Το σινεμά του "Ρόδου"





profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
κερδίζουμε τίποτα άμα το βρούμε ή τσάμπα παιδευόμαστε??
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.713
Ρε μεγαλε γυρνα επιτελους σπιτι και βαλε καμια φωτο!!!>:( Απο το πρωι περιμενουμε!!!
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.944
Χμμμ... αποκλείεται να είναι από DLP αυτές οι φωτό! :whistling:
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Χμμμ... αποκλείεται να είναι από DLP αυτές οι φωτό! :whistling:
Χάρη στον @BLUES (κατά κόσμο Γιώργο) πέρασα στο στρατόπεδο των JVC με τον Χ55.

Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν από κινητό, λόγω βιασύνης.
 





profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
με'γειααα!! :drinks:

τον άλλο τον πήρε η Mitsy για stacked τώρα που πλησιάζει ο καιρός για τζάκι??
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Καλοθεατος!
Aπο φωτο τι μπορει καποιος να καταλαβει, ειδικα στα περι μαυρου ... εγω με το δικο μου απειρο ματι αυτο που διακρινω ειναι η τρισδιαστατη απεικονιση !
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
[rosey.athens] Επιτέλους μαύρο! [/rosey.athens] :)
Αν υπάρχει ένα πράγμα που ποτέ δεν μετάνιωσα στο δικό μου home cinema, αυτό είναι το masking. Όταν λοιπόν λείπουν οι ... :whistling:"μαύρες" μπάρες, η αίσθηση της εικόνας αλλάζει τελείως. Μόνο σε αντιπαραβολή μπορείς να εκτιμήσεις το τεράστιο αυτό πλεονέκτημα του JVC.

Όλη αυτή την ώρα έψαχνα να βρω το thread που είχα ανοίξει όταν πρωτοπήρα τον Runco. Είχα ξεχάσει ότι πέρασαν σχεδόν πέντε χρόνια. Δεν θα τον αποκαθήλωνα αν, σε αντίθεση με τις προδιαγραφές, είχε έστω και διπλάσια πτώση φωτεινότητας από το 10% που έδινε η Runco για τη διάρκεια ζωής των led (50.000 ώρες). Δυστυχώς ξεπέρασε αισθητά αυτό το νούμερο. Ο Καστρουνής έχει αναλάβει πλέον το έργο του καθαρισμού, της ρύθμισης και της μέτρησης του Runco, ώστε να είναι έτοιμος για τον επίδοξο νέο του ιδιοκτήτη. Αυτό που σίγουρα θα μου λείψει είναι η χρωματική παλέτα του Runco, που την θεωρώ μακράν κορυφαία.

Ο JVC απ' την άλλη έχει αυτή την εικόνα που σε καθηλώνει λόγω μαύρου. Ανεβάζεις τη φωτεινότητα, αλλά το μαύρο είναι πάντα εκεί. Παρ' όλο που έχω πέσει σε εξαιρετικό κομμάτι, ο Καστρουνής τον ρύθμιζε όλο το χθεσινό απόγευμα και δεν έχω προλάβει να δω ταινία ακόμα. Απλά, η πρώτη ρύθμιση που έγινε ήταν να κατέβει η φωτεινότητα στα 12fl, γιατί παραπάνω μου φαινόταν ενοχλητική. Φταίει η συνήθεια πέντε χρόνων; Μπορεί.

Αναλυτικές εντυπώσεις λοιπόν αναμένονται.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top