Τι Beta Tests έχουμε κάνει;

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Το εχω τερματισει εδω και 2 μερες...Εν ολιγοις δεν ειναι καν Expansion του C&C3 αφου στην πραγματικοτητα μας λεει τι εκαναν την εποχη του C&C3 οι NOD.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Εγω το έχω τερματίσει από το καλοκαίρι που μου το είχαν στείλει για Beta testing.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Χμμμ το Beta Test ηταν για Multiplayer...Το ξερω γιατι ειμουν σε αυτο....Οπως δεν ειχε και το Generals και το Red Alert και C&C3 option για campaign......Βασικα κανενα Beta test δεν εχει ποτε Campaign. Ο ρολος του Beta ειναι να εντοπιστουν λαθη στον κωδικα και γενικα στο παιχνιδι και ετσι αρκουν 1,2 πιστες το πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω ποιος στο εστειλε και πως γινεται να ισχυει αυτο που λες. Στην ΕΑ κανω Beta Test παιχνιδια τους απο την εποχη του Red Alert και μαλιστα ειναι η μονη εταιρεια που τα C&C μου τα εχει στειλει με συσκευασιες Beta. Ποτε δεν εχει γινει αυτο που λες...
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Χμμμ το Beta Test ηταν για Multiplayer...Το ξερω γιατι ειμουν σε αυτο....Οπως δεν ειχε και το Generals και το Red Alert και C&C3 option για campaign......Βασικα κανενα Beta test δεν εχει ποτε Campaign. Ο ρολος του Beta ειναι να εντοπιστουν λαθη στον κωδικα και γενικα στο παιχνιδι και ετσι αρκουν 1,2 πιστες το πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω ποιος στο εστειλε και πως γινεται να ισχυει αυτο που λες. Στην ΕΑ κανω Beta Test παιχνιδια τους απο την εποχη του Red Alert και μαλιστα ειναι η μονη εταιρεια που τα C&C μου τα εχει στειλει με συσκευασιες Beta. Ποτε δεν εχει γινει αυτο που λες...

Πολύ περίεργο, εμένα όσα μου έχουν στείλει είχαν κανονικά campaign.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Ειμαι σιγουρος πως ο οποιοσδηποτε που εχει κανει Beta Test εστω και 1 παιχνιδι θα σου πει πως αυτο που λες δεν γινεται. Δεν στεκει η ΕΑ να μοιραζει Δωρεαν κοπιες FULL παιχνιδιου εστω και σε Beta εκδοση γιατι ετσι θα βγαζει patch , θα το διορθωνει και στο τελος ολοι οι Beta testers θα εχουν μια κανονικη εκδοση Δωρεαν. Οταν λεω πως δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ποτε εννοω σε κανενα παιχνιδι οχι μονο στο C&C και στην EA.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Ειμαι σιγουρος πως ο οποιοσδηποτε που εχει κανει Beta Test εστω και 1 παιχνιδι θα σου πει πως αυτο που λες δεν γινεται. Δεν στεκει η ΕΑ να μοιραζει Δωρεαν κοπιες FULL παιχνιδιου εστω και σε Beta εκδοση γιατι ετσι θα βγαζει patch , θα το διορθωνει και στο τελος ολοι οι Beta testers θα εχουν μια κανονικη εκδοση Δωρεαν. Οταν λεω πως δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ποτε εννοω σε κανενα παιχνιδι οχι μονο στο C&C και στην EA.

Ρε συ σου λέω είχε 6 πίστες να παίξεις, αν θες σου στέλνω και το δισκάκι δε το θέλω.
 


Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Το FULL εχει 13 πιστες......
ε και; θυμάμαι το demo του πρώτου C&C που είχε τα 3 πρώτα missions των GDI. από CD του PCMaster αυτό. Δεν θα μου εκανε εντύπωση αν σου έδιναν 6 missions για την beta.

Δεν ξέρω. Υποθέσεις κάνω. δεν πήρα ποτέ μέρος στην beta κανενός C&C ή RA.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Μα δεν ειπα πως ειναι δυσκολο να σου δωσουν καποιες αποστολες...Στο RA1 ειχαν δωσει 3 στο RA2 ειχαν δωσει παλι 3 πιστες και στο Generals καμια, το ειχαν μονο Multiplayer.
Απλα λεω πως αποκλειεται να σου δωσουν Full παιχνιδι εστω και σε Beta.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Ενας φιλος που το ειχε ετσι απο το καλοκαιρι και το τελειωσε ηταν και το δικο του με 6 πιστες.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Ναι το λυσαμε, υπηρχε Beta εκδοση για το single player με 6 πιστες.
Το Full παιχνιδι εχει 13 ομως αυτο εννοουσα.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Ένας φίλος που έχει χρόνο (φοιτητής), μου είπε ότι είχε Beta με 13 πίστες πριν 2 μήνες, και το τέλειωσε κάπου τέλος Ιανουαρίου. Με τα bugάκια του βέβαια. Αλλά ήταν full το παιχνίδι.
Ρε, μήπως υπήρχαν πολλές beta;
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

1 Multiplayer και 1 Κανονικη.
Ο φιλος σου ισως να ειχε καμια Leaked εκδοση αλλα οχι την Beta των Beta Testers.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Απο οτι φαινεται ειναι 2 οι εκδοσεις Beta.
Μολις μιλησα με φιλο απο αλλο φορουμ που ειναι σε ολες σχεδον τις Beta και μου ειπε οτι και εκεινος εχει το φουλ με τις 13 πιστες.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Παιδες καμια εταιρεια δεν βγαζει Full Beta με ολες τις πιστες.....Μονο Leaked εκδοσεις του παιχνιδιου σε Beta ερχονται σχετικα Full....Τωρα αν η ΕΑ βαλθηκε να δωσει σε 10.000 ατομα δωρεαν το Kanes Wrath τι να πω.
 


Μηνύματα
919
Reaction score
1
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Α, και γω μιλησα με ενα φιλο και εχει το Beta CC v3.102.14 με 14 πιστες.
Ειναι ειδικη εκδοση μου ειπε για τους προληπτικους. :142:
 


Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Bravo jhontikis, μιλάμε σοβαρά και μας πήρες στην πλάκα...

HV, ο φίλος μου, ήταν στο Irvine, CA, φοιτητής πριν, και γνώριζε κάποιον που δούλευε στην Westwood. Οπότε δεν είναι απίθανο να έχει leaked version. Αλλά μου είπε για Beta. Μάλιστα ήταν σε ειδικό κουτί, έγχρωμο κλπ. Είπε θα μου στείλει φώτο του κουτιού που λέει 'Special Beta' απ'έξω.
Τι να πω.
 

Μηνύματα
919
Reaction score
1
Re: Command & Conquer 3 : Kane's Wrath

Ναι. Η αληθεια ειναι οτι απο κει που ολοι ξερανε για 6 και ξαφνικα αρχιζαν να εμφανιζονται 13, κατι και οι χρονιαρες μερες, εκει πηγε το μυαλο μου.
Παντως το Beta CC v3.102.14 με 14 πιστες, ειναι πλακα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.750
Μηνύματα
2.874.695
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top