Το Βατικανό θεωρεί θαύμα το ατύχημα του Kubica!!!

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.801
Reaction score
83.784
Το ξέρατε ότι ο Kubica σώθηκε από το τρομερό ατύχημα που είχε στο Montreal, επειδή ο μακαρίτης Πάπας Ιωάννης Παύλος ο δεύτερος "έβαλε το χεράκι του";
Διεξάγει και έρευνα!!! :crazy_1:

http://www.arcamax.com/religionandspirituality/s-208097-845708

Κυκλοφορεί μεγάλη μ@λ@κία στον κόσμο...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Φυσικά για να αναγνωριστεί το θαύμα, πρέπει να είσαι καθολικός. Ο Θεός δεν κάνει θαύματα σε άλλους ανθρώπους. Δεν είναι όλοι ίσα κι όμοια! Αυτό έλειπε!
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Πόσο βοηθάει να είσαι συντοπίτης του Παπα...!!!!

Καλά ας μήν ήταν τέτοια η τεχνολογία των μονοθέσιων και θα σου έλεγα αν θα γινόταν ο Κούμπιτσα οδηγός του Πάπα στα δρομάκια του Παραδείσου!!!
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Να αναγνωριστεί Άγιος ο Μόσλευ και όλα τα μεγάλα κεφάλια της FIA για το επίπεδο ασφαλείας που έχουν επιβάλει στην F1 καλύτερα. :bravo:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Να αναγνωριστεί αγιος ο Σένα, γιατί αν δεν σκοτωνόταν εκείνη την ημέρα, μαζί με τους υπόλοιπους θανάτους που έγιναν εκείνη την εποχή, κανείς δεν θα ασχολιόταν με την ασφάλεια. Μόλις είδαν ότι ο superstar έφυγε, και έχανε δημοτικότητα το άθλημα, ενδιαφέρθηκαν.
 

Μηνύματα
919
Reaction score
1
Χμμμ...ας παω καλου κακου να βαλω ενα "Η Παναγια μαζι σου" στο αμαξι...
 




Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Έχει όμως και ένα σχόλιο αναγνώστη στο τέλος το οποίο μου φαίνεται ενθαρρυντικό.:)
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Απάντηση: Το Βατικανό θεωρεί θαύμα το ατύχημα του Kubica!!!

Για να το γράφει το Βατικανό, σωστό είναι.
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Re: Απάντηση: Το Βατικανό θεωρεί θαύμα το ατύχημα του Kubica!!!

Για να το γράφει το Βατικανό, σωστό είναι.
σωστά γιατί άσφαλτος ο αλάθητος....!!!!
 



Μηνύματα
54
Reaction score
0
Μμμμμμμμμμ..... ΟΧΙ
Μα έχεις δει πολλές φορές να βγαίνει κάποιος σώος από τέτοιο ατύχημα; Μια ελάχιστη διαφοροποίηση των συγκρυριών άνετα θα τον άφηνε, το λιγότερο, φυτό. Απίστευτο κίνητρο για να συνεχίσει κάποιος την καριέρα του με περισσότερο πείσμα... ή να την διακόψει πρόωρα. Αλλά αυτό βέβαια είναι άλλη υπόθεση.
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Μα έχεις δει πολλές φορές να βγαίνει κάποιος σώος από τέτοιο ατύχημα; Μια ελάχιστη διαφοροποίηση των συγκρυριών άνετα θα τον άφηνε, το λιγότερο, φυτό. Απίστευτο κίνητρο για να συνεχίσει κάποιος την καριέρα του με περισσότερο πείσμα... ή να την διακόψει πρόωρα. Αλλά αυτό βέβαια είναι άλλη υπόθεση.
Θεωρώ ότι θα ήταν θαύμα εάν έβγαινε σώος από μια τόσο σφοδρή σύγκρουση 10 χρόνια πριν. Τώρα ήταν η πρόληψη και η Αγία Τεχνολογία. Δεν είναι θέμα ορθολογικής σκέψης είναι απλά δεδομένα, δηλαδή για εσένα τι θα μπορούσε να πάει στραβά και δεν πήγε;
 

Μηνύματα
54
Reaction score
0
Δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου, αλλά βλέποντας έναν άνθρωπο να κάνει ταχύτατες στροφές στον αέρα και να δέχεται αλλεπάλληλα τραντάγματα, θα πίστευα πως έσπασε ο λαιμός του ή κάποιος σπόνδυλος. Τουλάχιστον απ'το τράνταγμα δηλαδή. Πριν λίγα χρόνια είχα ένα μικροτρακάρισμα σε ταξί ("κωλοφαρδία";) και έμεινα ένα μήνα με κολάρο και ζαλάδες!
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου, αλλά βλέποντας έναν άνθρωπο να κάνει ταχύτατες στροφές στον αέρα και να δέχεται αλλεπάλληλα τραντάγματα, θα πίστευα πως έσπασε ο λαιμός του ή κάποιος σπόνδυλος. Τουλάχιστον απ'το τράνταγμα δηλαδή. Πριν λίγα χρόνια είχα ένα μικροτρακάρισμα σε ταξί ("κωλοφαρδία";) και έμεινα ένα μήνα με κολάρο και ζαλάδες!
Κοίτα όλα αυτά τα οποία συνέβησαν στον Kubica ήταν μεν εντυπωσιακά δεν ήταν όμως έξω από αυτά τα οποία είχαν προβλέψει. Εδώ βλέπεις στα motogp τις απίθανες τούμπες και οι οδηγοί βγαίνουν σώοι.
Έχω περάσει από αρκετές τούμπες και έχω αγοράσει πολλά οικόπεδα παραθαλάσσια και στο βουνό οδηγώντας τη μηχανή μου σε διάφορες εντουροδιαδρομές. Αν δεν ήμουν συνεπής στην ένδυση και στη συντήρηση και διαμόρφωση της μηχανής τέτοια ώρα δεν θα επικοινωνούσαμε.
Σε καμιά περίπτωση δεν θα ήθελα να θίξω το θρησκευτικό πολιτισμό κανενός αλλά το συγκεκριμένο, εντυπωσιακό, συμβάν του Kubica είχε αυτή την κατάληξη επειδή οι σχεδιαστές και οι οργανωτές της F1 έχουν κάνει καλή δουλειά.
 

Μηνύματα
54
Reaction score
0
:respect:
Να και ένα χόμπυ που δεν θα μπορούσα με τίποτα να αποκτήσω, είμαι αρκετά φοβητσιάρης. Περιορίζομαι σε ένα ποδηλατάκι για ψώνια μέχρι το κοντινό μου The Mall. :happy_5:
Σίγουρα λοιπόν μπορείς να κάνεις μια πολύ πιο αντικειμενική εκτίμηση στο θέμα, αλλά δεν παύει εμένα να με "εντυπωσιάζει". Πάντως φυσικά και εγώ δεν το είδα ως θρησκευτικό θαύμα, αλίμονο"happy_1" , για συγκυριακό "θαύμα" έκανα αναφορά.
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
:respect:
Να και ένα χόμπυ που δεν θα μπορούσα με τίποτα να αποκτήσω, είμαι αρκετά φοβητσιάρης. Περιορίζομαι σε ένα ποδηλατάκι για ψώνια μέχρι το κοντινό μου The Mall. :happy_5:
Σίγουρα λοιπόν μπορείς να κάνεις μια πολύ πιο αντικειμενική εκτίμηση στο θέμα, αλλά δεν παύει εμένα να με "εντυπωσιάζει". Πάντως φυσικά και εγώ δεν το είδα ως θρησκευτικό θαύμα, αλίμονο"happy_1" , για συγκυριακό "θαύμα" έκανα αναφορά.
Κοίτα και εγώ κότα ήμουν (είμαι... ίσως ακόμα :oops:) αλλά είχα καλού φίλους με κατανόηση που με περίμεναν να τους φτάσω:happy_9:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.177
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top