εγγυημένο.
Αν πεινάω πάρα πολύ (συνήθως πεινάω πάντα πολύ) απλώνω και ένα αυγό τηγανιτό πάν απ'ολα. Τρυπάω με το πιρούνι το κρόκο, τρέχει πάνω στις μπάμιες και τα μακαρόνια ο γευστικός κρόκος... Κόλαση!!

Δεν βαρέθκες όλο τα ίδια και τα ίδια?
Ζήσε λίγο επικίνδυνα :lolsign:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top