Τραγούδια με solo σαξόφωνο.

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
Καλησπέρα .

Φτιάχνω ένα cd και θέλω τα τραγούδια που θα βάλω μέσα , να περιέχουν σολάρισμα από Σαξόφωνο .
Θα μου πείs σιγά το δύσκολο !
Έλα όμωs που θέλω , ακούγονταs μόνο τίs νότεs απο το σαξόφωνο , να ξέρω πιό τραγούδι είναι .
Δέν με ενδιαφέρει αν είναι pop - rock - disco , απλά να είναι χαρακτηριστικό του τραγουδιού αυτου , που θα μου προτείνετε , το σαξόφωνο .
Θα μου χρειαστούν 15-17 τραγούδια .
Ευχαριστώ .

 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
Από τα καλύτερα !
Έχειs δίκιο όμωs , ψάχνω σε αγγλικό στιχο .

Σέ ευχαριστώ .
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
επειδη εχω γραψει μερικες ... χιλιαδες (κασσετες) θυμαμαι 7-8 κομματια στη καθε πλευρα ... :D
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
επειδη εχω γραψει μερικες ... χιλιαδες (κασσετες) θυμαμαι 7-8 κομματια στη καθε πλευρα ... :D
Καί έτσι είναι πατρίδα !
7-8 κομμάτια στη κάθε πλευρά .
 






Μηνύματα
1.063
Reaction score
737
Βάλε Ρόξυ Μιούζικ ... τι καλύτερο από το σαξόφωνο του Άντυ Μακέυ ; ... σε όλα τα κομμάτια τους έχει σπουδαίο ρόλο ...

εδώ ίσως το καλύτερο σόλο σε λάιβ... είναι όλο αυτοσχεδιασμός, η γραμμή που παίζει δεν υπήρχε ούτε στο αρχικό του Νιλ Γιαγκ, ούτε στο κομμάτι όπως το έπαιξαν οι θεοί, μέχρι την στιγμή που μπήκε ο Άντυς ....

 


Μηνύματα
1.063
Reaction score
737
Ωπ, το βίντεο που είδα είναι τελικά άλλη εκτέλεση ... εγώ εννοώ αυτή (άκου από το 17:22 περίπου)


στο καπάκι έχει και το Jealous guy όπου επίσης το σαξόφωνο του Άντυ ζωγραφίζει ....
 
Last edited:







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.882
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top