Το thread του abcd

Να φύγει το αραχνίδι απ' την υπογραφή μου;


  • Total voters
    20
Status
Not open for further replies.







Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Υπάρχει κάποιος που δεν βλέπει τις 2 να περιστρέφονται δεξιόστροφα και την τρίτη αντίθετα; :)
 



Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Όχι, το μάτι αποφασίζει αμέσως. Αν εστιάσει πόδι που πάει δεξιά όσο και να κοιτάς το χέρι η απόφαση έχει βγει. Είναι τα πρώτα χιλιοστά του δευτερολέπτου τα κρίσιμα για το τι θα δείς.
Κοίτα αλλού για να διαγράψει το μπάφερ από την μνήμη και κοίτα κατευθείαν χέρι.
Το είχα δει παλιότερα μαζί και την εξήγηση για αυτό απαντάω αμέσως, στην αρχή και εγώ έτσι τα έβλεπα αλλά με λίγη προσπάθεια βλέπεις ότι θέλεις.
Ένας Ιάπωνας νομίζω το έφτιαξε
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377
- όπως το πρωτοείπε ο Zizik είναι , αλλά προσπαθώ να εστιάσω στην κεντρική να δώ πως θα μου φανούν οι άλλες δύο . . . θα το κάνω και καμιά φορά που θα είμαι ντίρλα . . . εάν κατορθώσω να σταθεροποιήσω την εικόνα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
νομίζω πως η απόφαση έχει βγει...
υπάρχει εδώ μέσα κανένας που να εστιάζει σε χεράκια και χαζομάρες?:whistling::roflmao:
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.302
Reaction score
7.781
Και οι 3 φιγουρες κανουν ακριβως την ιδια κινηση, η οποια μπορει να ερμηνευτεί και ως αριστεροστροφη και ως δεξιοστροφη, γιατι λογω της έλλειψης χαρακτηριστικων δεν μπορούμε να ειμαστε σιγουροι τι είναι εμπρος και τι πισω από τον κορμο κατά την περιστροφή.
Οι χρωματιστες γραμμες και τα ματια στις δυο ακρινές είναι αυτές που λυνουν αυτό το πρόβλημα και μας δειχνουν ποια είναι η κατευθυνση, αλλα για τη μεσαια δεν μπορούμε να πουμε.
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377
Και οι 3 φιγουρες κανουν ακριβως την ιδια κινηση, η οποια μπορει να ερμηνευτεί και ως αριστεροστροφη και ως δεξιοστροφη, γιατι λογω της έλλειψης χαρακτηριστικων δεν μπορούμε να ειμαστε σιγουροι τι είναι εμπρος και τι πισω από τον κορμο κατά την περιστροφή.
Οι χρωματιστες γραμμες και τα ματια στις δυο ακρινές είναι αυτές που λυνουν αυτό το πρόβλημα και μας δειχνουν ποια είναι η κατευθυνση, αλλα για τη μεσαια δεν μπορούμε να πουμε.
- εαν εστιάσεις στα μάτια οι δυο ακριανές γυρνούν αντίθετα μεταξύ τους , με την φορά του ρολογιού η πρώτη και αντίθετα η τρίτη
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.302
Reaction score
7.781
- εαν εστιάσεις στα μάτια οι δυο ακριανές γυρνούν αντίθετα μεταξύ τους , με την φορά του ρολογιού η πρώτη και αντίθετα η τρίτη
Αυτό λεω κι εγω.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377
Αυτό λεω κι εγω.
- με το : Και οι 3 φιγουρες κανουν ακριβως την ιδια κινηση, η οποια μπορει να ερμηνευτεί και ως αριστεροστροφη και ως δεξιοστροφη . . . φαίνεται να λές πως όλες πάνε κατά την ίδια φορά , ενώ εγώ λέω πως τουλάχιστον οι ακριανές στρέφονται ανάποδα μεταξύ τους , και συγκεκριμένα η πρώτη δεξιόστροφα ενώ η τρίτη αριστερόστροφα
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.302
Reaction score
7.781
- με το : Και οι 3 φιγουρες κανουν ακριβως την ιδια κινηση, η οποια μπορει να ερμηνευτεί και ως αριστεροστροφη και ως δεξιοστροφη . . . φαίνεται να λές πως όλες πάνε κατά την ίδια φορά , ενώ εγώ λέω πως τουλάχιστον οι ακριανές στρέφονται ανάποδα μεταξύ τους , και συγκεκριμένα η πρώτη δεξιόστροφα ενώ η τρίτη αριστερόστροφα
Πες πως είμαι ο Buhtia :o και διαβασε πιο προσεκτικα τι εχω γραψει ;).
Αν αφαιρέσεις τις γραμμες, οι μαυρες φιγουρες κανουν ακριβως την ιδια κινηση.
Παρατηρησε ότι το απλωμενο ποδι πχ, πηγαινει ταυτόχρονα δεξια και στις τρεις εικονες.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377
- ναι αλλά τα μάτια δες , εκεί φαίνεται η περιστροφή

- ως προς τα πόδια , η πρώτη πατάει στο αριστερό και η τρίτη στο δεξί
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.378
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top