Το Xbox 2 Στα Ράφια...μέχρι το τέλος του χρόνου!

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Μια είδηση που διέρευσε από την Electronic Arts είναι ότι η επόμενη έκδοση του BurnOut και Need For Speed Underground θα κυκλοφορήσει και για .....XBOX 2! αφήνοντας έτσι να εννοηθεί ότι μέσα σε αυτή την χρονιά (γύρω στο 4ο τρίμηνο περίπου) θα βγει στην αγορά και το XBOX 2.

Για περισσότερες πληροφορίες :

Xbox 2 to come late this year
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Θα περιμένω με αγωνία την απάντηση της SONY με το BlueRay PS3, που ακούγεται ότι θα παρουσιαστεί το Q2 του 2006

Και βεβαίως να δούμε και τιμές!!! :wink:
 


Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Και βεβαίως να δούμε και τιμές!!!
Ως συνήθως στα ήψη στην αρχή και μετά....στον πάτο :!: :!: :!: :!:


Και βεβαίως να δούμε ποια νέα τεχνική κλειδώματος θα εφεύρουν αυτή την φορά για να μας κάνουν την ζωή πιο δύσκολη :mrgreen:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Με το Halo2 έγινε πανικός......


Πάντως ο Bill Gates σε πρόσφατη συνέντευξή του, σε ερώτηση για το πότε θα βγει το Xbox2 απάντησε αυτό:"..............." :wink:

Εξακολουθώ να προτιμώ πάντως το PS2 (& PS3 όταν με το καλό βγει!!)
Και σε καμία περίπτωση (....Χρήστο) τον υπολογιστή.


Έχω τρέλα με το GranTurismo (περιμένω πως και πως το 4 που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες, αμήν και πότε) που είναι το ΚΟΡΥΦΑΙΟ driving simulator EVER (και σε σχέση μ΅ε ΟΛΕΣ τις παιχνιδομηχανές/υπολογιστές)

Και όπως έλεγαν παλιά σε διαφήμιση απορυπαντικού.....
"κι αν ποτέ το άλλαζα, πάλι το ίδιο θα έπαιρνα!!!!" :roll: :D 8)
 


Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Έχω τρέλα με το GranTurismo (περιμένω πως και πως το 4 που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες, αμήν και πότε) που είναι το ΚΟΡΥΦΑΙΟ driving simulator EVER (και σε σχέση μ΅ε ΟΛΕΣ τις παιχνιδομηχανές/υπολογιστές)
Συννονόματε συμφωνό μαζί σου και επαυξάνω.Θα αγόραζα το PS2 μόνο και μόνο για το Grand Turismo αλλά από κει και πέρα το XBOX σαν γενικό σύνολο (ποιότητα παιχνιδιών, δυνατότητες, ανοικτή πλέον...αρχιτεκτονική!) είναι κλάσης ανώτερο.Ακόμη και στο "σπάσιμο" είναι πλέον πιο εύκολο :)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Oι προδιαγραφές δεν σημαίνουν από μόνες τους τίποτα!!
Το Xbox την "πάτησε" γιατί όταν βγήκε στην αγορά βρήκε το PS2 με μια πολύ μεγάλη λίστα παιχνιδιών......................

Και από την άλλη.....
ΕΓΩ δεν έχω χρόνο για παιχνίδια.
Οπότε τα δύο που παίζω (όποτε.......) μου είναι αρκετά.
Και Gran Turismo & LARA βρίσκω μόνο στο PS2..............


Εγώ!!! said:
Και σε καμία περίπτωση (....Χρήστο) τον υπολογιστή.

Σπύρο, σόρυ για πριν.
Έγραψα Χρήστο εκ παραδρομής!!! :roll: :roll: :roll:
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Oι προδιαγραφές δεν σημαίνουν από μόνες τους τίποτα!!
Θα διαφωνήσω.Και αυτό διότι δίνουν στην παιχνιδομηχανή περισσότερες A/V δυνατότητες και διασυνδέσεις (κάρτα δικτύου, σκληρός δίσκος,NVIDIA Graphics chip με HDTV υποστήριξη).Και επειδή στην συγκεκριμένη παιχνιδομηχανή τις εκμεταλλεύτηκαν διότι είχε πολλά κοινά με τα PC και γρήγορα εμφανίστηκαν πολλές εφαρμογές...
Παιχνίδια δεν παίζω ούτε εγώ (απλά έχω την μανία να τα κατεβάζω από το internet να τους ρίχνω μια ματιά - από περιέργεια - και να τα μοιράζω στα ανίψια μου!) αλλά μου έχει λύσει τα χέρια στην θέαση DivX ταινιών που κατέβαζα από το net με την χρήση του Xbox Media Center και όχι μόνο! Εμένα προσωπικά με έχει βολέψει διότι του έχω "πιει το αίμα" σε όλες τις άλλες δυνατότητες πλην των παιχνιδιών (με τόσες ταινίες που έχω δει απορώ ακόμη πως δουλεύει το drive του!!!!).

Σίγουρα δεν έχει πολλούς τίτλους παιχνιδιών....αλλά αυτό τουλάχιστον εμένα δεν με απασχολεί....
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Γιάννη, παιχνιδομηχανή σημαίνει αυτό ακριβώς που λέει ο τίτλος της.
Μηχάνημα που σχεδιάστηκε για να παίζει κανείς παιχνίδια.
Γιαυτό και το Xbox ΠΟΤΕ δεν απείλησε σοβαρά το PS2 αφού το 2ο είχε πολύ περισσότερους τίτλους.....
Μην ξεχνάς πως οι παιχνιδομηχανές απευθύνονται κυρίως σε παιδιά (αυτά άλλωστε ψωνίζουν και τους τίτλους παιχνιδιών...) στα οποία αν μιλήσεις για DviX κ.ο.κ. μάλλον δεν θα καταλάβουν τι τους λες!!!

Χώρια που το Χbox είχε το σπαστικό χαρακτηριστικό να σε υποχρεώνει πχ να αγοράσεις έξτρα πακέτο αξεσουάρ για να βλέπεις ταινίες πράγμα που το PS2 το έκανε κατ' ευθείαν. :?


Τσάμπα βέβαια που το κουβεντιάζουμε αφού σε λίγο καιρό θα βγουν νέα μηχανήματα με μάλλον εκπληκτικές δυνατότητες! :roll: :wink:
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Η επιμονή μου στο θέμα του XBOX είναι τόσο μεγάλη (δεν έχω καμιά συγγένεια με τον Βασιλάκη!) διότι μόνο διδακτορικό δεν πήρα στο συγκεκριμένο μηχανάκι.Το έχω ψάξει τόσο εξονυχιστικά διότι με τράβηξε στην αρχή η τεχνολογία που κουβαλούσε και οι περιέργεια αν μπορεί να "σπάσει" (περί τα 5GB κοσμούν την software συλλογή με utils,progs,bios,HOW-TO - όχι παιχνίδια! για XBOX)Αν το σπάσεις (που έτσι και αλλιώς αυτό θα γίνει κάποια στιγμή διότι η αγορά γνήσιων παιχνιδιών είναι ασύμφορη όποια παιχνιδομηχανή και να έχεις) το πρόβλημα θέασης DVD στο XBOX παρακάμπτεται με την χρήση άλλου προγράμματος αναπαραγωγής DVD χωρίς την απαραίτητη αγορά remote control (αν και τελικά έίναι τόσο χρήσιμο και κοστίζει όσο του PS2!!!!) .Πάντος στο εξωτερικό που μέσα από τα forum που (συμμετείχα ενεργά) είχαν άλλη άποψη και γνώση(ακόμη και μικρά παιδιά).Σίγουρα έχεις δίκιο το XBOX δεν νίκησε το PS2 σαν παιχνιδομηχανή ΑΛΛΑ δεν σταμάτησε ΜΟΝΟ εκεί.ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ παραπέρα και σε αυτό το βοήθησε η τεχνολογική υπεροχή του που του προσδίναν περισσότερες δυνατότητες σε σχέση με οποιαδήποτε παιχνιδομηχανή κυκλοφορεί μέχρι τώρα.(και ότι έχει PC hardware που συνεπάγεται ευκολία κατασκευής software). Με όλα αυτά που γράφω δεν θέλω να σου αλλάξω την γνώμη ούτε εσένα αλλά και κανενός άλλου.Απλώς επειδή (λόγω επαγγέλματος) δεν σταμάτησα στα παιχνίδια και δεν το είδα μόνο σαν παιχνιδομηχανή αλλά το εξερεύνησα περισσότερο και είδα ότι τα λεφτά μου δεν πήγαν χαμένα και ότι το μηχανάκι αξίζει για αυτά που προσφέρει.
Έτσι θεωρώ (σε όλα τα πράγματα έχω αύτη την γνώμη) ότι ο καθένας έχει την άποψή του και απλώς ακούει ερευνά και αποφασίζει για αυτό που τελικά αυτόν ενδιαφέρει.Τα ίδια θα λέμε και αύριο - μεθαύριο όταν θα κυκλοφορήσουν οι απόγονοί τους (XBOX 2 & PS3) και πάλι καθένας θα υποστηρίζει τα δικά του .


Και στο φινάλε και εμείς τι είμαστε ;;;; ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ :) :) :) :) :wink:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Johnny...........
Σίγουρα το Xbox έχει καλύτερες προδιαγραφές από το PS2.
Κανείς δεν είχε αμφιβολία γι αυτό.
Και όλοι όταν άκουσαν για τις προδιαγραφές θεώρησαν ότι θα "έλιωνε" το PS2 στην αγορά!!
Το ίδιο πίστεψαν και τα αφεντικά της Microsoft
Κατέβασαν στην αγορά έναν αστακό (ως προς τις προδιαγραφές) και θεώρησαν δεδομένη την νίκη τους.
Και η λέξη "δεδομένη" ήταν που τους έκανε να φάνε τα μούτρα τους.

Κάθε συσκευή πρέπει να αντιμετωπίζεται με το τι μπορεί να κάνει από αυτά που υπόσχεται. Και πάνω από όλα τα εκπληρώνει τις επιθυμίες του πελάτη.
Άρα έχεις δίκιο που λες αυτά που αναφέρεις πιο πάνω (τα οποία και σωστά είναι και απολύτως δικαιολογημένα)
Αν κρίνω όμως το Xbox σαν παιχνιδομηχανή, τουλάχιστον για τον πρώτο 1,5+ χρόνο ήταν λάθος εκεί που δεν έπρεπε να είναι.......στην ποικιλία παιχνιδιών.
Μια παιχνιδομηχανή πρέπει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ να σου δίνει την δυνατότητα επιλογής ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.
Έτσι η Microsoft έχασε το τρένο, και η SONY εξακολουθεί να έχει το πάνω χέρι.........



Γιάννη, είμαι απλός χρήστης (και κανένα όφελος δεν έχω στο αν το χρήμα από την τσέπη μου πάει στην Microsoft ή στην SONY....... :roll: )
Όπως έγραψα και πιο πάνω το PS2 το αγόρασα για 2 ΜΟΝΟ τίτλους.
Δεν προλαβαίνω να παίξω (και αυτές τις πολύ λίγες φορές θέλω να παίξω ό,τι με ικανοποιεί περισσότερο)
Επομένως ούτε το έχω τσιπάρει (για να παίζει αντιγραφής)

Όποιος θέλει να αγοράσει, ας κρίνει από τις ανάγκες του και ας κινηθεί κατάλληλα!
(αρκεί να πάρει PS2......χα,χα,χα :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Johnny...........
Σίγουρα το Xbox έχει καλύτερες προδιαγραφές από το PS2.
Κανείς δεν είχε αμφιβολία γι αυτό.
Και όλοι όταν άκουσαν για τις προδιαγραφές θεώρησαν ότι θα "έλιωνε" το PS2 στην αγορά!!
Το ίδιο πίστεψαν και τα αφεντικά της Microsoft
Κατέβασαν στην αγορά έναν αστακό (ως προς τις προδιαγραφές) και θεώρησαν δεδομένη την νίκη τους.
Και η λέξη "δεδομένη" ήταν που τους έκανε να φάνε τα μούτρα τους.

Κάθε συσκευή πρέπει να αντιμετωπίζεται με το τι μπορεί να κάνει από αυτά που υπόσχεται. Και πάνω από όλα τα εκπληρώνει τις επιθυμίες του πελάτη.
Άρα έχεις δίκιο που λες αυτά που αναφέρεις πιο πάνω (τα οποία και σωστά είναι και απολύτως δικαιολογημένα)
Αν κρίνω όμως το Xbox σαν παιχνιδομηχανή, τουλάχιστον για τον πρώτο 1,5+ χρόνο ήταν λάθος εκεί που δεν έπρεπε να είναι.......στην ποικιλία παιχνιδιών.
Μια παιχνιδομηχανή πρέπει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ να σου δίνει την δυνατότητα επιλογής ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.
Έτσι η Microsoft έχασε το τρένο, και η SONY εξακολουθεί να έχει το πάνω χέρι.........



Γιάννη, είμαι απλός χρήστης (και κανένα όφελος δεν έχω στο αν το χρήμα από την τσέπη μου πάει στην Microsoft ή στην SONY....... :roll: )
Όπως έγραψα και πιο πάνω το PS2 το αγόρασα για 2 ΜΟΝΟ τίτλους.
Δεν προλαβαίνω να παίξω (και αυτές τις πολύ λίγες φορές θέλω να παίξω ό,τι με ικανοποιεί περισσότερο)
Επομένως ούτε το έχω τσιπάρει (για να παίζει αντιγραφής)

Όποιος θέλει να αγοράσει, ας κρίνει από τις ανάγκες του και ας κινηθεί κατάλληλα!
(αρκεί να πάρει PS2......χα,χα,χα :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Το καλό της υπόθεσης είναι ότι με το που βγήκε το x-box έπεσαν οι τιμές και ακολούθησαν την κατηφόρα, με δικό μας όφελος.

Δεν πιστεύω ότι το x-box εχασε αν και ο Βασιλάκης είχε πει, ότι σε κάθε ένα που πουλάει τόσο φθηνά, χάνει 75$. Ηταν όμως μια κίνηση για να μπει στην αγορά και το έκανε παίζοντας σε ξένα χωράφια αλλά καταφέρνοντας να δείξει τεχνολογία απέναντι στο κατεστημένο της Sony.
Είναι σίγουρο, ότι το μέλλον θα είναι καλύτερο για τους καταναλωτές.
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Εν αναμονή του ΧΒΟΧ 2 λοιπόν και του PS3....με νικητή βέβαια....το ΧΒΟΧ-2 :!: :lol: (πλάκα κάνω).

Και όπως είπε σωστά και ο giotamike :

"Είναι σίγουρο, ότι το μέλλον θα είναι καλύτερο για τους καταναλωτές"
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Στην επίσημη ιστοσελίδα του xbox την xbox.com υπάρχει ανακοίνωση για το επίσημο νεμπούτο της νέας κονσόλας της Microsoft την XBOX 360 (όπως τελικά φημολογείται ότι θα ονομάζεται).

Newsflash:
MTV Debuts the Next Xbox!

Elijah Wood will host a half-hour global premiere, with a performance from The Killers, airing exclusively on MTV channels around the world on May 12 and 13.

April 11, 2005, New York City, N.Y.—MTV: Music Television and Microsoft Corp. today announced a global marketing alliance to unveil the next-generation Xbox video game system on MTV channels in the United States, Asia Pacific, and Europe, all within a 24-hour window, a first for the videogame industry.

The highly anticipated console will be revealed to videogame fanatics, music lovers, and MTV viewers via a high-energy half-hour program titled “MTV Presents: The Next-Generation Xbox Revealed.” The special will be hosted by entertainment icon, seasoned gamer, and Xbox fanatic Elijah Wood, known globally for the Academy Award-winning Lord of the Rings film trilogy. Island Records’ renowned Las Vegas rockers The Killers will deliver electrifying performances throughout the special.

The global broadcast will premiere Thursday, May 12, 2005, at 9:30 P.M. Eastern in North America and on Friday, May 13, 2005, in other regions around the globe (local air times below).

Viewers will get an exclusive look at the Xbox vision for the next generation—one that ensures that the user experience is always connected, always personalized, and always in high definition. The special will feature never-before-seen, action-packed gameplay of future Xbox games; a peek into the future of the Xbox Live™ online gaming service; backstage celebrity interviews; and exclusive insider footage on the making of the next-generation console.

The inside look at the next-generation Xbox will continue at MTV.com, where after the special, viewers will find extended event coverage, including behind-the-scenes video, photos, and other special extras. MTV.com will also provide ongoing in-depth coverage of the next-generation Xbox, highlighting the latest news, product details, and previews of hot next-generation games.

“We recognize and celebrate our viewers’ passion for gaming and are excited to be working with Microsoft to launch such a significant entertainment product,” said John Shea, executive vice president, Integrated Marketing and Sponsorship Development, MTV Networks Music Group. “We’re proud that Microsoft considers MTV the premier global network to launch its new Xbox gaming console and reveal the first look to MTV viewers around the world.”

“Just as MTV revolutionized the way the world experiences music, the next-generation video game console from Xbox will spark a revolution in how consumers experience games and other forms of digital entertainment,” said Peter Moore, corporate vice president, Xbox Worldwide Marketing and Publishing, Microsoft. “We are ecstatic about our alliance with MTV and unveiling a video game platform in a way that has never been done.”

“MTV Presents: The Next Generation Xbox Revealed” will be broadcast around the world. Local market times are as follows:

North America
Thursday, May 12, at 9:30 P.M. Eastern (21:30)

Japan/Asia
Friday, May 13, at 11:30

Europe
France: Friday, May 13, at 19:00
Germany: Friday, May 13, at 19:00
Italy: Friday, May 13, at 23:30
Netherlands: Friday, May 13, at 19:30
Poland: Friday, May 13, at 21:00
Portugal: Friday, May 13, at 20:00
Romania: Friday, May 13, at 20:00
Scandinavia: Friday, May 13, at 22:00
Spain: Friday, May 13, at 21:30
U.K.: Friday, May 13, at 20:00

Australia
Friday, May 13, at 19:00

About MTV
MTV Networks, a unit of Viacom International Inc., is one of the world’s leading creators of programming and content across all media platforms. MTV Networks, with 100 channels worldwide, owns and operates the following television programming services: MTV: MUSIC TELEVISION, MTV2, VH1, mtvU, NICKELODEON, NICK at NITE, COMEDY CENTRAL, TV LAND, SPIKE TV, CMT, NOGGIN, LOGO, MTVN INTERNATIONAL, and THE DIGITAL SUITE FROM MTV NETWORKS—a package of 13 digital services, all of these networks are trademarks of MTV Networks.

MTV Networks connects with its audiences through its robust consumer products businesses and its more than 80 interactive properties worldwide, including online, broadband, wireless, and interactive television services and also has licensing agreements, joint ventures, and syndication deals whereby all of its programming services can be seen worldwide.

MTV Networks launched its first international channel, MTV Europe, in 1987. Since that time, the company’s international operation has expanded to every region of the globe, owing much of its success to a pioneering strategy of using local management teams to create and market programming that connects with local audiences. The company’s holdings also include locally operated Web sites worldwide, as well as mobile entertainment, publishing, home entertainment, radio, recorded music, licensing and merchandising, and feature film divisions, MTV Films and Nick Movies.
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Επίσης από το insomnia


H νέα παιχνιδομηχανή της Microsoft θα παρουσιαστεί για πρώτη φορά στις 12 και 13 Μαΐου σε τηλεοπτικό πρόγραμμα που θα μεταδοθεί παγκοσμίως στο MTV, ανακοίνωσε τη Δευτέρα η εταιρεία.
Τη Δευτέρα, η Microsoft ανακοίνωσε ότι τα κανάλια του MTV στη Βόρειο Αμερική, την Ευρώπη και την Ασία θα μεταδώσουν -σε διάφορες ώρες- ένα πρόγραμμα μισής ώρας με τίτλο MTV Presents: The Next Generation Xbox Revealed.

"Δεν κάναμε το Xbox απλά για να κάνουμε ένα βιντεοπαιχνίδι• το κάναμε ως μέρος του οράματός μας για τον ψηφιακό τρόπο ζωής, και με τη νέα γενιά, πραγματικά φτάνουμε εκεί" σχολίασε ο Μπιλ Γκέιτς στο CNet.com.

Η πληροφόρηση για τη νέα κονσόλα Xbox θα συνεχιστεί στο MTV.com, όπου οι θεατές θα έχουν τη δυνατότητα να δουν μία εκτεταμένη κάλυψη των γεγονότων, βίντεο από τα παρασκήνια, φωτογραφίες και άλλα . Το MTV.com θα παράσχει επίσης την τρέχουσα σε βάθος κάλυψη του Xbox2 που δίνει έμφαση στις πιο πρόσφατες ειδήσεις, τις τεχνικές λεπτομέρειες της κονσόλας και τις προβλέψεις των επερχόμενων "καυτών" παιχνιδιών.

Παράλληλα στην έκθεση Electronic Entertainment Expo (Ε3), που πραγματοποιείται τον επόμενο μήνα, αναμένονται και τα αποκαλυπτήρια του μεγάλου αντίπαλου του νέου Xbox, του Playstation 3 της Sony.
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Ορίστε και η διαφήμιση που προβάλεται από το MTV γαι το XBOX 360 που θα κάνει ντεμπούτο στις 12 Μαϊου...



XBOX 360 spot

Μέγεθος : 8ΜΒ
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.020
Μηνύματα
2.885.526
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top