Το home cinema του Argi

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.416


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.416
Η υπόγα του argi σπίτι;
ως τετραγωνικά και χώρο το θέτω...καλέ
κλειστού τύπου καταστάσεις
δηλ ένα τέτοιο ηχείο είναι κατασκευασμένο και ικανό για να φορτίζει άλλους χώρους
σε υπόγες με χαμηλά ταβάνια κλπ τι από αυτά που μπορεί, θα σου προσφέρει τελικά?
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
ως τετραγωνικά και χώρο το θέτω...καλέ
κλειστού τύπου καταστάσεις
δηλ ένα τέτοιο ηχείο είναι κατασκευασμένο και ικανό για να φορτίζει άλλους χώρους
σε υπόγες με χαμηλά ταβάνια κλπ τι από αυτά που μπορεί, θα σου προσφέρει τελικά?
Ε και, άλλοι καψαλίζουν τουϊτερ σε home cinema αυτό το βρίσκεις σωστό,τουλάχιστον τα P.A κατάληλα για τέτοιες καταστάσεις.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.416
Ε και, άλλοι καψαλίζουν τουϊτερ σε home cinema αυτό το βρίσκεις σωστό,τουλάχιστον τα P.A κατάληλα για τέτοιες καταστάσεις.
καλά ρε...μη βαρά!:p:roflmao:
[DOUBLEPOST=1535919965][/DOUBLEPOST]
κοιτα .επαιζα σε 30 τμ.....μπορω να τα κανω 60.+...
.οκ δεν εχω ψηλο ταβανι.....2,8
αλλα τα τετραγωνικα της γιαφκας δεν τα λες και λιγα........
και σε πόση απόσταση θα τα έβαζες χωρίς να σου μελανιάσουν οι λοβοί?:laugh:
 





Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Περιμένουμε επανίδρυση της κατάστασης στο Υπόγειο!

Ένας κατ εξοχήν Γνώστης της τέχνης ... Klipsch επιβάλλεται να έχει τα πρότυπα, ώστε περνώντας από εκεί ο κάθε δύσπιστος, να καθηλώνεται. Για δε εμάς τους υπόλοιπους να απολαμβάνουμε - εξελισσόμαστε.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.351
Reaction score
125.298
εχει γινει κατι απο νεπαλ, και ετσι θα παραμεινει
Μπορούν να βολευτούν άψογα μικρού μεγέθους δορυφόροι γύρω γύρω (το 8" ομοαξονικό πρισόνους είναι σχεδόν όσο το μεγάφωνο) και με σαμπ στις πάνω γωνίες που δε θα φαίνονται καθόλου, θα είσαι πλήρης, χωρίς να αλλάξει η εμφάνιση του χώρου στο παραμικρό. ;)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
..........τωρα ξεσαβουριαζα τον διπλα χωρο....και βρηκα τις ανωμαλιες που εκανα.....
ντροπη δεν υπαρχει........το συστημα στα χαρτια (ολο και το ρουμ τριτμεντ) ξεπερναγε τις 72 χλ
τα καλωδια μονο (καταλογο) οχι τι πληρωνα ( ο τρελλος)
ξεπερνουσαν τις 32 χλ....
βεβαια μιλαμε για 16 ιντερκονεκτ μονο μεσα εξω το οντισι......τελικη μορφη .
....πηγη οπο91 κουμπωμενο στο
οντισι.και απο εκει τελικο,.,,,,
προβολι ο μπενκ (δεν θυμαμαι μοντελο)
σαμπακια 2 18ιντσα ηλεκτροβοις , 4 κλιπς thx ενα svs..
.ηχεια rf7II rc64II rs 62 rs 52...
.και ναι εκει στο 05 ειχα φτασει μια ανασα να σκορπισω τον ροτελ 1090 1095 και ολα τα ηχεια και να παω σε genelec.....αλλα δεν πηγα το ουφο με σκουφο..........δεν θα ειχα αλλαξει 5 φορες ηχεια μεχρι το 10.....
Οταν ερθει η ωρα θα παω σε μεγαλυτερο χωρο διπλα....χτιστο....οχι 2πλη γυψοσανιδα........και περιπου οτι ειπε ο αφτιας........μια για παντα.........
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.351
Reaction score
125.298
να παω σε genelec
Σοφή επιλογή.
Τσιμπημένες τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά αξίζουν και την τελευταία δεκάρα...

Προφανώς τα πρισόνους είναι κλανιές μπροστά στα οκτάρια τζένελεκ, αλλά είναι και πολλές φορές φτηνότερα ..

Οπότε, αναλόγως μπάτζετ, παίζεις με τα διαθέσιμα σενάρια από τις 7 κορυφαίες μάρκες στουντιακών μικρού μεγέθους μόνιτορ (τζένελεκ, τζιμπιέλ, έιτισί, Άνταμ, Νιούμαν, νταϊναόντιο, φοκάλ), με τα σαμπάκια τους, και τελειώνει αισίως το παραμύθι φορέβερ.. ;)

Γουίζντομ και γκεϊθαιν, είναι για πολλά πολλά λεφτά καταστάσεις, δε ξέρω αν έχει λογική, πάντως δεν είναι πεταμένα λεφτά σε καμία περίπτωση.. :)
 




susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.104
Αμα ξεστήσω απο δω πού είμαι δύσκολο να βρώ dedicated στην Αθήνα να ξανάστήσω, οπότε στα φέρνω κατευθείαν Στην υπογα και απο amateur σε κάνω professional:D
Φτιάξε Μόνο τα τσιμέντομπλοκια εσύ για να κουνηθουν και τα'ντερα:p
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.104
Το φαντάζομαι...... :thumbsup:γι'αυτό τα πούλησες όλα, λόγο πόνου στα αυτιά εεε?:whistling: Αυτό εχω πάθει εγω εδώ, κλαιγωμουνα στην Αθήνα ότι δεν μπορώ να παίξω εντάσεις λόγο πολυκατοικίας και τώρα απο της πολλές και συνεχόμενες εντάσεις εχω πόνο στα αυτιά, βουίζουν και ο δυνατός ήχος με ενοχλεί>:(
125db με μετρήσει απο ντεσιμπελομετρο ακριβείας και το volume στο -17 παίζανε στο ρελαντί
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.396
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top