Τι laptop να μου χαρίσει η διαχείριση/ιδιοκτησία του AVSite;

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ιστορικό
Το laptopάκι έπεσε την ώρα του καθήκοντος....
Έχει μόλις ξεκουμπιστεί ο Καστρουνής που εγκατέστησε και ρύθμισε την καινούρια 55" Oled. Στο τραπεζάκι του σαλονιού βρίσκεται ένα άδειο πιατάκι από κουραμπιέδες και ένα γεμάτο ποτήρι νερό, που ο αχαΐρευτος δεν ήπιε. Ούτε το πήγε στην κουζίνα. >:( Δίπλα, σε σκαμπουδάκι, το laptop.

Έχω ξαπλώσει αναπαυτικά στον καναπέ, έτοιμος να τα ξύσω απολαυστικ...ε...να γράψω review για την καινούρια τηλεόραση. Απλώνω το δεξί ξερό μου για να πιάσω το laptop, ρίχνω το ποτήρι και όλο το νερό πέφτει στο πληκτρολόγιο. Όλο όμως. Ούτε σταγόνα κάτω.

Η οθόνη χάνει την εικόνα και αργοσβήνει. THE END.

Το γεγονός ότι πήγα και το στέγνωσα με σεσουάρ στο καυτό, κρίνεται ως παντελώς άσχετο.

Η επισκευή #not
Οι προσπάθειες επισκευής του, απλά δεν... Δοκιμάστηκε νέα οθόνη, νέα καλωδιοταινία, νέα πλακέτα (δεν ξέρω τι είδους...), αλλά δεν. Το laptop λειτουργεί, δίνει εικόνα από την HDMI, αλλά στην οθόνη δεν.

Η έλλειψή του με καταρράκωσε ψυχολογικά. Η κατάθλιψη με οδήγησε σε όλο και μικρότερη συμμετοχή στο forum. To AVSite άρχισε να οδηγείται σε εκφυλισμό.

Η προσφορά
Η διαχείριση/ιδιοκτησία, μπροστά στην απειλή αφανισμού, αποφάσισε να μου πάρει δώρο καινούριο laptop. Αρνήθηκα, γιατί κανένα δεν θα μπορούσε να αντικαταστήσει το Sony μου. Στην πρόταση αντικατάστασής του με laptop αξίας μέχρι 2000€, λύγισα. Ο μόνος όρος που έβαλα, ήταν να μην μου πάρουν πάλι Sony, για να μην μου θυμίζει την παλιά μου αγάπη.

Τον @xfader τον ξέρετε. Large τύπος, αμερικανοαναθρεμένος γαρ. Με τις 4Κ oled tv, τα πλεϊστέϊσο 4, τα άι-τέτοια του, τα πάντα του. Μου έκανε την παρακάτω πρόταση:


Είπα να μην γονατίσω οικονομικά το σάιτ με τόσο ακριβή προσφορά. Και αρνήθηκα ευγενικά, με πόνο ψυχής είναι αλήθεια. Με ξέρετε, είμαι ταπεινός εγώ.



Την κυρία την γνωρίζετε. Μου είπε κάτι για Άει-τέτοια. Tης είπα i-sapera mwri (άει-σαπέρα μωρή, γιατί απαγορεύονται και τα greeklish) που θα με ρίξεις στα βαριά, το άμαθο, το αμόλυντο το παλικάρι.

Και είπα να απευθυνθώ σε εσάς, τα μέλη. Την ψυχή, την καρδιά, το μυαλό του forum. Καλά....όχι και το μυαλό, μόνο τα υπόλοιπα. Με το μεγάλο μου ερώτημα:

Τι laptop να μου χαρίσει η διαχείριση/ιδιοκτησία του AVSite;
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Μην του πάρετε παιδιά! Μας κοροϊδεύει, έχει και γράφει σεντόνια :laugh:
Εγώ φταίω που έχω έρθει στη δουλειά από τις 4 τα χαράματα για να τα γράψω όλα αυτά. Αλλά πού να καταλάβεις από ευσυνειδησία...
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Αν έχεις αποθηκευμένους τους κωδικούς σου από το avsite στειλ'το μου να το ρίξω μια ματιά:whistling::p:D

από την ώρα που σου βγάζει εικόνα στο HDMI... μάλλον βραχυκύκλωσε κάπου εκεί στο κούμπωμα της οθόνης ή ακόμα καλύτερα μπορεί να άρπαξε καμιά ασφάλεια σε εκείνο το σημείο;)
 



Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Για τους μαχιμους σουπερ μεντερέιτορς του σάιτ, ένα laptop καταλληλο για την πρωτη γραμμη του πυρος.
Μπορεις να το ταϊζεις κουραμπιέδες και νερο, καθημερινα.
maxresdefault 14.jpg
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Τι laptop να μου χαρίσει η διαχείριση/ιδιοκτησία του AVSite;
http://www.dell.com/ed/p/inspiron-15-5570-laptop/pd

https://www.skroutz.gr/s/13305500/Dell-Inspiron-5570-i5-8250U-8GB-256GB-Radeon-530-FHD-W10.html

Αν θυμάμαι καλά, η επέκταση εγγύησης κοστίζει 90€ για 2 χρόνια. Ρώτησε για accidental damage!!!

Μπορείς επίσης να ψάξεις μήπως έχει ξεμείνει κανένα Thinkpad με ελαφρά χαμηλότερα specs, πάντα κάτω απο 1000€.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Στα σοβαρά τώρα, αν θες λαπτοπ για ξάπλα στον καναπέ και για να μην ασχοληθείς ποτέ με οτιδήποτε πάρε apple, θα με θυμηθείς.
Είναι αδιάβροχα; :p

Εγώ δεν; >:(
Πάρε ένα ποτηράκι νερό και περίμενε τη σειρά σου. :fuckyou:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
http://www.dell.com/ed/p/inspiron-15-5570-laptop/pd

https://www.skroutz.gr/s/13305500/Dell-Inspiron-5570-i5-8250U-8GB-256GB-Radeon-530-FHD-W10.html

Αν θυμάμαι καλά, η επέκταση εγγύησης κοστίζει 90€ για 2 χρόνια. Ρώτησε για accidental damage!!!

Μπορείς επίσης να ψάξεις μήπως έχει ξεμείνει κανένα Thinkpad με ελαφρά χαμηλότερα specs, πάντα κάτω απο 1000€.
Αν είναι να σας βάλω σε έξοδα, να πάρω αυτό που πρότεινε ο @xfader. :roflmao:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Ένα HP laptop έχω σε χρήση εδώ και κάτι αιώνες, και δε λέει να παραδώσει πνεύμα να πάρω καινούριο.
Θα δοκιμάσω με νερό και θα σε πω..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ένα HP laptop έχω σε χρήση εδώ και κάτι αιώνες, και δε λέει να παραδώσει πνεύμα να πάρω καινούριο.
Θα δοκιμάσω με νερό και θα σε πω..
Εκτός από αυτή τη χρήση, κάνει και για laptop; :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Εκτός από αυτή τη χρήση, κάνει και για laptop; :p
Αμέ! Απίστευτο, ε; Και δε χαλάει το ρημάδι!

Με τα 10-αρια λύγισε, αλλά δουλεύει..

Το θκός δε δουλεύει, ε; :p:p:p:p



ΥΓ. Γκουμούτσα είναι, 17-αρα οθόνη, κάτι τέτοιο σε σύγχρονο. Βαρύ και τεράστιο.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top