Τhorens TD 124 II

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Το πλατο εχει δεχθει ολες τις διαθεσιμες αναβαθμισεις : Mirko's(sq38s) Idler Wheel, James Campbell's (jec965) silicon nitride bearing ball, bronze end cup, complete motor service in USA,new sintered bronze armature bushings, four new felt washers for oil retention, one silicon nitride ball and thrust pad for the armature, silicone motor silent blocks, VDH zirgonium spindle oil.
Κλειδωνει στροφες σε μιση περιστροφη του πλατο!
To plinth ειναι σαντουιτς απο 4 στρωματα 2 διαφορετικων plywood. Eπανω και κατω ειναι σημυδα, στην μεση 2 στρωματα μαονι. Γυρω ειναι πλαισιωμενο με 5cm μασιφ δρυ και επανω & κατω εχει περαστει σε πρεσσα στους 140 βαθμους καπλαμας ριζα δρυος. Εχει σκαφτει με ρουτερ αφου κολληθηκε σε ενα σωμα και αφησα 2 καναλια που οδηγουν πισω (για το καλωδιο ρευματος αριστερα και το μονοκομματο του βραχιονα στη δεξια μερια). Εχουν περαστει και ατσαλινα δαχτυλιδια στο μεσο του σαντουιτς των δυο ξυλων, πριν κολληθουν σε ενα σωμα, για τα σημεια οπου σφιγγονται απο κατω τα παξιμαδια του σασσι του TD 124.
Τιμη 1400
 

Attachments


Μηνύματα
303
Reaction score
306
Απάντηση: Τhorens TD 124 II

Γειά σας θα με ενδιέφερε να μάθω αν δίδεται το πικάπ χωριστά από τον πλίνθο.Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο 2104126449 κος Νίκος ή να μου στείλετε το δίκο σας τηλέφωνο να σας καλέσω εγώ.Φιλικούς χαιρετισμούς.
 

ULM

Μηνύματα
41
Reaction score
1
Απάντηση: Τhorens TD 124 II

το πλατω μονον, ενδιαφερει κι εμενα, παρακαλω στειλτε μου πμ με την τελικη του τιμη, ευχαριστω πολυ.
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απάντηση: Τhorens TD 124 II

Kαλησπερα σας. Δυστυχως δεν εχω περιθωριο μειωσης τιμης. Ο κοπος, ο χρονος αλλα και το κοστος για να φτιαχτει αυτο το πικαπ ειναι σε πολλαπλασια μεγεθη απο οτι ζηταω.
Σας παρακαλω, δωστε μου λιγο χρονο (1-2 ημερες) να το σκεφτω και θα σας απαντησω με pm.
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απάντηση: Τhorens TD 124 II

Πουληθηκε.
Ευχαριστω πολυ παιδια. Καλες ακροασεις. Να 'στε καλα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.106
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top