Το καφενείο των φιλόζωων

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Kόμπρα 🐍πεθαίνει μετά από διπλό δάγκωμα 8χρονου αγοριού στην Ινδία :roflmao:

Ευτυχως που δεν την δαγκωσε Ελλαδα , γιατι θα ειχαμε τιτλους <φιδοκτονος ανηλικος > ............

 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.109
Reaction score
30.055
Συναυλία κάνουν οι άτιμες οι γάτες κάτω.... Ξέσπασε και γατοκαβγας. Η εποχή τους είναι; Τώρα εάν πάει και τις καταβρεξει κανείς, μπορεί να πάει και κατηγορουμενος.

Σε άλλα νέα

ανωμαλία...



"Τον σκύλο δεν πρόλαβα να τον κρατήσω. Το είδε σαν απειλή, δεν ξέρω τι να σας πω και εγώ δεν ξέρω την ψυχολογία εκείνη την ώρα, τι αισθάνθηκε σαν απειλή και ρίχτηκε και έπαθα σοκ και ρίχτηκε στην γυναίκα" είπε."

Εάν δεν μπορείς να κουμανταρεις το ζώο σου σε αστικό περιβάλλον, το οποίο γίνεται μάλιστα και επιθετικό και επικίνδυνο, να πάρεις κυρά μου κανις και όχι λυκοσκυλο
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.658
Βλέπω πολύ κόσμο που βγάζει τα σκυλιά του βόλτα, όλοι χωρίς φίμωτρο στη μούρη των σκυλιών, ειδικά με κάτι λυκόσκυλα και κάτι άλλα μεγαλόσωμα θηρία.
Αν δεν αρχίσουν να πέφτουν πρόστιμα σωρηδόν δεν βάζουμε μυαλό.

Ένας δεν έχει καν λουρί στο λυκόσκυλο, αλλά το σκυλί του είναι πολύ υπάκουο και συνεχώς δίπλα του, δεν κάνει βήμα πιο μακρυά του.
Ίσως είναι εκπαιδευμένο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα δει, θα ακούσει ή θα μυρίσει, που θα το ερεθίσει και θα γίνει ανεξέλεγκτο.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.109
Reaction score
30.055
Το φίμωτρο δεν είναι υποχρεωτικό. Αντιθέτως με το λουρί. Βέβαια ο κάτοχος ζώου ευθύνεται και αστικά και ποινικά για ο, τι προκαλέσει το ζώο του.
Δηλώσεις όπως η πιο πάνω "δεν ξέρω τι ένιωσε και νόμιζε ότι απειλείται" είναι αστείες.
 

Μηνύματα
412
Reaction score
504
Εάν δεν μπορείς να κουμανταρεις το ζώο σου σε αστικό περιβάλλον, το οποίο γίνεται μάλιστα και επιθετικό και επικίνδυνο, να πάρεις κυρά μου κανις και όχι λυκοσκυλο

Ούτε καν.
Καναρινι και πολύ της είναι...
Καμία φορά σκέφτομαι αν τύχει σε ένα μικρό παιδί οι γονείς του πως θα έπρεπε να αντιδράσουν όταν έχουν να κάνουν με τέτοιους ηλιθιους ιδιοκτήτες.

...Η ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΦΙΜΩΤΡΟ ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.
Όχι δεν είναι υποχρεωτικό.

Φιμωτρο να βάλουν στην ίδια και όχι στο ζώο γιατί αυτό δεν φταίει σε τίποτα...
 









Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.787
Reaction score
28.221
Από προσωπική εμπειρία .
Το σκυλάκι μου μονίμως ακόμα και όταν κοιμόταν είχε την γλώσσα του έξω .
Η διάγνωση της γιατρού ,
πρόβλημα στο αναπνευστικό του σύστημα . Όχι ικανή ποσότητα αέρα από τα ρουθούνια του με αποτέλεσμα να χρησιμοποιεί και δίοδο του αέρα από το στόμα μονίμως .
Ίσως να έχει και αυτός ο κούκλος κάποιο παρεμφερές πρόβλημα .

-
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top