Το Σύστημά μου...

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Τα σωστά σχεδιασμένα ηλεκτροδυναμικα ηχεία παίζουν πάνω κάτω το ίδιο σε όλους του μη-τραγικους τουλάχιστον χώρους!

Μανο να χαίρεσαι το σύστημα φιλαράκι! Σε γουστάρω γιατί είσαι αυθορμητος και λες ότι σκέφτεσαι!

Χρόνια πολλα και Καλή Χρόνια να Έχουμε!
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

να τα χαίρεσαι φίλε μου!

Πιστεύω ότι θα παίζει εξαιρετικά το σύστημά σου!

Οι τελικοί σου είναι ανεκτίμητοι από πολλές απόψεις, αν και πιστεύω ότι αυτό το ξέρεις ήδη...

καλή χρονιά!
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Πολύ ωραίο το σύστημα σου φίλε μου .Να είσαι καλά και Καλή χρονιά :626:
 

Μηνύματα
1.860
Reaction score
371
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Μάνο πολύ ωραίο σύστημα.
Να το χαίρεσαι και καλή χρονιά και από εμένα.

Τους τελικούς σου τους συζήταγα και εγώ με τον συγχωρεμένο τον Μάκη για να μου τους φτιάξει για κάποια ηχεία πιο ευαίσθητα που είχα παλιότερα.

Τα KEF είναι και εμένα από τα αγαπημένα μου ηχεία αν και πιστεύω ότι θα ζητάνε κάτι παραπάνω από τα 70watt των τελικών??
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Η προσκληση ειναι τιμητικη για μενα και φυσικα την αποδεχομαι με μεγαλη χαρα.

Λιγες περισσοτερες πληροφοριες ,οταν ευκαιρισεις, για τους τελικους.(τα διαφορα γραμματακια τι σημαινουν?)

Που ειναι το dac του 3πλου συγκριτικου?
Το εδωσες για σκραπ ?


Καλη χρονια απο καρδιας με μαγικα ταξιδια στα περατα της μουσικης
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
μπραβο ρε Μανε.
ζητω τα ΚΕΦ!!!
ασε να λενε για τις λαμπες, νομιζουν οτι υποοδηγουν, χιχι...
και νομιζω οτι εχεις και ΨΑΓΜΕΝΟ sacd κατι που κανεις δεν σχολιασε...
αντε να τακουσουμε...
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σας λόγια...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους...

Θα αναρτήσω λεπτομέρειες σύντομα για τις απορίες σας...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Μάνο, έχεις κάνει καλή δουλειά.
Συνέχισέ το και καλές ακροάσεις!
 

Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Ωραία πράματα...να τα χαίρεσαι και καλή χρονιά.
Πόσα τετραγωνικά είναι ο χώρος σου?
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Re: Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Μάνο, έχεις κάνει καλή δουλειά....Συνέχισέ το και καλές ακροάσεις!
Λοιπόν... χωρίς φανφάρες και τυμπανοκρουσίες νομίζω πως μέσα στο Γενάρη ή το πολύ μέσα Φλεβάρη, θα ήταν καλό να κάνουμε μια μάζωξη προς τα μέρη μου, να πιούμε καμιά τσικουδιά και ν' ακούσουμε κανένα δισκάκι...

Νίκ είσαι φυσικά προσκεκλημένος, καθώς και όλοι οι φίλοι που το επιθυμούν... Θα δω το ημερολόγιο και θα ανεβάσω ημερομηνία που θα βολεύει τους περισσότερους...

Για Σάββατο 22/1 η 29/1 απόγευμα μάλλον... θα δούμε ανάλογα και το feedback...

Σας ευχαριστώ και πάλι...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
πάντως το kef όπου το έχω ακούσει παίζει πάντα εκπληκτικά!!!

ειδικά αν του βάλεις ρευματάκι...έρχεται το σόκ!!!

ο Μάνος έχει και μία συλλογή απο DIY ντακ και ψηφιακούς ενισχυτές.

βάλτα βρε κ αυτά!!!:137:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Λοιπόν... χωρίς φανφάρες και τυμπανοκρουσίες νομίζω πως μέσα στο Γενάρη ή το πολύ μέσα Φλεβάρη, θα ήταν καλό να κάνουμε μια μάζωξη προς τα μέρη μου, να πιούμε καμιά τσικουδιά και ν' ακούσουμε κανένα δισκάκι...

Νίκ είσαι φυσικά προσκεκλημένος, καθώς και όλοι οι φίλοι που το επιθυμούν... Θα δω το ημερολόγιο και θα ανεβάσω ημερομηνία που θα βολεύει τους περισσότερους...

Για Σάββατο 22/1 η 29/1 απόγευμα μάλλον... θα δούμε ανάλογα και το feedback...

Σας ευχαριστώ και πάλι...

Tσικουδιά και δισκάκια....:111:
Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Mανο χρονια πολλα και καλη χρονια!! Να χαιρεσαι τα λαμπιονια σου και να εχει παντα χρονο να τα απολαμβανεις!!! Τωρα οτι εχεις δικο σου χωρο για να κανεις ακροασεις.....ευγε και παλι ευγε!!
 


Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Μπράβο Ρε Μάνο να το χαίρεσαι φίλε το σύστημα.
Καλές ακροάσεις .
 


Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Re: Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Οι λόρδοι και τα καθαρόαιμα τελικά δεν ευδοκίμησαν;


Να σαι καλά και να το χαίρεσαι!!
Γιώργο αυτά μου τα είχαν δώσει φίλοι για δοκιμή...

Τα 40_άρια Harbeth είναι φανταστικά ηχεία... αλλά ο ιδιοκτήτης μου τα πήρε...:122:
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Ακούσαμε με τον υπερήλικα (με δικά του σεντιά) στην περσινή (2010) έκθεση τα Kef ref 207(?) με λοιπό σύστεμ της maranz (αρκετά χρήματα οι μονομπλόκ τελικοι) και έπαιξε υπέροχα (για τα γούστα μου, ας μιλήσει κ ο ακατονόμαστος εκ Κορίνθου).

Ο χώρος ήταν -το λιγώτερο- παράξενος. Αμέσως μετά ακούσαμε το ίδιο υλικό σε άλλο σύστεμ -αρκετά φθηνότερο- και ήταν κάτι παραπάνω απο εμφανές το ποσό της πληροφορίας που εχάθη, η έλλειψη τονικής ισορροπίας κλπ.

Η ευχέρεια διαχωρισμού των οργάνων, η αβίαστη ροή κ η έλλειψη μπουμαρίσματος χαμηλά -σε τόσο μικρό χώρο- ήταν τα στοιχεία που με γοήτευσαν στο Kef.

Σίγουρα θάθελα να το ακούσω στο χώρο μου ή στο Χώρο σου αγαπητέ Μάνο, ειδικά αν κάμεις τη μάζωξη στις 29/1...ζητάω πολλά?

Εν κατακλείδι, να χαίρεσαι τις μουσικές σου περιπλανήσεις με το εξαιρετικό σου σύστημα και έχεις τις ευχές μου για υγεία το 2011!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Απάντηση: Το Σύστημά μου...

Ακούσαμε με τον υπερήλικα (με δικά του σεντιά) στην περσινή (2010) έκθεση τα Kef ref 207(?) με λοιπό σύστεμ της maranz (αρκετά χρήματα οι μονομπλόκ τελικοι) και έπαιξε υπέροχα (για τα γούστα μου, ας μιλήσει κ ο ακατονόμαστος εκ Κορίνθου).

Ο χώρος ήταν -το λιγώτερο- παράξενος. Αμέσως μετά ακούσαμε το ίδιο υλικό σε άλλο σύστεμ -αρκετά φθηνότερο- και ήταν κάτι παραπάνω απο εμφανές το ποσό της πληροφορίας που εχάθη, η έλλειψη τονικής ισορροπίας κλπ.

Η ευχέρεια διαχωρισμού των οργάνων, η αβίαστη ροή κ η έλλειψη μπουμαρίσματος χαμηλά -σε τόσο μικρό χώρο- ήταν τα στοιχεία που με γοήτευσαν στο Kef.

Σίγουρα θάθελα να το ακούσω στο χώρο μου ή στο Χώρο σου αγαπητέ Μάνο, ειδικά αν κάμεις τη μάζωξη στις 29/1...ζητάω πολλά?

Εν κατακλείδι, να χαίρεσαι τις μουσικές σου περιπλανήσεις με το εξαιρετικό σου σύστημα και έχεις τις ευχές μου για υγεία το 2011!

ειμαστε δυο ....οι ακατανομαστοι εκ Κορινθου.........ποιον θετε κυριε Geo ?????:143::143:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.737
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top