Το καφενείο των φιλόζωων




Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ........

 



Μηνύματα
1.001
Reaction score
1.163
Ανεξαρτητως της ποιοτητας της ιδιοκτησιας? 😦
Οχι τιποτα αλλο, αλλα μπορει να βρω κανενα ξεχασμενο σε μπαουλο της μακαριτισσας της γιαγιας μου. Να του το στειλω αμα ειναι.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.098
Reaction score
30.053
Ανεξαρτητως της ποιοτητας της ιδιοκτησιας? 😦
Οχι τιποτα αλλο, αλλα μπορει να βρω κανενα ξεχασμενο σε μπαουλο της μακαριτισσας της γιαγιας μου. Να του το στειλω αμα ειναι.

Με την προϋπόθεση ότι μιλάμε πάντα για κυλοτάκι και όχι τεντόπανο Πειραϊκής-Πατραϊκής, ο συγκεκριμένος που έχω κατά νου δεν πιστεύω να έχει θέμα, ίσα-ίσα η μια κάποια ηλικία για αυτόν δίνει πόντους δεν αφαιρεί.
Αρκεί να μιλάμε φυσικά για μεταγενέστερα της Εποχής του Χαλκού.
 


Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
Ανεξαρτητως της ποιοτητας της ιδιοκτησιας? 😦
Οχι τιποτα αλλο, αλλα μπορει να βρω κανενα ξεχασμενο σε μπαουλο της μακαριτισσας της γιαγιας μου. Να του το στειλω αμα ειναι.
ΚΥΛΟΤΑΚΙΑ ΘΕΛΕΙ.....ΟΧΙ ΣΕΝΤΟΝΙΑ.... :D
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.182
Reaction score
27.655
Χμ... έχω υπόψη μου άτομο που εάν διαβάσει την παραπάνω είδηση είναι ικανό να αποκτήσει γάτο για να τον εκπαιδεύσει ώστε να του φέρνει σπίτι κυλοτάκια.
Κάποιον υποψιάζομαι. :biggrin:
 


Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
 


Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
Σκύλος ταξίδεψε σχεδόν 100 χιλιόμετρα για να επιστρέψει… στο προηγούμενο σπίτι των ιδιοκτητών του


Ένας σκύλος που χάθηκε από το σπίτι του στο Κάνσας, διένυσε σχεδόν 100 χιλιόμετρα για να επιστρέψει όμως, στο παλιό σπίτι των ιδιοκτητών του.

Το 4χρονο λαμπραντόρ με το όνομα Κλειώ, εξαφανίστηκε πρόσφατα από το Όλαθ του Κάνσας και κατέληξε στην προηγούμενη κατοικία των ιδιοκτητών του, στο Λόουσον του Μιζούρι, από όπου είχαν μετακομίσει σχεδόν πριν από δύο χρόνια.

Ο Κόλτον Μάικλ, ο νέος ιδιοκτήτης του σπιτιού στο Μιζούρι δήλωσε στο CNN πως αυτός και η σύζυγός του επέστρεψαν μια μέρα από την δουλειά τους και ανακάλυψαν τον σκύλο να περιμένει στην μπροστινή βεράντα. «Απλά καθόταν εκεί, περίμενε κάποιον» είπε ο Μάικλ για την Κλειώ.

Αν και το κουτάβι δε φορούσε κολάρο, ο Μάικλ σκέφτηκε ότι ήταν πολύ καλλωπισμένο για να είναι αδέσποτο. Μετά το σκανάρισμα για τσιπ, ο Μάικλ μπόρεσε να συγκεντρώσει πληροφορίες για τον ιδιοκτήτη του σκύλου, τον Ντρου. «Τότε η σύζυγός μου θυμήθηκε ότι το επώνυμο των ιδιοκτητών του ήταν ίδιο με το επώνυμο του προηγούμενου ιδιοκτήτη του σπιτιού μας» δήλωσε ο Μάικλ στο CNN.

1595318470783.png


Το ζευγάρι από το Μιζούρι έψαξε το όνομα του ιδιοκτήτη στο Facebook και είδε μια ανάρτησή τους, που έλεγε πως ο σκύλος τους είχε εξαφανιστεί μία εβδομάδα πριν. «Του έγραψα ότι βρήκαμε τον σκύλο του, αλλά μόλις του είπα την διεύθυνσή μας, έμεινε άφωνος» λέει ο Μάικλ.

Σύμφωνα με το KMBC, η Κλειώ είχε ταξιδέψει 97 χιλιόμετρα από το Κάνσας έως το Μιζούρι – ένα ταξίδι που περιελάμβανε την διάσχιση ενός ποταμού ή μιας γέφυρας με μεγάλη κίνηση. Όπως λένε οι ιδιοκτήτες του, μπορούν πλέον να είναι ήσυχοι πως εάν αποφασίσει να το σκάσει ξανά, θα ξέρουν ότι είναι σε ασφαλή χέρια.
 






Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top