Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


Μηνύματα
27.447
Reaction score
25.594
capellini.


Κιμάς μοσχρίσιος λάπα , μία φορά κομμένος . Μαγεία λέμε.
Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό . Δε μ αφήνει .
Γιατί ρε χαμένε δε μπορώ ? Οταν εγώ μαγείρευα από τα 12 μου , εσύ δεν ήσουν ούτε στα μπαλάκια του μπαμπά σου . :rofl:
 











Μηνύματα
27.447
Reaction score
25.594
Λυκόπουλο , στην ηλικία σου , (δεν έτρωγα γλυκά , δεν μου άρεσαν) έβαζα κάτω , δύο μπριζόλες μοσχαρίσιες γάλακτος 500 γρ έκαστη , στον Παππά , συνοδεία , από κοντοσούβλι παππά , λουκάνικο παππά , μπιφτέκια παππά , και για τη λυγούρα , κανά δυό πίττες παππά , χορτόπιτα , τυρόπιτα , σαλάτα , τζατζίκι τυροκαυτερή , και κανά κιλό κρασί .
Ολα αυτά με τις δικές του πατάτες τηγανητές το καθένα.
Οχι όμως αθλιότητες . Γεύμα 2,5-3,5 ωρών , με την ησυχία μας.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.744
Reaction score
43.217
Ούτε γω τρώω γλυκά, όχι επειδή παχαίνουν, επειδή είναι άχρηστα διατροφικά, το παγωτό όμως μπορεί να είναι και αυτό άχρηστο διατροφικά αλλά το γουστάρω για τη δροσιάτ.
Ο παππάς τι είναι?
 

Μηνύματα
27.447
Reaction score
25.594
Γλυκά γενικά δεν τα γουστάρω, ποτέ μου δεν τα γούσταρα. Μπορεί να φάω ένα το τρίμηνο , κι αυτό μόνο μπίτερ σοκολάτα.
Παπάς είναι η γνωστή ταβέρνα εδώ στους θρακομακεδόνες , με την ονομαστή ποιότητα , και το εξαιρετικό service.
 



Μηνύματα
27.447
Reaction score
25.594
Πστ χρήστο , εγώ είμαι κρυφοπανσετάκιας .
Τι λές να τα φιάξουμε , ε? σε πάω εγώ βόλτα με το βούτυτρο . Αμα γουστάρεις και μπορείς να στο δώκω να το καβαλήσεις .
Ε ? τι λες ?
 

Μηνύματα
3.146
Reaction score
10.415
Λυκόπουλο , στην ηλικία σου , (δεν έτρωγα γλυκά , δεν μου άρεσαν) έβαζα κάτω , δύο μπριζόλες μοσχαρίσιες γάλακτος 500 γρ έκαστη , στον Παππά , συνοδεία , από κοντοσούβλι παππά , λουκάνικο παππά , μπιφτέκια παππά , και για τη λυγούρα , κανά δυό πίττες παππά , χορτόπιτα , τυρόπιτα , σαλάτα , τζατζίκι τυροκαυτερή , και κανά κιλό κρασί .
Ολα αυτά με τις δικές του πατάτες τηγανητές το καθένα.
Οχι όμως αθλιότητες . Γεύμα 2,5-3,5 ωρών , με την ησυχία μας.
Αυτό το αεροπλάνο, πως απόγειονόταν με τόσο βάρος, είναι απορίας άξιο :biggrin: :cry::roflmao::cry:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.744
Reaction score
43.217
Πστ χρήστο , εγώ είμαι κρυφοπανσετάκιας .
Τι λές να τα φιάξουμε , ε? σε πάω εγώ βόλτα με το βούτυτρο . Αμα γουστάρεις και μπορείς να στο δώκω να το καβαλήσεις .
Ε ? τι λες ?

Με πιτσικλέτες δεν πάω βόλτα :tongue: :roflmao:
IMG_20240510_093921.jpg
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.758
Μηνύματα
2.874.906
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top