Το πρώτο ολοκληρωμένο review της Sony Dcr-Pc350


Μηνύματα
109
Reaction score
0
Στέλιο ωραίο το review! Ειδικά το σημείο που λέει ότι η DCR-PC350 έχει χαμηλότερης ανάλυσης LCD οθόνη σε σχέση με την PC330 (123,000 pixels έναντι 211,000 pixels)!
Απάλυνε λίγο τον πόνο μου, αφού 2-3 μήνες μετά την αγορά της PC330 η Sony μου τσαμπούνεψε την PC350! :D Αλλά κατά τα άλλα αξίζει τα λεφτά της με τα μπούνια... Αυτό που δε διευκρινίζεται στο review είναι αν μπορεί να τραβήξει βίντεο σε 24p σε 16:9 Mode... Η PC330 μπορεί μόνο σε 4:3... Άχρηστο για τους wannabe directors.. :x
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Αντώνη,

Προσωπικά πιστεύω ότι η 350 δεν είναι τίποτε περισσότερο από την πιο μικρή έκδοση της 330..... με πολύ χαμηλότερη τιμή......

Το cinematic και καλά fuction μου φαίνεται πολύ δήθεν και γενικά πιστεύω ότι οι wanna be directors πρέπει να κοιτάξουν καλύτερα την DCR-HC1000E η οποία είναι 3ccd και στην απίστευτη τιμή των......... 1800€..... όσο κόστιζε δηλαδή η dcr-pc330 πέρσι.....

Εκεί είναι να κλαίμε..... μια κάμερα κλάσης ανώτερη από την 330 στην ίδια τιμή από την ίδια εταιρία..... (και με πεντακάναλο ήχο!!!)
 

Μηνύματα
29
Reaction score
0
Παιδια καλως σας βρίσκω στο forum.
Αγορασα την 330 τον Ιανουάριο του 2005 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Δυστυχως και σε αυτην την κατηγορία ηλεκτρικων ισχυει οτι και στους υπολογιστες.
Αγοραζεις κατι την στιγμη που το θελεις και δεν κοιταζεις μπροστα για το επομενο μοντελο γιατι μπαινεις σε φαυλο κυκλο και δεν θα παρεις ποτε τιποτε.
Εχω ομως ταλαιπωρηθει για την εγγραφη της mini DV κασετας σε DVD. Με συνδεση iLink στο PC κατεβαίνει ειτε avi αρχειο (Τεραστιο. 1 ωρα δινει 10GB αρχεία) ειτε mpeg1 αρχείο (ποιότητα VCD). Μονη λύση η μετατροπη avi σε mpeg2 ειτε με προγραμμα (υπερβολικα χρονοβορο) ειτε με καρτα συληψης video (μαλλον ακριβο).
Η οπως ειπε ενας φίλος αγορα επιτραπεζιου DVD-R με iLink.
Τα νευρα μου. :evil: :evil: ¨
Ας κάνω και ενα τεστ οσον αφορα τις τιμες. Τον Ιανουαριο η καμερα ειχε στα μαγαζια απο 1950 εως 1780 ευρώ. Ποσο τους την εδινε η Sony :?: :?: :?:
Θα επανελθω
Βαγγέλης
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.682
Μηνύματα
2.869.841
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top