Το καταφύγιό μου.

Μηνύματα
63
Reaction score
125
Γειά σας φίλοι μου, είμαι σχετικά νέο μέλος του AVsite και σκέφτηκα να σας δείξω
το χώρο που απολαμβάνω τη μουσική μου.

Ο ενισχυτής LUXMAN L-505s (2x70) καί το πικάπ PROJECT - xperiance II + ORTOPHONE blue



Εδώ από τη θέση ακρόασης. Φαίνονται τα 3 μαγνητόφωνα και τα ηχεία AUDIO SPECTRUM ''Artemis''



Αυτά είναι τα υπόλοιπα 3 μαγνητόφωνα (είμαι λίγο άρωστος)!!!



Το πλατώ εν δράσει.....!



Αναλυτικά:

Ενισχυτής: LUXMAN L-505s
Πικάπ: PROJECT - xperiance II + Ortophon blue
Μαγνητόφωνα: 1) AKAI GX-620 2) SONY TC-765 3) TEAC A-3300s 4) AKAI GX-635D
5) ONKYO DOKORDER 1120 6) PIONEER RT-1020L
Ηχεία: AUDIO SPECTRUM - Artemis
Καί ένα CD player

Καί τέλος ένα βίντεο απο το κανάλι μου στο youtube όπου μπορείτε να τα ακούσετε!

http://www.youtube.com/watch?v=8VGzaW1aiJw

Φυσικά ο χώρος διατίθεται για αρραβώνες εεεε συγγνώμη γιά κοινές ακροάσεις
με όποιο φίλο θα ήθελε.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.721
Reaction score
94.816
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

:607::607:
 


Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Τρέλλα...Ωραία και τακτοποιημένα!!!!

Το cd player τι το θες?:114:

Να τα χαίρεσαι!!!
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

...ωραίο κομμάτι στο video!...και ωραίος και ζεστός χώρος!:107:
 


Μηνύματα
4.874
Reaction score
3.967
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Αυτά είναι τα υπόλοιπα 3 μαγνητόφωνα (είμαι λίγο άρωστος)!!!
Μπα, δε νοομιζω, η κατασταση πρεπει να ειναι πολυ προχωρημενη!!

Δεν μας επες, παιζουν καλα η πας αλλου ν ακουσεις μουσικη? :116:

Πανεμορφα, μπραβο!!
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

1)Σειρά παρατεταγμένων vuόμετρων! Ότι ωραιότερο για τα δικά μου μάτια...

2)Για την τοποθέτηση των ηχείων, καταλαβαίνω πρακτικό θέμα, συμφωνεί ο κατασκευαστής τους; Η έχει επιβληθεί από...ανώτερες δυνάμεις; (Π.χ. σύζυξ). Πιστεύω ότι έτσι χάνεις πολλά.

3)Ότι είναι πάνω στα ηχεία την ώρα που παίζουν, τα αδικεί και αδικείται από αυτά...



:108:
 

SIMPLYMUSIC

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
972
Reaction score
66
από όσα έχω υπόψη μου ο Νότης έχει πολύ ψαγμένη δισκοθήκη, την οποία δυστυχώς ακόμα δεν μου έχει δοθεί η δυνατότητα να απολαύσω από κοντά αν και έχω προσκληθεί. Νομίζω ότι πρόκειται για χώρο "nirvana" όπου μπορείς να χαλαρώσεις, να απολαύσεις μουσική και να ξεφύγεις.
Ελπίζω να μπορέσω να τα πούμε από κοντά και να ανταλλάξουμε απόψεις δια ζώσης για το κοινό μας χόμπι. Αναφέρομαι στα βυνίλια γιατί από μπομπινόφωνα δεν κατέχω και ελπίζω να μην μπλέξω αν και τουλάχιστον ένα θα το ήθελα στο χώρο μου να συμπληρώνει τις vintage πηγές μαζί με το juke box).

Καλές αναλογικές ακροάσεις φίλε Νότη
 


Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Πανέμορφος χώρος,
Ζηλεύω από πικαπ κασετόφωνα - πόστερ - μέχρι και οι φλοκάτες στο πάτωμα που δένουν με τον χώρο......
Θέλω και εγώ δικό μου χώρο.... Μπράβο...... :404::404::404:
 


Μηνύματα
2.423
Reaction score
13
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Μερακλήδικα πράματα!:607:

Μόνο πρόσεξε με τόσα "καρούλια" μη σου κολλήσουν κανένα παρατσούκλι εδώ μέσα... :105:
 

Μηνύματα
1.860
Reaction score
371
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Πολύ όμορφο σύστημα.
Μας "έφτιαξες" με τα μαγνητόφωνα!!

Αν μου επιτρέπεις μία καλοπροαίρετη συμβουλή, το πικάπ σου (και το σύστημα σου) μπορεί να σηκώσει και μία ακόμα καλύτερη κεφαλή.
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Moυ φαίνεται οτι θα έρθουμε παρέα με τον Simplymusic στο σπίτι σου να ακούσουμε από τις τρελλές μπλουζιές που έχεις!!
Γειά σου Νότη με τα ωραία σου!!:605:

(Αμα έρθω κανόνισε... θα φέρω μια άγραφη μπομπίνα και θα την πάρω γεμάτη! Ξέρεις εσύ... :604:)
 

Μηνύματα
63
Reaction score
125
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

1)Σειρά παρατεταγμένων vuόμετρων! Ότι ωραιότερο για τα δικά μου μάτια...

2)Για την τοποθέτηση των ηχείων, καταλαβαίνω πρακτικό θέμα, συμφωνεί ο κατασκευαστής τους; Η έχει επιβληθεί από...ανώτερες δυνάμεις; (Π.χ. σύζυξ). Πιστεύω ότι έτσι χάνεις πολλά.

3)Ότι είναι πάνω στα ηχεία την ώρα που παίζουν, τα αδικεί και αδικείται από αυτά...



:108:
Ναί είναι πρακτικό το θέμα, αλλά όταν γίνονται σοβαρές ακροάσεις, τα ηχεία τραβιούνται μπροστά και αφαιρείται το ''επιπλέον βάρος''.
Το θέμα συζύγου δεν υφίσταται εδώ μέσα, διότι αυτός είναι χώρος στο πατρικό μου 200 μ από το σπιτι μου και όπως καταλαβαίνετε.... δεν υπάρχουν εδώ βασανιστήρια τύπου: ''πιό χαμηλά, τι μουσική είν' αυτή, που θα τα βάλουμε αυτά, τα ηχεία δεν ταιριάζουν με τις κουρτίνες'' κ.λ.π συζυγοαναγκαία!

Το ξαναλέω, είμαστε ανοιχτά και σας περιμένουμε, στείλτε pm να πιούμε καφέ ακούγοντας μουσική.
Στη δισκοθήκη υπάρχουν: Rock - Blues - Jazz - Soul - Ελληνικά - Κλασσική (περιορισμένος αριθμός)
Γιά δείτε κι αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=kYIOe0Cw6fU
 

Μηνύματα
63
Reaction score
125
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Moυ φαίνεται οτι θα έρθουμε παρέα με τον Simplymusic στο σπίτι σου να ακούσουμε από τις τρελλές μπλουζιές που έχεις!!
Γειά σου Νότη με τα ωραία σου!!:605:

(Αμα έρθω κανόνισε... θα φέρω μια άγραφη μπομπίνα και θα την πάρω γεμάτη! Ξέρεις εσύ... :604:)
Σας περιμένω, αλλά πριν σφίξουν οι ζέστες! Θα αφήσεις την άδεια και θα πάρεις μία γεμάτη!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.721
Reaction score
94.816
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
63
Reaction score
125
Απάντηση: Το καταφύγιό μου.

Πολύ όμορφο σύστημα.
Μας "έφτιαξες" με τα μαγνητόφωνα!!

Αν μου επιτρέπεις μία καλοπροαίρετη συμβουλή, το πικάπ σου (και το σύστημα σου) μπορεί να σηκώσει και μία ακόμα καλύτερη κεφαλή.
Λες να μη το ξέρω αδελφέ; αλλά έχω να πληρωθώ απο τον Σεπτέμβριο και υπάρχουν και δύο παιδιά που τρώνε τον αγλέωρα! Οπότε μιά χαρά ακούμε τα δισκάκια μας μέχρι να βγούμε απ' το ''μνημόσυνο''.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.114
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top