Το pc βαριέται..

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
ηχειάκι...εχεις βάλει στη μητρική? να ακούσουμε κανένα μπιπ κόουντ?
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.150
Reaction score
18.981
Πιστεύω πως το τροφοδοτικό ψόφησε.
Μακάρι να είναι αυτό..
Παρακαλάω να είναι αυτό..8-)
Αν όμως είναι αυτό γιατί όταν εκκινήσει δεν δημιουργεί θέματα ούτε καν όταν το ζορίζω? :thumbsdown:
Για αυτό μπήκα και ρώτησα αλλιώς θα έκανα παραγγελία αμέσως.. :idk:
Μόνο στο start δηλαδή? :whistling:
ηχειάκι...εχεις βάλει στη μητρική? να ακούσουμε κανένα μπιπ κόουντ?
Νο
 
Last edited:




Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.552
Reaction score
30.802
Κι εγώ αντιμετώπισα κάτι αντίστοιχο με το πισι του μικρού προχθες (δεν αναγνώριζε λειτουργικό του δίσκου) με τα πολλά μπες στο bios, ειχα ξεχαστει να βαλει μια 750 μήπως και ηταν θεμα γραφικών, δεν ειχε το πισι (hp 600 g2) 6πινη, έπαιζε μεν στο bios, στο μηνυμα μπουταρισματος μου λέει να βαλω τροφοδοσια, την αλλαζω με μια 1050 που δεν θελει, με κλειστό μεν το πισι αλλά δίχως να βγάλω το καλώδιο τοτ τροφοδοτικού, κι έκτοτε το κουμπί εναυσης (κοινό με του reset) ανάβει στιγμιαία και δεν ξεκινάει το πισι. Ρεύμα βλέπω στο λεντ της μητρικής πάντως. Τροφοδοτικό;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Δοκιμή=τεχνικός ή αγορά..
Δεν έχω τίποτα να δοκιμάσω.. :fuckyou:
Στη θκιάμ περίπτωση πριν κάποιους μήνες πήγα αγόρασα ένα και ευτυχώς αυτός ήταν ο ύποπτος.
Το αγόρασα με τη λογική πως αν δεν έφταιγε το psu, θα είχα εντέλει το πρώτο εξάρτημα στο να στήσω ένα καινούριο pc.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
Κι εγώ αντιμετώπισα κάτι αντίστοιχο με το πισι του μικρού προχθες (δεν αναγνώριζε λειτουργικό του δίσκου) με τα πολλά μπες στο bios, ειχα ξεχαστει να βαλει μια 750 μήπως και ηταν θεμα γραφικών, δεν ειχε το πισι (hp 600 g2) 6πινη, έπαιζε μεν στο bios, στο μηνυμα μπουταρισματος μου λέει να βαλω τροφοδοσια, την αλλαζω με μια 1050 που δεν θελει, με κλειστό μεν το πισι αλλά δίχως να βγάλω το καλώδιο τοτ τροφοδοτικού, κι έκτοτε το κουμπί εναυσης (κοινό με του reset) ανάβει στιγμιαία και δεν ξεκινάει το πισι. Ρεύμα βλέπω στο λεντ της μητρικής πάντως. Τροφοδοτικό;
ανοίξτε νέο νήμα κύριε :p
 


gid

Μηνύματα
7.414
Reaction score
8.654
Αν δεν έχεις κάποιον να σου δανείσει ένα τροφοδοτικό, τότε, αν έχεις πολύμετρο, μπορείς να μετρήσεις τάσεις με τη βοήθεια κάποιου youtube video... Ώστε να το επιβεβαιώσεις περισσότερο...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.150
Reaction score
18.981
βρες ένα...χρειάζεται να δούμε αν αντιδρά η μητρική
Η κατάσταση τελικά βρωμαει και έχει ψάξιμο που μάλλον δεν μπορω να κάνω..
Ούτε πολύ μέτρο έχω ούτε έχω χρησιμοποιήσει ποτέ..:(
Θα το κάνω πάσα σε τεχνικό αύριο κι ότι προκύψει.. :whistling:
Είχα ένα φίλο τεχνικό που μου έλυνε τα χέρια σε τέτοια θέματα αλλά πάει, έφυγε στο Αμερικα αυτός..
Τώρα πάμε στην τύχη..(όπου πέσω..:thumbsdown:).
Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά..
Δυστυχώς ο ασθενής μάλλον είναι για εντατική..:cry:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.150
Reaction score
18.981
Το θέμα είναι πως πριν έδειχνε κάποια σημάδια ζωής με επιμονή, τώρα μετά τις επεμβάσεις μου τέλος.. :biggrin:
Ελπίζω να μην το εστειλα για τσάι..:fuckyou:
Το γαμωauto correct έγραψε στην αρχή ´´στειλατέ´´ ότι νάναι, θα μας βάλει να παρεξηγηθούμε κιόλας.. :cry:
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Αν κατάλαβα καλά κλείνεις το διακόπτη πίσω από το τροφοδοτικό; Μην το κάνεις. Να τον έχεις πάντα ανοιχτό.
Τώρα, αν πατάς το κουμπί και ο υπολογιστής δεν ανοίγει ή κάνει να ανοίξει και ψοφάει, είχα το ίδιο πρόβλημα για χρόνια. Τροφοδοτικό ήταν. Το επιβεβαίωσα όταν κάηκε το Δεκέμβριο από πτώση ασφάλειας στο σπίτι (άλλος την έκανε, μη ρωτάτε). Μόλις άλλαξα, PSU, όλα καλά.
Τέλος, δοκίμασε καμιά 20αρια φορές με το κουμπί και μάλλον θα πάρει μπρος.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.150
Reaction score
18.981
Αν κατάλαβα καλά κλείνεις το διακόπτη πίσω από το τροφοδοτικό; Μην το κάνεις. Να τον έχεις πάντα ανοιχτό.
Τώρα, αν πατάς το κουμπί και ο υπολογιστής δεν ανοίγει ή κάνει να ανοίξει και ψοφάει, είχα το ίδιο πρόβλημα για χρόνια. Τροφοδοτικό ήταν. Το επιβεβαίωσα όταν κάηκε το Δεκέμβριο από πτώση ασφάλειας στο σπίτι (άλλος την έκανε, μη ρωτάτε). Μόλις άλλαξα, PSU, όλα καλά.
Τέλος, δοκίμασε καμιά 20αρια φορές με το κουμπί και μάλλον θα πάρει μπρος.
Αυτό γινόταν μέχρι τώρα (επαναλήψεις μέχρι να πάρει) αλλά τώρα ψόφησε.. :laugh:
Το κουμπί το έκλεινα γιατί νόμιζα πως είχα διαρροή (λάθος μου τελικά).
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.150
Reaction score
18.981
Αυτό γινόταν μέχρι τώρα (επαναλήψεις μέχρι να πάρει) αλλά τώρα ψόφησε.. :laugh:
Το κουμπί το έκλεινα γιατί νόμιζα πως είχα διαρροή (λάθος μου τελικά).
Πήρε ρεύμα μετά από πολλές προσπάθειες αλλά χωρίς να ξεκινήσει (κόλλησε πάλι με ανεμιστήρες και όλα τα λαμπάκια φουλ αλλά χωρίς εκκίνηση).
Τουλαχιστον δεν ψόφησε τελείως είμαστε εκεί που είμασταν το πρωι..:tongue:

:party:
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.521
Reaction score
5.706
Πήρε ρεύμα μετά από πολλές προσπάθειες αλλά χωρίς να ξεκινήσει (κόλλησε πάλι με ανεμιστήρες και όλα τα λαμπάκια φουλ αλλά χωρίς εκκίνηση).
Τουλαχιστον δεν ψόφησε τελείως είμαστε εκεί που είμασταν το πρωι..:tongue:

:party:
Αν είσαι στα Βόρεια της αττικής έλα μια βόλτα από εδώ ;)
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.150
Reaction score
18.981
Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά...
Ειμαι Πειραια, θα πάω στον πιο κοντινομ´ για ευκολία και τέλος..
Μέλος με βοήθησε και δια τηλεφώνου και τον ευχαριστώ πολύ..
Είστε μεν παλιόπαιδα κατά διαστήματα, αλλά αν χρειαστεί κάποιος βοήθεια.. :rolleyes:

Υποκλίνομαι.. :hi:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.186
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top