Το όνειρο (PPG)

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Sorry για το Off topic.
Έβαλα την ετήσια κατανάλωση μου (περίπου 7000kwh ημερήσιο & νυχτερινό) στο allazoreuma.gr και μου τα έβγαλε 80€ διαφορά στο έτος από τον φθηνότερο (protergia) σε σχέση με τη ΔΕΗ. Όλες οι επιλογές μέσα και στα δύο (πληρωμή στην ώρα της, αυτόματα, κλπ). Πως βγάζεις τόσο μεγάλη εσύ; Εργοστάσιο έχεις; o_O

150€ νερό; :o
Την πισίνα με τη βρύση τη γεμίζεις; :D
1 στρέμμα με κήπο έχω και το καλοκαίρι δεν περνάω τα 50€.
Μέση κατανάλωση 3500kwh το τετράμηνο. Πχ το προηγούμενο είχα 4100. Ψύξη θέρμανση είναι με ρευμα. Δε βάζω πχ πετρέλαιο το χειμώνα. Όσον αφορά το νερό έχει να κάνει με τι τιμολόγιση στον εκάστοτε δήμο. Πέρα ότι είναι πολύ πιο ακριβό το κυβικό σε σχέση με αθήνα, έχει μέσα και αποχέτευση και δημοτικά τέλη. Σαν κατανάλωση είμαι περίπου στα 35-40 κυβικά το τετράμηνο.

Φαντάσου το πάγιο στο νερό με μηδενική κατανάλωση στο μαγαζί μόνο καζανάκι, δε μετράει καν ένα κυβικό στο λογαριασμό είναι 23euro.
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Πάγιο νερού €23;;;;;;;;;:headbang:

WTF ρε φίλε, εδώ είναι €8 κι έχουμε νερό όταν βρέχει, αλλιώς παίρνουν μπρος οι μονάδες αφαλάτωσης - και τότε ακριβαίνει η τιμή/κυβικό, όχι το πάγιο!

ΟΚ, τα δημοτικά τέλη είναι ξεχωριστά, αλλά και πάλι, €23;;;;;;:o

Sorry για το off-topic.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πάγιο νερού €23;;;;;;;;;:headbang:

WTF ρε φίλε, εδώ είναι €8 κι έχουμε νερό όταν βρέχει, αλλιώς παίρνουν μπρος οι μονάδες αφαλάτωσης - και τότε ακριβαίνει η τιμή/κυβικό, όχι το πάγιο!

ΟΚ, τα δημοτικά τέλη είναι ξεχωριστά, αλλά και πάλι, €23;;;;;;:o

Sorry για το off-topic.
Αύριο που θα πάω μαγαζί (εκεί κρατάω τα πάντα) θα τσεκάρω να δω την τιμή στο κυβικό.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Δώσε μου στοιχεία να σου ανοίξω λογαριασμό στην Εθνική για donate :p:roflmao:

24/7 το έχεις να παίζει ταινίες καλέ?
530 είπες καίει στην ταινία..πόσες βλέπεις την μέρα?
στο ρελαντί πόσο καίει?
80-120 watt?
Άντε με έπεισες. Πάει το zidoo. Όπως ήρθε έφυγε
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Pc και μόνο, δεν υπάρχει γυρισμός. Καλό το media player αλλά για να φτάσει την εικόνα με madvr θέλει πολύ.
ε μα...ήσουν από τα τελευταία άτομα που περίμενα να ακούσω ότι θα παίξει με media player:confused:

έχω κάνει και εγώ 2 απόπειρες
δεν κατόρθωσαν να μείνουν στο ρεύμα μέχρι να πάω για ύπνο:D


Aν θέλεις οικονομία δοκίμασε να φτιάξεις ένα άλλο pc έστω με μια 570 και κανέναν i5 F ;)
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
ε μα...ήσουν από τα τελευταία άτομα που περίμενα να ακούσω ότι θα παίξει με media player:confused:

έχω κάνει και εγώ 2 απόπειρες
δεν κατόρθωσαν να μείνουν στο ρεύμα μέχρι να πάω για ύπνο:D


Aν θέλεις οικονομία δοκίμασε να φτιάξεις ένα άλλο pc έστω με μια 570 και κανέναν i5 F ;)
Είδες κάτι σε έκανε και σένα να δοκιμάσεις. Ε το έκανα και τέλος.

Τι είπες 570?? Εγώ amd? Πιο καλά το zidoo :D

Είμαι πρασινομπλέ εγώ. Περιμένω να παραγγείλω μια 2070 super.

Ο 8700 τη κάνει τι δουλειά του.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Είδες κάτι σε έκανε και σένα να δοκιμάσεις. Ε το έκανα και τέλος.

Τι είπες 570?? Εγώ amd? Πιο καλά το zidoo :D

Είμαι πρασινομπλέ εγώ. Περιμένω να παραγγείλω μια 2070 super.

Ο 8700 τη κάνει τι δουλειά του.
εγώ τα δοκίμασα για να έχω υποτίθεται μαζεμένα τα gaming set από το pc για να μην σκοντάφτει ο ασβός (γιατί εκεί που βρίσκεται το pc φόρα παρτίδα ακόμα και το μάτι από το ασύρματο σετ το έβγαζε...και έπρεπε να τραβήξω από πίσω καλώδιο usb που να έρχεται σε άλλο ύψος για να βάλω το μάτι...και τρέχα γύρευε)
και με το που πέφτει για ύπνο να τα απλώνω:)

στην κατηγορία τιμής της 570 η nvidia πάει βόλτα για τσάι...;)

είπαμε να κατέβουμε σε κατανάλωση....εσύ όσο πας χτυπάς υποσταθμό:p:D
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
εγώ τα δοκίμασα για να έχω υποτίθεται μαζεμένα τα gaming set από το pc για να μην σκοντάφτει ο ασβός (γιατί εκεί που βρίσκεται το pc φόρα παρτίδα ακόμα και το μάτι από το ασύρματο σετ το έβγαζε...και έπρεπε να τραβήξω από πίσω καλώδιο usb που να έρχεται σε άλλο ύψος για να βάλω το μάτι...και τρέχα γύρευε)
και με το που πέφτει για ύπνο να τα απλώνω:)

στην κατηγορία τιμής της 570 η nvidia πάει βόλτα για τσάι...;)

είπαμε να κατέβουμε σε κατανάλωση....εσύ όσο πας χτυπάς υποσταθμό:p:D
Εμένα για κάποιο περίεργο λόγο ενώ μπορεί να φέρει το σπίτι τα πάνω κάτω τα ηλεκτρονικά τα προσέχει. Από τις κονσόλες του μέχρι τα ηχεία τα πάντα.

είπαμε να κατέβουμε πολύ με ένα media player. Το να πάω από τα 500-600 σε 150 λιγότερα δε λέει και κάτι, οπότε εγκαταλείπω το project εξοικονόμηση ενέργειας.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Εμένα για κάποιο περίεργο λόγο ενώ μπορεί να φέρει το σπίτι τα πάνω κάτω τα ηλεκτρονικά τα προσέχει. Από τις κονσόλες του μέχρι τα ηχεία τα πάντα.
o δικός μου είναι 15 μηνών καλέ!:p
μόνο το sub χαιδεύει...και αυτό μάλλον γιατί δοκίμασε και δεν του βγήκε η καταστροφή:lolsign:
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
o δικός μου είναι 15 μηνών καλέ!:p
μόνο το sub χαιδεύει...και αυτό μάλλον γιατί δοκίμασε και δεν του βγήκε η καταστροφή:lolsign:
εμένα 15 που περπατούσε στο περίπου κατά λάθος είχε πιαστεί από το ηχείο κολόνα και το έφερε κάτω. όταν άρχισε να καταλαβαίνει τα αγαπάει όλα αυτά. στα 5.5 τώρα έχει μάθει πλέον και τα δουλεύει, και γυρνάει από ηχείο σε ηχείο να μου πει πιο παίζει όταν βλέπουμε ταινίες.
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.880
o δικός μου είναι 15 μηνών καλέ!:p
μόνο το sub χαιδεύει...και αυτό μάλλον γιατί δοκίμασε και δεν του βγήκε η καταστροφή:lolsign:
Μάθε το παιδί να δουλεύει...δώσ' του ένα κατσαβίδι. :angel::roflmao:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Μάθε το παιδί να δουλεύει...δώσ' του ένα κατσαβίδι. :angel::roflmao:
άσε μας βρε τσίπη...
του έχω πάρει μπασκέτα εδώ και 2 μήνες...
θα του κλείσω συμβόλαιο α λα Αντετοκούνμπο...και θα γ@μηθώ στις χαιενδιές σε 20 χρόνια:p:roflmao::lol:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.569
έχω κάνει και εγώ 2 απόπειρες
δεν κατόρθωσαν να μείνουν στο ρεύμα μέχρι να πάω για ύπνο:D
Δηλαδή;
Τόσο καλύτερη εικόνα βγάζεις από πισι;
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.844
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top