Το φιλι του Παπακαλιατη

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Αυτο που έδειξε η ταινία είναι ένα απόσπασμα της σύγχρονης ζωής. Όσο και να είναι εκτός των δικών μου προτιμήσεων, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει ή ότι θα πρέπει να γίνονται όλα με τα γούστα μας.


Καλύτερο είναι για εμένα να απαγορεύονται οι σκηνές βιασμών και φόνων σέ όλη τη διάρκεια της ζώνης υψηλής τηλεθέασης, παρά τα φιλιά των ομοφυλοφύλων, όσο και αν δεν μας αρέσουν. Τουλάχιστον είναι ενήλικοι και έχουν το γνώθι σ'αυτόν.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Re: Το φιλι του Παπακαλιατη

Ναι αλλα περνανε αυτα τα προτυπα στα νεα παιδια.
Οταν βλεπουν την καθε αδερφη να εχει τηλεοπτικη σειρα.
Οταν βλεπουν πως κυκλοφορει με Ferrari.
Οταν βλεπουν πως οι γυναικες ασχετα με το αν ο τυπας ειναι αδερφη τον κυνηγανε.
Οταν Οταν Οταν Οταν συγνωμη που θα το πω αλλα χιλιες φορες να ειχαμε περισσοτερη λογοκρισια σε τετοιου ειδους θεματα.

Οσο για τους βιασμους και τους φονους αυτα υπαρχουν απο την αρχη της τηλεορασης, δεν νομιζω πως γιναμε φονιαδες απο αυτο.
Την αυξηση ομως των ομοφυλοφιλων την βλεπουμε καθε μερα.
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Δεν γίνεται κάποιος ομοφυλόφυλος από το πρότυπό του, αλλά από έτερες αιτίες που άπτονται και βιολογικής υπόστασης.

Το ότι υπάρχουν βιασμοί και φόνοι όπως και σκληρές ερωτικές σκηνές από την αρχή της τηλεόρασης (δεν το πιστεύω), δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να συνεχίζονται. Πιο εύκολα γίνεται κάποιος φονιάς ή βιαστής από πρότυπο και έχουμε παραδείγματα παρά ομοφυλόφυλος. (Τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει κανένα.)

Σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια είναι υποκριτικό να τιμωρείται ένα φιλί μεταξύ ανδρών παρά ένας βιασμός ή φόνος, μπροστά στα μάτια παιδιών ιδιαίτερα.
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Εγώ από την άλλη θεώρησα εντελώς υποκριτικό αυτό το φιλί... και μεγάλες κότες τους παραγωγούς αυτού του σήριαλ!

Γιατί φιλί και όχι ερωτική σκηνή;;; δηλαδή σκηνές sex με ετερόφυλους γιατί βάζουν;;; και η εύκολη γκόμενα που κάθεται στον πρώτο τυχόντα είναι πρότυπο για τα παιδιά μας;;;
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Δεν ειναι αστειο Χρηστο.

Οσο για τους βιασμους και τους σκοτωμους αυτα τωρα πια γινονται μετα τις 22:00 - 23:00 και σου εχει και την επισυμανση πως η ταινια ειναι για ανω των 15.
Σε αυτο το σηριαλ δεν υπαρχει επισυμανση και ηταν στις 9:30 το βραδυ.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
HV said:
Δεν ειναι αστειο Χρηστο.

Οσο για τους βιασμους και τους σκοτωμους αυτα τωρα πια γινονται μετα τις 22:00 - 23:00 και σου εχει και την επισυμανση πως η ταινια ειναι για ανω των 15.
Σε αυτο το σηριαλ δεν υπαρχει επισυμανση και ηταν στις 9:30 το βραδυ.
11:45 ήταν. Όχι 9:30.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Αχ αυτη η ερ'μη η φυσις! Τι...παρα φυσιν βιασμους τραβαει. Και βγαινει ο καθε χλεχλες και διεκδικει τα 'ανθρωπινα δικαιωματα του". Δικαια, αλλα να τα ασκησει στο κρεββατι του και οχι δημοσιως και προπαγανδαστικα. Γιατι πλειστα οσα νεα παιδια θηλυκοτροπουν σαν...φιλεναδες, χωρις (ακομη) να ειναι ομο; Απλα γιατι νομιζουν οτι ετσι ειναι το σωστο αφου η τιβι των ομο ειναι η νταντα τους. Νομιζω πως τα κοριτσια ξερουν καλιτερα και τι...παραπονο εχουν! Να μη σου τυχει!
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Ανδρεα δεν πιστευω να εχεις παραπονο ε?
Για αλλη μια φορα το συγυρισαμε το θεματακι που ξεκινησες... :lol:

Ο Ηλιος καιει για μας τους GAY ρεεεεεεεεεεεεεε !!!
Ανωμαλαρες που πατε με γυναικες!

Ρουβας Παπακαλιατης σουσελ και ξερο ψωμι ρεεεεεεεεε !!! :lol:
 


Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
HV said:
Ναι αλλα περνανε αυτα τα προτυπα στα νεα παιδια.
Οταν βλεπουν την καθε αδερφη να εχει τηλεοπτικη σειρα.
Οταν βλεπουν πως κυκλοφορει με Ferrari.
Οταν βλεπουν πως οι γυναικες ασχετα με το αν ο τυπας ειναι αδερφη τον κυνηγανε.
Ζηλεύουμε, ζηλεύουμε ? :lol: :lol: :lol:

Και εσένα ποιός σου το είπε ότι είναι αδερφή ? και να'ναι δηλαδή εσένα τι σε νοιάζει, ο συγχωρεμένος και αγαπητός σου των Queen π.χ. δε αποτελούσε πρότυπο για τη νεολαία ? ή μήπως ποτέ δε προκάλεσε ?
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Αλλες εποχες τοτε φιλε μου. Η γεννια μας δεν επιρεαζοταν τοσο ευκολα οπως τα σημερινα παιδια. Μην συγκρινες ανομοιες καταστασεις.
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
NICK D. said:
HV said:
Ναι αλλα περνανε αυτα τα προτυπα στα νεα παιδια.
Οταν βλεπουν την καθε αδερφη να εχει τηλεοπτικη σειρα.
Οταν βλεπουν πως κυκλοφορει με Ferrari.
Οταν βλεπουν πως οι γυναικες ασχετα με το αν ο τυπας ειναι αδερφη τον κυνηγανε.
Ζηλεύουμε, ζηλεύουμε ? :lol: :lol: :lol:

Και εσένα ποιός σου το είπε ότι είναι αδερφή ? και να'ναι δηλαδή εσένα τι σε νοιάζει, ο συγχωρεμένος και αγαπητός σου των Queen π.χ. δε αποτελούσε πρότυπο για τη νεολαία ? ή μήπως ποτέ δε προκάλεσε ?
Aλλο αυτος... Δηλ επειδη το εστριβε το μουστακι τι παει να πει αυτο? Δεν το εστριβε σε δημοσια θεα... :p
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Η κάθε γενιά επηρεάζεται είτε θετικά είτε αρνητικά από τα πρότυπα της εποχής της. Θα μπορούσε να πει κάποιος ότι οι παλαιότερες που δεν είχαν εκείνο τον όγκο της πληροφορίας που έχουν οι σημερινές, θα μπορούσαν να είναι περισσότερο ευκολο-επηρέαστες.

Το τι θα γίνει κάποιος και το πως θα συμπεριφέρεται είναι αποτέλεσμα έτερων παραγόντων και φυσικά παιδείας.
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Kαλως τον Giotamike. Καλημερα ρε! Και χρονια πολλα.
Η διαφορα με τα παλια χρονια ηταν οτι ο ανδρας που εκανε σεξ με αλλο ανδρα ηταν ΛΟΥΣΤΗΣ!
Τωρα αυτο ονομαζετε GAY και εχει αποκτησει αλλη αιγλη...

Τα παλια χρονια ο ΛΟΥΣΤΗΣ = Ξυλο περιγελος βρωμιαρης ανωμαλος...
Τωρα GAY = Λεφτα διασημοτητα κυριος μαγκας...

Υπαρχει μεγαλη διαφορα... Παλια τους πεταγαμε πετρες και τωρα τους φιλαμε και τα ποδια αν χρειαστει (οσοι απο αυτους κατεχουν διευθηντικες και μεγαλες θεσεις στα media πολιτικη κτλ)
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Χρόνια Πολλά και σε εσένα.

Το θέμα μας είναι σχετικά με το φιλί και το πρόστιμο.

Η άποψή μου είναι ότι είναι υποκριτικό να τιμωρείται το κανάλι και να περνάνε συλλήβδην σκηνές βιασμών και φόνων που επηρεάζουν άμεσα το ψυχισμό των παιδιών και κάνουν αμεσότερο κακό.
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
:lol: :lol: :lol:
Απο λαθος ειχα την εντυπωση οτι σε λενε Ανδρεα βρε :lol:

Συμφωνω 100% μαζι σου και ποιο πανω το εγραψα και εγω...
Πιστευω οτι τωρα ποια ζουμε σε μια εποχη που ολα επιτρεπονται και ολα ειναι ελευθερα στο να τα δεις και να τα κανεις η οχι...

Απλα αυτα τα χρονια που ζουμε θελουν περισσοτερη δουλεια απο τους γονεις. Να κατσουν οι γονεις λοιπον και να συζηταν τα ΠΑΝΤΑ με τα παιδια τους ετσι ωστε να να τους εχουν εξηγησει τι ειναι καλο η οχι...
Το παιδι οταν μεγαλωσει θα σχηματισει και δικη του αποψη και θα επιλεξει τον δρομο του... Και στον εργασιακο και στον αισθηματικο τομεα της ζωης...

Το να πυροβολουμε τα καναλια δεν μου λεει τιποτα...
Σωστες συμβουλες... Εκει ειναι η επιτυχια !!!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Οι γονείς δεν μπορούν να εξηγήσουν τι είναι καλό και τι όχι. Δεν μπορούν να πουν "άνδρας+γυναίκα=σωστό", "άνδρας+άνδρας=λάθος", "γυναίκα+γυναίκα=λάθος"!!! Πού ζούμε;!!

Οι γονείς πρέπει να δίνουν ΑΡΧΕΣ! Και με το παράδειγμά τους, ακόμα καλύτερα. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ! Σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα!

Όλα τα άλλα είναι καταπατήσεις της ανθρώπινης ελευθερίας, της επιλογής, της έκφρασης. Η διαφορετικότητα είναι ανθρώπινο δικαίωμα.

Βέβαια εκεί που τελειώνει η ελευθερία του ενός, αρχίζει η ελευθερία κάποιου άλλου. Δεν είναι κανείς μόνος του στον πλανήτη...
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.041
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top