Φθηνά Hdmi και Dvi καλώδια!!!

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Κυκλοφόρησε νέα σειρά φθηνών HDMI και DVI καλωδίων από την tele (www.tele.gr)

Συγκεκριμένα:

HDMI σε HDMI, ΜΕ ΦΕΡΙΤΗ

CR-692F /1.5M 14.20€
CR-692F /3M 16.51€
CR-692F /5M 19,80€
CR-692F /10M 35.50€

DVI-I σε DVI-Ι

CR-697 /1.5M 13.80€
CR-697 /5M 20.50€
CR-697 /10M 32.90€

DVI-D σε DVI-D

CR-698 /1.5M 14.30€
CR-698 /5M 20.50€
CR-698 /10M 31.40€

το κόστος είναι τόσο χαμηλό που αξίζει να πειραματιστεί κάποιος μαζί τους....

http://www.tele.gr/HTML/HOT.HTM
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Επιτέλους.........
Καιρός να αρχίσουν και οι άλλες εταιρείες (που έχουν καβαλήσει το καλάμι) να κατεβάζουν τα κέρδη τους....... :roll:

Μπράβο στην TELE που έκανε αυτή την κίνηση! :D
 


Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
το -I αν δεν κάνω λάθος μεταφέρει αναλογικό και ψηφιακό σήμα και το -D μόνο ψηφιακό...

δεν είμαι και πολύ σίγουρος οπότε όποιος ξέρει ακριβώς ας με διορθώσει...
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Σπύρος Μπλάτσιος said:
το -I αν δεν κάνω λάθος μεταφέρει αναλογικό και  ψηφιακό σήμα και το -D μόνο ψηφιακό...

δεν είμαι και πολύ σίγουρος οπότε όποιος ξέρει ακριβώς ας με διορθώσει...
Σωστός
 

Μηνύματα
108
Reaction score
0
Εχω παραγγειλει το δεκαμετρο DVI-I και και εχω κατεβασει ολα τα κλιπακια της Microsoft σε 1080ι. Λογικα σημερα το παιρνω, να δουμε ποια ειναι τελικα τα οφελη της ψηφιακης μεταφορας σηματος.
 

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Οταν τα τεσταρης πες μας τι λενε. Οι τιμες ειναι πολυ ελκυστικες και ευχομαι να ακολουθησουν και αλλοι τον ιδιο δρομο.
 


Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Γιώργο, αν παίζουν ικανοποιητικά (που το DVI/HDMI ή παίζει σωστά ή στην αντίθετη περίπτωση εύκολα καταλαβαίνει και ο πιο άπειρος οτι δεν παίζει αφού παρουσιάζει αστράκια, κομμένη εικόνα, κλπ)  τότε ας μην είναι βαφτισμένα Hi-End!!!

Ας είναι Xali-End αλλά ας κάνουν 30 ευρώ αντί για 150!!!!
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Αν τα δοκιμάσει κανείς παρακαλώ ας μας ενημερώσει.......
Θα με ενδιέφερε ακόμα κι αν τα βαπτίζαμε "Χάλι end" :lol: :lol: :lol:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
10μετρο με 32€ πάντως δεν πρόκειτε να βρεις πουθενά...

Ίσως πάρω ένα από βδομάδα για να το δοκιμάσω στην οθόνη του pc (ντεν έκει προμπολέα ακόμη καρντιά μου)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Σπύρο, όντως οι τιμές είναι εκπληκτικές.......... :D


(εγκώ έκω προμπολέα καρντιά μου αλλά ντεν έκω DVDp με DVI!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
 

Μηνύματα
108
Reaction score
0
Τα Σαββατοκυριακο εκανα τις προβολες μου και εβγαλα τα εξης συμπερασματα.
Το καλωδιο συμπεριφερεται αψογα. Η συνδεση εγινε απο το PC στο προβολεα epson TW-100.
1. Με τα βιντεακια τις Microsoft 1080i η εικονα ηταν εκπληκτικη. Τα χρωματα και η ευκρινεια ηταν εντυπωσιακη.
2. Σε DVD δισκακια τωρα η εικονα ηταν πιο συμπαγης αλλα λιγο θολη και πιο "πιξελωτη" οπως οταν παταω το progressive scan στο DVDp που εχω. Τα χρωματα καπως περιεργα και το ασπρο καμμενο. Σε αντιπαραθεση που εκανα με θεμα τον αρχοντα των δακτυλιων Ι αναμεσα στο PC DVDp προτιμουσα την εικονα του δευτερου. Βεβαια δεν επαιξα πολυ με τις ρυθμισεις της εικονας στο PC αλλα μιλαω σαν καθαροτητα και μονο. Εχει κανεις να προτεινει καποιο προγραμμα για αναπαραγωγη απο το PC?
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
WinDVD... αυτο χρησιμοποιω εγω. Τωρα βεβαια οι HTPCάδες μπορει να εινια περισσοτερο χωμενοι....

Tο σωστο θα ηταν να δοκιμαστει το καλωδιο και με αλλο DVDp... γιατι μπορει καποιο απο ολα να υστερει σε ψηφιακη συνδεση. (στο επομενο συγκριτικο θα σε περιμενουμε)
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Ωραία πρώτο τεστ θετικότατο, έστω και με PC...

Καλό είναι όμως να αναφέρει, όποιος τα δοκιμάσει από εδώ και πέρα, με ποιο συνδιασμο player-projector τα δοκίμασε...

Για να δούμε τον επόμενο...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Παιδιά τίποτα νέα για τα καλώδια; Ψάχνουμε και εμείς για DVI-to-HDMI, ή για HDMI-HDMI με DVD adaptor.

Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
527
Reaction score
0
Δοκιμασε και το Zoom ειναι λιγο πολυπλοκο και θελει παραμετροποιηση.Αλλα με Dscaler , Powerstrip και ffdshow κανει θαυματα. :wink:
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.103
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top