Το καφενείο των φιλόζωων

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Φεύγει η κόρη μου από Δευτέρα με τη μαμά της για διακοπές και πέρασε σήμερα να μου αφήσει το pet της να το προσέχω.......

View attachment 217713
Τι μου θύμισες τώρα ….
Πριν 23 χρόνια σε μια πόλη της Τσεχίας, μας έφεραν για πρώτο πιάτο ένα καφέ νεροζούμι και στο βάθος υπήρχαν κάτι μικρά άσπρα κυβάκια σαν ζάρια … ε ήταν χελωνοσουπα :frown: Ήταν και μπλιαχ.

Αγαπάμε χελώνες λέμε. Το νου σου, θα φας πολύ γκρίνια αν πάθει κάτι.
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αγαπάμε χελώνες λέμε. Το νου σου, θα φας πολύ γκρίνια αν πάθει κάτι.
Τι να πάθει βρε το τέρας του Λοχ Νες;
Εγώ φοβάμαι μη με φάει καμιά ώρα... :roflmao:
Η αλήθεια είναι ότι έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και δεν υπάρχει πλέον λεκανακι επαρκές για το μέγεθός της με αποτέλεσμα να ταλαιπωρειται το ζωντανό. Εγώ πρότεινα στη μικρή να ψάξουμε μήπως θα μπορούσαμε να την απελευθερωσουμε κάπου με ασφάλεια, πχ να ρωτήσουμε στο Αττικό Πάρκο, ή να, απευθυνθούμε σε κάποια φιλοζωικη, αλλά δε με ακούει...
 





Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Πριν από κάνα μήνα πήγα να ψωνίσω για τα γενέθλιά μου (ναι δίδυμος κ περήφανος) :biggrin:
στο δρόμο μου λοιπόν βρέθηκε σε γλάστρα να ξεψυχά ένα γατάκι σε μέγεθος χούφτας.
Έκανα ένα κύκλο το μάζεψα στο αμάξι κ το πηγα κατευθείαν κτηνίατρο.

Να μην τα πολύ λέω η ζωή του σώθηκε όχι όμως και η όραση του. Έκανε δύο εβδομάδες ΜΕΘ και 10 μέρες την έχω εγώ.


Ζωίτσα λέγεται κ χαρίζεται.....

αποστέλεται παντού. Δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι είναι σαν να βλέπει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι εμείς νομίζουμε ότι δεν βλέπει. Απίστευτη προσαρμογή σε 10 μέρες. Είναι σαν να βλέπει τα πάντα κ έχει πολύ πλάκα.

Κάνε ένα δώρο στον εαυτό σου.
Υιοθέτησε την Ζωίτσα.
IMG_20210706_161830_compress90.jpg
IMG_20210706_205933_compress4.jpg
IMG_20210706_203808_compress42.jpg
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Ωραίο Γατί.
Ασχετο , αλλά το χαλί το ψιλοκόκινο μου θύμισε χοντροκομμένο κιμά σε σούπερ μάρκετ.
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Ωραίο Γατί.
Ασχετο , αλλά το χαλί το ψιλοκόκινο μου θύμισε χοντροκομμένο κιμά σε σούπερ μάρκετ.
Είναι πατάκι μπάνιου ...νομίζω πάντα έτσι ήταν αυτά....απ τα εϊτιζ.
 




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Προκαταρκτική εξέταση παρήγγειλε η Εισαγγελία Πλημμελειοδικών Βόλου για τη θανάτωση του «Κωστή» στην Περιστέρα Αλοννήσου το περασμένο Σάββατο το πρωί

Με αφορμή τα δημοσιεύματα του Τύπου παρήγγειλε στη λιμενική αρχή Αλοννήσου να διενεργήσει έρευνα, προκειμένου να εντοπιστεί ο ανεγκέφαλος ψαροντουφεκάς, που σκότωσε το ανυποψίαστο και παιχνιδιάρικο θηλαστικό και να οδηγηθεί στη Δικαιοσύνη

Επισημαίνεται ότι η θανάτωση ζώου αποτελεί αδίκημα που τιμωρείται σε βαθμό κακουργήματος με κάθειρξη μέχρι 10 έτη


1627378580246.png
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Αν υπάρχει καμιά "παράνομη" κάμερα που βλέπει και πέρα από την πόρτα και τον έχει καταγράψει, ίσως να τον βρούνε.
Αλλιώς δεν πρόκειται.
Μπορεί και να έφυγε από το νησί.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.965

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.965
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top